mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  MAJA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Preis der Chemiestadt

22 listopada 2008, Dormagen

SZABLA

Nie na podium, ale w finałowej ósemce skończyły turniej Pucharu Świata juniorów dwie polskie szablistki - Matylda Ostojska (Dragon Łódź) i Katarzyna Kędziora (OS AZS Poznań). Łodzianka była siódma, zaś poznanianka ósma. W tym samym turnieju - Preis der Chemiestadt - startowali też mężczyźni. Wypadli znacznie gorzej od koleżanek, a najlepszy z nich Maciej Regulewski (TMS Zagłębie Sosnowiec) zajął dopiero 22 pozycję.

Szabla kobiet

Ćwierćfinały:

Wiktoria Kowalewa (Rosja) - Matylda Ostojska 15:5
Alina Ozolina - Anna German (obie Rosja) 15:7
Lea Scholten (Niemcy) - Cecilia Berder (Francja) 15:12
Marion Stoltz (Francja) - Katarzyna Kędziora 15:8

Półfinały:
Kowalewa - Ozolina 15:14
Stoltz - Scholten 15:6

Finał:
Kowalewa - Stoltz 15:14

Kolejność:
1 Wiktoria Kowalewa (Rosja)
2 Marion Stoltz (Francja)
3 Lea Scholten (Niemcy)
3 Alina Ozolina
5 Anna German (obie Rosja)
6 Cecilia Berder (Francja)
7 Matylda Ostojska (Polska, Dragon Łódź)
8 Katarzyna Kędziora (Polska, OŚ AZS Poznań)

--------------------------------------------------------------
31 Martyna Wątora (Polska, AZS AWF Warszawa)
36 Magdalena Pasternak (Polska, Kolejarz 24 Katowice)
40 Marta Puda (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
74 Katarzyna Rak (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
76 Katarzyna Szczypińska (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
82 Kaja Kłodawska (Polska, Dragon Łódź)
87 Magdalena Mejer (Polska, KKSz Konin)
91 Marta Stefańska (Polska, AZS AWF Warszawa)
102 Małgorzata Groniecka (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
104 Marika Rzepka (Polska, KKSz Konin)

Startowało 109 zawodniczek.

Walki Polek
1/32:

Matylda Ostojska - Brigitta Pentek (Węgry) 15:13
Katarzyna Kędziora - Olga Teleżkina (Rosja) 15:11
Martyna Wątora - Ksenia Iwanowa (Rosja) 15:12
Magdalena Pasternak - Nora Garam (Węgry) 14:15
Marta Puda - Wiktoria Kowalewa (Rosja) 9:15

1/16:
Matylda Ostojska - Lian Osier (USA) 15:12
Katarzyna Kędziora - Julia Gawriłowa (Rosja) 15:12
Martyna Wątora - Wiktoria Kowalewa (Rosja) 11:15

1/8:
Matylda Ostojska - Clara Jaquet (Francja) 15:13
Katarzyna Kędziora - Aleksandra Szatałowa (Rosja) 15:10

Szabla mężczyzn

Ćwierćfinały:

Borys Sawicz (Rosja) - Max Hartung (Niemcy) 15:14
Csaba Gall (Węgry) - Enrico Navarria (Włochy) 15:11
Bence Gemesi (Węgry) - Avery Zuck (USA) 15:14
Nikolasz Iliasz (Węgry) - Bryan Cheney (USA) 15:13

Półfinały:
Sawicz - Gall 15:10
Iliasz - Gemesi 15:8

Finał:
Sawicz - Iliasz 15:7

Kolejność:
1 Borys Sawicz (Rosja)
2 Nikolasz Iliasz
3 Csaba Gall
3 Bence Gemesi (wszyscy Węgry)
5 Avery Zuck (USA)
6 Max Hartung (Niemcy)
7 Enrico Navarria (Włochy)
8 Bryan Cheney (USA)
----------------------------------------------------------------------
22 Maciej Regulewski (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
31 Jan Wojnowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
34 Przemysław Piński (Polska, AZS AWF Katowice)
42 Damian Skubiszewski (Polska, KKSz Konin)
45 Szymon Żelechowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
59 Michał Gal (Polska, KKSz Konin)
72 Jakub Kacprzak (Polska, KKSz Konin)
90 Marcin Kościelniakowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
98 Bartosz Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
101 Bartosz Mazur (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
108 Mateusz Jasiński (Polska, AZS AWF Warszawa)
115 Sebastian Więch (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 139 zawodników.

Walki Polaków
1/32

Maciej Regulewski - Barron Nydam (USA) 15:13
Jan Wojnowski - Damian Skubiszewski 15:12
Przemysław Piński - Rustam Mamiedow (Ukraina) 9:15
Szymon Żelechowski - Paul Jobin (Francja) 14:15
Michał Gal - Max Hartung (Niemcy) 10:15

1/16
Maciej Regulewski - Bryan Cheney (USA) 4:15
Jan Wojnowski - Evan Prochniak (USA) 11:15



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski