| | | WIADOMOŚCI MAJA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Międzynarodowy
turniej
szermierczy
do lat 11 i 13 i 15
XXXII Międzynarodowy Turniej
Szermierczy Dzieci
Challenge Wratislavia
www.challengewratislavia.pl
27 marca 2009
Szpadzistom, startującym trzeciego dnia turnieju tym razem przewodzili
tylko zawodnicy zagraniczni. Polacy walczyli w każdym z trzech finałów,
ale musieli uznać wyższość gości. W kategorii piętnastolatków zwyciężył Ukrainiec Anton Franczuk po wygranej z Sebastianem Majgierem (Piast Gliwice), w stawce młodzików Martinowi Rubesowi z Czech nie sprostał Kacper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin), zaś wśród najmłodszych Marcin
Nikiel (Kosynier Gliwice) nie dał rady Szwedowi Linusowi Islasowi Flygare.
SZPADA CHŁOPCÓW do lat 15
Półfinały:
Sebastian Majgier (Piast Gliwice) - Jan Rospond (KKS Kraków) 15:9
Anton Franczuk (Ukraina, Ministerstwo Oświaty) - Ignacy Mielniczek (KKS Kraków) 15:4
Finał:
Franczuk - Majgier 15:12
Najlepsza ósemka w kategorii do lat 15.
Foto Andrzej Majgier
Kolejność:
1 Anton Franczuk (Ukraina, Ministerstwo Oświaty)
2 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
3 Ignacy Mielniczek
3 Jan Rospond (obaj KKS Kraków)
5 Alexander Farmer (Słowacja, BSK Martinengo)
6 Krystian Fajkis (RMKS Rybnik)
7 Nikita Czerepachow (Ukraina, Ministerstwo Oświaty)
8 Daniel Ming (Wielka Brytania, England TA)
Startowało 118 zawodników.
pełne wyniki >>
SZPADA CHŁOPCÓW do lat 13
Półfinały:
Kacper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin) - Harrison Nichols (Wielka Brytania, England TA) 12:7
Martin Rubes (Czechy, TJ Lokomotiva Karlowe Wary) - Kristian Damico (Czechy, SC Praga) 12:4
Finał:
Rubes - Maćkowiak 9:7
Finałowa ósemka młodzików.
Foto Justyna Pisarczyk
Kolejność:
1 Martin Rubes (Czechy, TJ Lokomotiva Karlowe Wary)
2 Kacper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
3 Kristian Damico (Czechy, SC Praga)
3 Harrison Nichols
5 Tristan McFarlane (obaj Wielka Brytania, England TA)
6 Simon Blaschka (Czechy, FC Karlin Praga)
7 Marek Pechar (Czechy, S.C. Praga)
8 Pawło Antoniuk (Ukraina, Ministerstwo Oświaty)
Startowało 109 zawodników.
pełne wyniki >>
SZPADA CHŁOPCÓW do lat 11
Półfinały:
Linus Islas Flygare (Szwecja, Uppsala FK) - Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki) 12:10
Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice) - Damian Michalak (UKS Start Opole) 12:10
Finał:
Flygare - Nikiel 12:8
Podium jedenastolatków.
Foto Justyna Pisarczyk
Kolejność:
1 Linus Islas Flygare (Szwecja, Uppsala FK)
2 Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice)
3 Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki)
3 Damian Michalak (UKS Start Opole)
5 Kacper Kordas (RMKS Rybnik)
6 Bartłomiej Cichaczewski (UKS Trójka Radlin)
7 Szymon Fryc (Pałac Młodzieży Tarnów)
8 Martin Reclo (Słowacja, BSK Martinengo)
Startowało 85 zawodników.
pełne wyniki >>
|
|
|
|