mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Grand Prix
Pucharu
Świata
w szermierce


SK Trophée Séoul

Seul, 22 maja 2011

FLORET KOBIET

Także i dla florecistek Seul nie okazał się sczęśliwy. Tylko jedna - Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - zdołała awansować do najlepszej "32", ulegając w niej późniejszej finalistce Włoszce Ariannie Errigo. Zawody wygrała jej rodaczka Elisa Di Francisca, a po raz kolejny porażki w pojedynku z młodszą rywalką doznała Valentina Vezzali (Włochy). Tym razem supermistrzyni uległa Francuzce Corinne Maitrejean, dla której ćwierćfinałowy sukces w walce ze słynną Włoszką miał na pewno szczególny smak.

Ćwierćfinały:
Corinne Maitrejean (Francja) - Valentina Vezzali (Wlochy) 15:13
Elisa Di Francisca (Włochy) - Nzingha Prescod (USA) 15:11
Arianna Errigo (Włochy) - Gabriella Varga (Węgry) 15:12
Jinyan Chen (Chiny) - Han Na Lee (Korea Południowa) 5:4

Półfinały
Di Francisca - Maitrejean 15:11
Errigo - Chen 15:9

Finał:
Di Francisca - Errigo 15:8

Kolejność:
1 Elisa Di Francisca (Włochy)
2 Arianna Errigo (Włochy)
3 Jinyan Chen (Chiny)
3 Corinne Maitrejean (Francja)
5 Valentina Vezzali (Wlochy)
6 Han Na Lee (Korea Południowa)
7 Gabriella Varga (Węgry)
8 Nzingha Prescod (USA)
--------------------------------------------------------------------------
25 Karolina Chlewińska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
33 Sylwia Gruchała (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
37 Martyna Synoradzka (Polska, AZS AWF Poznań)
43 Katarzyna Kryczało (Polska, AZS AWF Warszawa)
56 Magdalena Mroczkiewicz (Polska, AZS AWF Warszawa)
72 Małgorzata Wojtkowiak (Polska, AZS AWF Poznań)
76 Magdalena Knop (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 100 zawodniczek.

Walki Polek
1/32:

Karolina Chlewińska - Yun Shi (Chiny) 15:10
Sylwia Gruchała - Nzingha Prescod (USA) 14:15
Martyna Synoradzka - Alice Volpi (Włochy) 11:15
Katarzyna Kryczało - Olga A. Lelejko (Ukraina) 5:15
Magdalena Mroczkiewicz - Lee Kiefer (USA) 5:15

1/16:
Karolina Chlewińska - Arianna Errigo (Włochy) 9:15




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski