mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Europejski
Festiwal
Szermierki
Poznań 2008


4 października 2008, Poznań

I Memoriał Jana Nowaka

W pierwszym dniu Memoriału Jana Nowaka, będącego częścią poznańskiego Europejskiego Festiwalu Szermierki, rywalizowali floreciści. W najstarszej kategorii (ur. 1993-94) wygrał Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin). Wśród urodzonych w latach 1995-96 zwyciężył Alex Garbat (Warta Poznań), zaś w gronie najmłodszych (ur. 1997-98) triumfował Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław).



Chłopcy ur. 1993-94

Ćwierćfinały:

Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Dawid Taczkowski (AZS AWF Poznań) 15:8

Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Rafał Przednowek (Budowlani Toruń) 15:8

Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)15:13

Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin)
- Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań) 15:4

Półfinały:
Knitter - Nowosielski 15:7
Metza - Gryglewski 15:4

Finał:
Metza - Knitter 15:11

Kolejność:
1 Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin)
2 Mateusz Knitter
3 Krystian Gryglewski
3 Ksawery Nowosielski (wszyscy Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Dawid Taczkowski (AZS AWF Poznań)
6 Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)
7 Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
8 Rafał Przednowek (Budowlani Toruń)

Startowało 46 zawodników.

Tabela >>
Klasyfikacja generalna >>




Chłopcy ur. 1995-96

Turniej VI z VII zaliczany do klasyfikacji Korony Wrocław

Ćwierćfinały:
Bartosz Cegielski (IKS Leszno)
- Tymon Gagulewicz (UKS Atena Gdańsk) 12:0

Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław)
- Thorlek Grum-Schwensen (FC Trekanten, Dania) 12:9

Alex Garbat (Warta Poznań)
- Maciej Czarnul (IKS Leszno) 12:4

Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
- Lukas Teteris (Jugla Ryga, Łotwa) 12:6

Półfinały:
Cegielski - Samorek 12:2
Garbat - Choiński 12:9

Finał:
Garbat - Cegielski 12:10

Kolejność:
1 Alex Garbat (Warta Poznań)
2 Bartosz Cegielski (IKS Leszno)
3 Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
3 Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław)
5 Thorlek Grum-Schwensen (FC Trekanten, Dania)
6 Lukas Teteris (Jugla Ryga, Łotwa)
7 Tymon Gagulewicz (UKS Atena Gdańsk)
8 Maciej Czarnul (IKS Leszno)

Startowało 65 zawodników.

Tabela >>
Klasyfikacja generalna >>



Wszystkie zdjęcia Marta Machnicka

Chłopcy ur. 1996-97

Turniej VI z VII zaliczany do klasyfikacji www.mat-fencing.com

Ćwierćfinały:
Renard Blumentals (Jugla Ryga, Łotwa)
- Bartek Jakubiec (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa) 8:0

Oskar Orszyński (Warta Poznań)
- Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk) 8:2

Conrad Congstad (FC Trekanten, Dania)
- Tomasz Naruszewicz (UKS De La Salle Gdańsk) 8:6

Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
- Szczepan Lewandowski (IKS Warszawa) 8:0

Półfinały:
Blumentals - Orszyński 8:0
Rządkowski - Congstad 8:3

Finał:
Rządkowski - Blumentals 8:2

Kolejność:
1 Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
2 Renard Blumentals (Jugla Ryga, Łotwa)
3 Conrad Congstad (FC Trekanten, Dania)
3 Oskar Orszyński (Warta Poznań)
5 Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
6 Tomasz Naruszewicz (UKS De La Salle Gdańsk)
7 Szczepan Lewandowski (IKS Warszawa)
8 Bartek Jakubiec (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa)

Startowało 88 zawodników.

Tabela >>
Klasyfikacja generalna >>

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski