mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


Puchar Dunaju

Bratysława, 14 stycznia 2012

Piąte miejsce Aleksandry Zamachowskiej było najlepszym osiagnięciem polskich szpadzistek i szpadzistów startujących w bratysławskim Pucharze Dunaju czyli turnieju zaliczanym do Pucharu Europy Kadetów. Niezłe miejsca w "szesnastce" zajęły też dziewiąta Barbara Rutz (Szpada Wrocław)
i piętnasta Natalia Bytnar (SKS Radomyśl Wielki). Wygrała Węgierka Anna Kun (OMS-Tata). Chłopcom poszło nieco gorzej, bo najwyżej notowany z nich Paweł Cieślik (Piast Gliwice) był dopiero osiemnasty. Zwyciężył Francuz Joffrey Berry (USM Gagny).

SZPADA CHŁOPCÓW

Finał:
Joffrey Berry (USM Gagny) - Balazs Hamar (V.S.C. Budapest) 15:11

Kolejność:
1 Joffrey Berry (USM Gagny, Francja)
2 Balazs Hamar (V.S.C. Budapest, Węgry)
3 Hendrick Lerus-Roulez (Petit Bourg, Francja)
3 Nelson Lopez-Pourtier (Venisseux, Francja)
5 Attila Nagy (MTK Budapest, Węgry)
6 Denys Patapienko (Charków, Ukraina)
7 Alexis Bayard (SES Sion, Szwajcaria)
8 Steeven Seloi (Francja)
------------------------------------------------
18 Paweł Cieślik (Piast Gliwice, Polska)
20 Daniel Niestrój (Piast Gliwice, Polska)
22 Sebastian Majgier (Piast Gliwice, Polska)
25 Patryk Szlama (Piast Gliwice, Polska)
30 Mieszko Fraś (KKS Kraków, Polska)
33 Ignacy Mielniczek (KKS Kraków, Polska)
60 Maciej Zasada (Polski Klub Szermierczy, Polska)
83 Paweł Golec (Kolejarz Wrocław, Polska)
91 Karol Budek (KKS Kraków, Polska)
111 Jan Andrzejewski (Kolejarz Wrocław, Polska)
111 Bartłomiej Staszczak (KKS Kraków, Polska)
120 Aleksander Wiśniowski (UKS Start Opole)
124 Piotr Kapała (Muszkieter Gliwice, Polska)
126 Jakub Turek (Piast Gliwice, Polska)
131 Bartosz Staszulonek (Muszkieter Gliwice, Polska)
137 Wiktor Miller (UKS Start Opole)
149 Przemysław Trzepizur (RMKS Rybnik, Polska)
160 Maciej Bielec (Szpada Wrocław, Polska)
179 Maciej Ponicki (AZS AWF Katowice, Polska)

Startowało 189 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT

Ćwierćfinały:
Daria Filina (Rosja) - Cezara Constantin (LPS Craiova, Rumunia) 15:11
Coraline Vitalis (C.E.C. de Saint George, Francja) - Arina Skołyszewa (Rosja) 15:13
Anna Kun (OMS-Tata, Węgry) - Natalia Stepanjan (Charków, Ukraina) 15:12
Anastazja Korniejewa (Rosja) - Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków, Polska) 15:11

Półfinały:
Vitalis - Filina 15:5
Kun - Korniejewa 15:13

Finał:
Kun - Vitalis 15:10

Kolejność:
1 Anna Kun (OMS-Tata, Węgry)
2 Coraline Vitalis (C.E.C. de Saint George, Francja)
3 Daria Filina (Rosja)
3 Anastazja Korniejewa (Rosja)
5 Cezara Constantin (LPS Craiova, Rumunia)
5 Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków, Polska)
7 Arina Skołyszewa (Rosja)
8 Natalia Stepanjan (Charków, Ukraina)
----------------------------------------------------
9 Barbara Rutz (Szpada Wrocław, Polska)
15 Natalia Bytnar (SKS Radomyśl Wielki, Polska)
17 Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin, Polska)
25 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik, Polska)
31 Martyna Błaszczyk (Szpada Wrocław, Polska)
36 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice, Polska)
45 Pamela Gnatowicz (UKS Start Opole, Polska)
47 Julia Górecka (AZS AWF Katowice, Polska)
61 Alicja Krakowska (PTG Sokół 1893 Mielec, Polska)
64 Patrycja Wrona (AZS AWF Wrocław, Polska)
69 Weronika Łuszcz (Szpada Wrocław, Polska)
85 Aleksandra Stachurska (Górnik Radlin, Polska)
86 Paulina Ptaszyńska (Górnik Radlin, Polska)
87 Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin, Polska)
103 Barbara Piekarska (Szpada Wrocław, Polska)
108 Kaja Kościelniak (Piast Gliwice, Polska)
122 Michalina Rucińska (Pałac Młodzieży Katowice, Polska)
153 Małgorzata Pietrek (AZS AWF Katowice, Polska)
154 Aleksandra Obońska (WLKS Kmicic Częstochowa, Polska)

Startowały 174 zawodniczki.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski