mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
świata
w
szermierce


Star Cup Belgrade

Zrenjanin, 7 lutego 2009

FLORET KOBIET

Po długiej przerwie znów na podium indywidualnego turnieju Pucharu Świata stanęła Sylwia Gruchała. Polka zajęła drugie miejsce w turnieju Star Cup Belgrade rozegranym w serbskiej miejscowości Zrenjanin Polka uległa w finale Rosjance Wiktorii Nikiszinie 4:12. Dobrą dwunastą pozycję zajęła Anna Rybicka (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

Ćwierćfinały:
Sylwia Gruchała - Cristina Stahl (Rumunia) 11:6
Gabriella Varga (Węgry) - Hee Sook Jeon (Korea) 14:13
Wiktoria Nikiszina - Aida Szanajewa (obie Rosja)15:12
Hyun Hee Nam (Korea) - Olga Łobyncewa (Rosja) 15:3

Półfinały:
Gruchała - Varga 15:8
Nikiszina - Nam 15:10

Finał:
Nikiszina - Gruchała 12:4

Kolejność:
1 Wiktoria Nikiszina (Rosja)
2 Sylwia Gruchała (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Hyun Hee Nam (Korea)
3 Gabriella Varga (Węgry)
5 Cristina Stahl (Rumunia)
6 Aida Szanajewa
7 Olga Łobyncewa (obie Rosja)
8 Hee Sook Jeon (Korea)
-----------------------------------------------------------------
12 Anna Rybicka (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
19 Katarzyna Kryczało (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
22 Natalia Rajczak (Polska, AZS AWF Warszawa)
27 Magdalena Knop (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
33 Małgorzata Wojtkowiak (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
37 Marta Matysik (Polska, AZS AWF Warszawa)
39 Agata Kantorska (Polska, AZS AWF Poznań)
46 Martyna Synoradzka (Polska, AZS AWF Poznań)

Startowało 67 zawodniczek.

Walki Polek:
1/16

Sylwia Gruchała - Julie Groslambert (Belgia) 15:4
Anna Rybicka - Julia Biriukowa (Rosja) 15:7
Katarzyna Kryczało - Cristina Ghita (Rumunia) 11:15
Natalia Rajczak - Larysa Korobiejnikowa (Rosja) 8:15
Magdalena Knop - Hyun Hee Nam (Korea) 6:15

1/8
Sylwia Gruchała - Carolina Erba (Włochy) 15:8
Anna Rybicka - Cristina Stahl (Rumunia) 10:11








IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski