mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
w szpadzie
do lat 17
sezon 2012


TURNIEJ III z III

Radlin, 9 grudnia 2012

SZPADA DZIEWCZĄT

W dziewczęcym turnieju radlińskiego Pucharu Polski w szpadzie do lat 17 zwyciężyła Agnieszka Rolek (AZS AWF Katowice). W finale zaledwie jednym trafieniem pokonała Annę Mroszczak zawodniczkę RMKS Rybnik.


Finałowa ósemka.
Foto Artur Fajkis


Ćwierćfinały:
Michalina Rucińska (Pałac Młodzieży Katowice)
- Kaja Kościelniak (Piast Gliwice) 15:14

Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
- Weronika Łuszcz (KS Szpada Wrocław) 15:11

Agnieszka Rolek (AZS AWF Katowice)
- Paulina Ptaszyńska (TS Górnik Radlin) 15:10

Wiktoria Zamachowska (KKS Kraków)
- Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice) 15:12

Półfinały:
Mroszczak - Rucińska 15:8
Rolek - Zamachowska 15:8

Finał:
Rolek - Mroszczak 12:11

Kolejność:
1 Agnieszka Rolek (AZS AWF Katowice)
2 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
3 Michalina Rucińska (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Wiktoria Zamachowska (KKS Kraków)
5 Paulina Ptaszyńska (TS Górnik Radlin)
6 Weronika Łuszcz (KS Szpada Wrocław)
7 Kaja Kościelniak (Piast Gliwice)
8 Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice)

Startowało 105 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

Radlin, 8 grudnia 2012

SZPADA CHŁOPCÓW

Piotr Kapała szpadzista gliwickiego Muszkietera zwyciężył w rozegranym w Radlinie turnieju Pucharu Polski kadetów. W finale pokonał 10:8 reprezentanta gospodarzy Daniela Marcola.


Foto Jan Motyl

Ćwierćfinały:
Daniel Marcol (TS Górnik Radlin)
- Patryk Szlama (Piast Gliwice) 15:11

Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław)
- Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice) 15:13

Piotr Kapała (Muszkieter Gliwice)
- Tomasz Kosmol (Piast Gliwice) 15:7

Aleksander Wiśniowski (UKS Start Opole)
- Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice) 15:9

Półfinały:
Marcol - Bielec 15:12
Kapała - Wiśniowski 15:10

Finał:
Kapała - Marcol 10:8

Kolejność:
1 Piotr Kapała (Muszkieter Gliwice)
2 Daniel Marcol (TS Górnik Radlin)
3 Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław)
3 Aleksander Wiśniowski (UKS Start Opole)
5 Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice)
5 Patryk Szlama (Piast Gliwice)
7 Tomasz Kosmol (Piast Gliwice)
8 Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice)

Startowało 109 zawodników.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski