mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Waldkirch, 25 stycznia 2009

FLORET KOBIET

Dwie reprezentantki Rosji Jekaterina Kazikina i Anastazja Melentiewa między sobą rozstrzygnęły sprawę zwycięstwa w turnieju Pucharu Świata juniorek we florecie, który odbył się w Waldkirch. W polskiej ekipie najwięcej powodów do satysfakcji miała Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która tylko dwoma trafieniami przegrała awans do finałowej ósemki, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce. W najlepszej szesnastce zmieściła się jeszcze Emilia Rygielska (Budowlani Toruń, 16).

Półfinały:
Anastazja Melentiewa (Rosja) - Victoria Bailey (Francja) 15:14
Jekaterina Kazikina (Rosja) - Martina Batini (Włochy) 15:11

Finał:
Kazakina - Melentiewa 14:12

Kolejność:
1 Jekaterina Kazikina
2 Anastazja Melentiewa (obie Rosja)
3 Martina Batini (Włochy)
3 Victoria Bailey (Francja)
5 Fanny Kreiss (Węgry)
6 Anita Blaze (Francja)
7 Beatrice Monaco (Włochy)
8 Ysora Thibus (Francja)
--------------------------------------------------------------------------
9 Justyna Anuszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16 Emilia Rygielska (Polska, Budowlani Toruń)
19 Hanna Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
20 Monika Paliszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
22 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
29 Aleksandra Breś (Polska, AZS AWF Warszawa)
36 Sylwia Kurowska (Wrocławianie)
46 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
47 Dagmara Toboła (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
58 Marta Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
61 Barbara Jędrzejewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
63 Iwona Olbromska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 105 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Justyna Anuszewska - Marta Łyczbińska 11:7
Emilia Rygielska - Irina Korolewa (Rosja) 15:6
Hanna Łyczbińska - Anna Brossa Bonet (Hiszpania) 15:3
Monika Paliszewska - Hannah Fengler (Niemcy) 15:8
Martyna Jelińska - Marta Hausman 15:10
Aleksandra Breś - Sylwia Kurowska 15:8
Dagmara Toboła - Joanna Bagnolini (Włochy) 14:15
Barbara Jędrzejewska - Krystyna Nowalińska (Rosja) 6:15
Iwona Olbromska - Anita Blaze (Francja) 6:15

1/16
Justyna Anuszewska - Iman Kulhanek (Holandia) 15:10
Emilia Rygielska - Fanni Biro (Węgry) 15:6
Hanna Łyczbińska - Anastazja Iwanowa (Rosja) 4:15
Monika Paliszewska- Victoria Bailey (Francja) 7:15
Martyna Jelińska - Anita Blaze (Francja) 4:15
Aleksandra Breś - Olga Rachele Calissi (Włochy) 11:15


1/8
Justyna Anuszewska - Beatrice Monaco (Włochy) 8:10
Emilia Rygielska - Fanny Kreiss (Węgry) 6:15



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski