| | | WIADOMOŚCI STYCZNIA 2025 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
|
Dwoje szermierzy wstąpiło do akademii
W środę 28 października w siedzibie firmy Dalkia Polska, odbyła się inauguracja I edycji programu „Akademia Talentów Dalkii”. To innowacyjne
w polskim sporcie przedsięwzięcie, adresowane do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 15-18 lat. Dzięki niemu, grupa dziesięciu specjalnie wyselekcjonowanych młodych sportowców, zostanie objęta projektem stypendialnym, gwarantującym również udział w cyklicznych szkoleniach (marketing sportowy, doradztwo zawodowe, język francuski). Wyniki sportowe oraz postępy w nauce beneficjentów ATD będą na bieżąco monitorowane, a udział w zajęciach z młodymi adeptami zapowiadają znani sportowcy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami.
Wybrańcy: Ariana Borkowska (wioślarstwo), Marta Ciesielska (szermierka), Krzysztof Jankiewicz (pływanie), Filip Kobielski (żeglarstwo), Paweł Laskowski, Kacper Leśniak (kolarstwo torowe), Kamila Nowak (lekkoatletyka), Adam Pawłowski (lekkoatletyka), Tomasz Szczepanowski (szermierka) i Filip Wypych (pływanie) - otrzymali wczoraj certyfikaty uczestnictwa w ATD. Młodym talentom towarzyszyli brązowi medaliści Mistrzostw Świata w Antalyi – drużyna szpadzistów, która odebrała gratulacje z rąk Pascala Bonne, prezesa Dalkii Polska - swojego głównego mecenasa.
foto Dalkia
Projekt, realizowany w ramach polityki Zrównoważonego Rozwoju koncernu energetycznego Dalkia, wpisuje się w strategię firmy, której zależy na promocji młodych talentów oraz wspieraniu rozwoju lokalnych społeczności
– sportowcy pochodzą z miast, w których działa Dalkia. Sportowcy, jak nikt inny wiedzą jak być zmotywowanym by osiągać wyniki – zdobywać medale i tytuły. Mogą stanowić przykład dla wszystkich naszych pracowników. W młodym wieku potrzebują jednak wsparcia finansowego, aby realizować swoje ambicje i merytorycznego, aby dokonywać ważnych wyborów życiowych – podkreśla Pascal Bonne, Prezes Dalkii Polska.
Jednym z inspiratorów ATD jest Adam Wiercioch, srebrny medalista IO
w Pekinie w drużynie szpadzistów, któremu udaje się łączyć karierę wyczynowego sportowca z pracą zawodową na wysokim poziomie w firmie Dalkia. – Kariera sportowca trwa stosunkowo krótko, więc warto mieć alternatywę, aby odnaleźć się w życiu po zakończeniu przygody ze sportem. Mam nadzieję, iż nasi beneficjenci rozumieją jak ważna jest nauka i codzienne poszerzanie horyzontów – mówi Wiercioch.
„Akademia Talentów Dalkii” ma charakter długofalowy. W pierwszym roku będzie funkcjonowała w trzech miastach: Łodzi, Poznaniu i w Warszawie.
W każdym z regionów kapituła zarządzająca, w skład której weszli przedstawiciele poszczególnych miast i lokalnych mediów, wybrała trzech beneficjentów.
- W świecie interesów zbyt często skupiamy się na najbliższej przyszłości. Inwestycja w sport jest inwestycją długoterminową. W związku z tym chcemy każdego roku gościć w Dalkii kilku młodych ludzi – utalentowanych sportowców, aby pomóc im zrozumieć jak działamy, czym jest marketing sportowy, jak można aktywnie planować swoją karierę sportową i zawodową. Być może kilku z naszych beneficjentów zostanie energetykami po zakończeniu kariery? Jesteśmy pewni, że w swoim życiu będą wielokrotnie zajmować miejsce na najwyższym stopniu podium dla Polski, a my będziemy mieli satysfakcję, że dołożyliśmy cegiełkę do ich sukcesu – kończy Bonne.
Anna Gnoińska, dyrektor ds. komunikacji Dalkii: - Nasz projekt nie ujrzał by światła dziennego bez zaangażowania agencji Havas Sports&Entertainment. Od pomysłu na bardzo innowacyjny program po pozyskanie partnerów, agencja wykazała się profesjonalizmem i znajomością świata krajowego sportu. Osobiste zaangażowanie w samą ideę programu było widoczne na każdym kroku. Marketing sportowy jest w naszym kraju w miarę młody. Warto mieć profesjonalnego partnera.
|
|
|
|