mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Vigor Challenge

Goeteborg, 31 stycznia 2009

SZPADA MĘŻCZYZN

Mateusz Nycz (Piast Gliwice) zajął ósme miejsce w turnieju Pucharu Świata Vigor Challenge rozegranym w Goeteborgu. Pozostali polscy szpadziści ukończyli zawody poza najlepszą "16". Turniej wygrał Lorenzo Bruttini (Włochy).

Ćwierćfinały:
Dino Milak (Norwegia) - Adam Watson (USA) 15:10
Lorenzo Bruttini (Włochy) - Mateusz Nycz 15:11
Anton Glebko (Rosja) - Ido Herpe (Izrael) 15:11
Anton Adamow - Wadim Anochin (obaj Rosja) 15:11

Półfinały:

Finał:

Kolejność:
1 Lorenzo Bruttini (Włochy)
2 Anton Glebko
3 Anton Adamow (obaj Rosja)
3 Dino Milak (Norwegia)
5 Ido Herpe (Izrael)
6 Wadim Anochin (Rosja)
7 Adam Watson (USA)
8 Mateusz Nycz (Polska, Piast Gliwice)
----------------------------------------------------------
18 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice)
33 Marcel Baś (Polska, Muszkieter Gliwice)
57 Filip Broniszewski (Polska, Muszkieter Gliwice)
77 Wojciech Sworowski (Polska, RMKS Rybnik)
80 Tomasz Szczepanowski (Polska, Punta Warszawa)
81 Piotr Maciejczyk (Polska, AZS AWF Kraków)
84 Mikołaj Smółka (Polska, AZS AWF Katowice)
163 Jan Sobiecki (Polska, AZS AWF Kraków)

Startowało 174 zawodników.

Walki Polaków:
1/64

Marcel Baś - Christopher Hay (Wielka Brytania) 15:11
Mateusz Nycz - Niko Vourinen (Finlandia) 15 :12
Łukasz Rokosz - Arad Shoham (Izrael) 15:7
Filip Broniszewski - Fredrik Johnssson (Szwecja) 15:12
Wojciech Sworowski - Jonathan May (Wielka Brytania) 8:9
Piotr Maciejczyk - Koshiro Uehara (Japonia) 14:15
Tomasz Szczepanowski - Valentin Pirek (Szwajcaria) 12:15

1/32
Mateusz Nycz - Jonathan May (Wielka Brytania) 15:10
Łukasz Rokosz - Filip Broniszewski 15:13
Marcel Baś - Adam Watson (USA) 14:15

1/16
Mateusz Nycz - Ignasi Fabregas (Hiszpania) 15:9
Łukasz Rokosz - Ben White (Wielka Brytania)

1/8
Mateusz Nycz - Kirył Tymoszenko (Rosja) 15:7

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski