mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  MAJA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Uhlmann Cup

16 listopada 2008, Laupheim

SZPADA

Pokorny w gazie, Polacy poza szesnastką

Tym razem start polskich szpadzistów nie wypadł tak okazale jak w poprzednich zawodach Pucharu Świata do lat 20. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się w Laupheim awansować do najlepszej szesnastki. Za to równą formę utrzymuje Czech Richard Pokorny, który wygrywając Uhlmann Cup, zaliczył drugie kolejne zwycięstwo w PŚ juniorów.

Ćwierćfinały:
Richard Pokorny (Czechy) - Luca Ferraris (Włochy) 15:12
Anton Samuelsson (Szwecja) - Alexandre Bardenet (Francja) 15:14
Jarosław Ponomarienko (Ukraina) - Flavio Da Silva Souza (Szwajcaria) 15:14
Anton Adamow (Rosja) - Mark Hanzwikkel (Węgry) 15:10

Półfinały:
Pokorny - Samuelsson 15:14
Ponomarienko - Adamow 15:11

Finał:
Pokorny - Ponomarienko 15:14

Kolejność:
1 Richard Pokorny (Czechy)
2 Jarosław Ponomarienko (Ukraina)
3 Anton Adamow (Rosja)
3 Anton Samuelsson (Szwecja)
5 Flavio Da Silva Souza (Szwajcaria)
6 Luca Ferraris (Włochy)
7 Mark Hanzwikkel (Węgry)
8 Alexandre Bardenet (Francja)
----------------------------------------------------------
18 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice)
23 Mateusz Nycz (Polska, Piast Gliwice)
48 Piotr Maciejczyk (Polska, AZS AWF Kraków)
55 Filip Broniszewski (Polska, Muszkieter Gliwice)
82 Wojciech Sworowski (Polska, RMKS Rybnik)
88 Jan Sobiecki (Polska, AZS AWF Kraków)
90 Rafał Szwalbe (Polska, AZS AWF Warszawa)
91 Paweł Krawczyk (Polska, Muszkieter Gliwice)
108 Marcel Baś (Polska, Muszkieter Gliwice)
117 Piotr Szczeciński (Polska, Piast Gliwice)
145 Andrzej Pacek (Polska, Legia Warszawa)


Startowało 160 zawodników.

Walki Polaków
1/32

Łukasz Rokosz - Piotr Maciejczyk 15:9
Mateusz Nycz - Daniel Budai (Węgry) 15:13
Filip Broniszewski - Riccardo Schiavina (Włochy) 9:15

1/16
Łukasz Rokosz - Jarosław Ponomarienko (Ukraina) 10:15
Mateusz Nycz - Virgile Marchal (Francja) 12:15

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski