| | | WIADOMOŚCI KWIETNIA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Indywidualne i drużynowe
mistrzostwa Polski
w szermierce
do lat 20
KRAKÓW 2009
13 marca 2009
W Krakowie rozpoczęły się dziś szermiercze Mistrzostwa Polski juniorów
(do lat 20). W dniu powszechnie uważanym za pechowy, o swoje szczęście
i mistrzowskie tytuły pod Wawelem jako pierwsi walczyli szabliści i szablistki. Złoty medal w konkurencji mężczyzn zdobył Michał Gal (KKSz Konin),
zaś w stawce kobiet Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań). Srebrne medale odebrali Re[prezentujący TMS Sosnowiec – Damian Skubiszewski i Marta Puda, a brązowymi medalistami zostali: Marcin Kościelniakowski (AZS AWF Warszawa) i Marcin Marciniak (OŚ AZS Poznań) oraz Magdalena Pasternak (AZS AWF Katowice) i Katarzyna Szczypińska (TMS Sosnowiec).
SZABLA MĘŻCZYZN
Najlepsi szabliści z finałowej ósemki.
Foto Grzegorz Rak
Ćwierćfinały:
Michał Gal (KKSz Konin)
- Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice) 15:14
Marcin Kościelniakowski
- Mariusz Wróbel (obaj AZS AWF Warszawa) 15:13
Marcin Marciniak (OŚ AZS Poznań)
- Bartosz Koniusz (AZS AWF Katowice) 15:6
Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec)
- Sebastian Więch (AZS AWF Warszawa) 15:12
Półfinały:
Gal - Kościelniakowski 15:11
Skubiszewski - Marciniak 15:3
Finał:
Gal - Skubiszewski 15:14
Kolejność:
1 Michał Gal (KKSz Konin)
2 Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec)
3 Marcin Kościelniakowski (AZS AWF Warszawa)
3 Marcin Marciniak (OŚ AZS Poznań)
5 Sebastian Więch
6 Mariusz Wróbel (obaj AZS AWF Warszawa)
7 Piotr Koniusz
8 Bartosz Koniusz (obaj AZS AWF Katowice)
Startowało 46 zawodników.
pełne wyniki >>
SZABLA KOBIET
Najlepsze szablistki z finałowej ósemki.
Foto Grzegorz Rak
Ćwierćfinały:
Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
- Marta Stefańska (AZS AWF Warszawa) 15:2
Magdalena Pasternak (AZS AWF Katowice)
- Katarzyna Rak (TMS Sosnowiec) 15:8
Marta Puda (TMS Sosnowiec)
- Kaja Kłodawska (Dragon Łódź) 15:8
Katarzyna Szczypińska (TMS Sosnowiec)
- Nicola Szumilas (MKS Kusy Szczecin) 15:11
Półfinały:
Kędziora - Pasternak 15:14
Puda - Szczypińska 15:6
Finał:
Kędziora - Puda 15:7
Kolejność:
1 Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
2 Marta Puda (TMS Sosnowiec)
3 Magdalena Pasternak (AZS AWF Katowice)
3 Katarzyna Szczypińska
5 Katarzyna Rak (obie TMS Sosnowiec)
6 Kaja Kłodawska (Dragon Łódź)
7 Marta Stefańska (AZS AWF Warszawa)
7 Nicola Szumilas (MKS Kusy Szczecin)
Startowały 43 zawodniczki.
pełne wyniki >>
|
|
|
|