mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Mistrzostwa
Europy
w szermierce
do lat 23


KAZAŃ 2011

-REPREZENTACJA - PROGRAM - MEDALE POLAKÓW
- KLASYFIKACJA MEDALOWA

Kazań, 27 maja 2011

Niezwykle mocnym uderzeniem rozpoczeli polscy szermierze start w mistrzostwach Europy do lat 23. Ich łupem padły pierwszego dnia trzy medale! Złoty i tytuł mistrza zdobył szpadzista gliwickiego Piasta Mateusz Nycz, zaś dwa brązowe zdobyły szablistki - Marta Puda (TMS Sosnowiec) i Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa). Siódme miejsce w finałowej ósemce zajęła Matylda Ostojska (także AZS AWF Warszawa). Medalistka poprzednich mistrzostw - Katarzyna Kędziora (OŚ AZS AWF Poznań) była dopiero 21 (poznanianka miła wyjątkowo słaby dzień, nie przebrnęła eliminacji grupowych), zaś wicemistrz Europy z Debreczyna (2009) Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków) zajął miejsce 16.

SZPADA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Anatolij Herej (Ukraina) - Wadim Anochin (Rosja) 15:14
Daniel Budai (Węgry) - Raffaello Marzani (Włochy) 5:4
Arturs Silins (Łotwa) - Paweł Suchow (Rosja) 15:14
Mateusz Nycz - Constantin Boehm (Niemcy) 15:9

Półfinały:
Herej - Budai 13:8
Nycz - Silins 15:3

Finał:
Nycz - Herej 15:14

Kolejność:
1 Mateusz Nycz (Polska)

2 Anatolij Herej (Ukraina)
3 Arturs Silins (Łotwa)
3 Daniel Budai (Węgry)
5 Wadim Anochin (Rosja)
6 Paweł Suchow (Rosja)
7 Raffaello Marzani (Włochy)
8 Constantin Boehm (Niemcy)
-------------------------------
16 Piotr Kruczek (Polska)
30 Filip Broniszewski (Polska)
32 Paweł Krawczyk(Polska)

Startowało 45 zawodników.

Walki Polaków
1/32:

Mateusz Nycz - zwolniony
Piotr Kruczek - Matyas File (Węgry) 15:9
Filip Broniszewski - zwolniony
Paweł Krawczyk - Julian Seidl (Czechy) 15:13

1/16:
Mateusz Nycz - Paweł Krawczyk 15:7
Piotr Kruczek - Thibault Ferage (Belgia) 15:7
Filip Broniszewski - Daniel Budai (Węgry) 9:15

1/8:
Mateusz Nycz - Artiom Czartowicz (Białoruś) 15:

SZABLA KOBIET

Ćwierćfinały:
Dina Galiakbarowa (Rosja) - Sewil Bunjatowa (Azerbejdżan) 15:8
Małgorzata Kozaczuk - Wiktoria Kowalewa (Rosja) 15:12
Reka Benko (Węgry) - Wołga Kisialiowa (Białoruś) 15:12
Marta Puda - Matylda Ostojska 15:7

Półfinały:
Galiakbarowa - Kozaczuk 15:6
Benko - Puda 15:11

Finał:
Galiakbarowa - Benko 15:13

Kolejność:
1 Dina Galiakbarowa (Rosja)
2 Reka Benko (Węgry)
3 Marta Puda (Polska)
3 Małgorzata Kozaczuk (Polska)

5 Wiktoria Kowalewa (Rosja)
6 Sewil Bunjatowa (Azerbejdżan)
7 Matylda Ostojska (Polska)
8 Wołga Kisialiowa (Białoruś)
---------------------------------------
21 Katarzyna Kędziora (Polska)

Startowały 23 zawodniczki.

Walki Polakek
1/16:

Marta Puda - zwolniona
Małgorzata Kozaczuk - zwolniona
Matylda Ostojska - zwolniona

1/8:
Marta Puda - Daria Andrejewa (Białoruś) 15:8
Małgorzata Kozaczuk - Bianca Mariani (Włochy) 15:14
Matylda Ostojska - Francesca Ponti (Włochy) 15:11








IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski