mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
świata
w
szermierce


Copenhagen Cup

Kopenhaga, 17-18 stycznia 2009

FLORET MĘŻCZYZN

Wygląda na to, że brytyjscy floreciści bardziej skorzystali na wspólnych treningach i starcie w Pucharze Polski niż nasi kadrowicze. Po zwycięstwie
w Gdańsku floreciści z Wysp zapisali na swoim koncie także wygraną
w pierwszym tegorocznym turnieju Pucharu Świata – Copenhagen Cup.
Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Richard Kruse, eliminując
w drodze do finału Marcina Zawadę (AZS AWF Warszaw). Z kolei Laurence Halsted (dziewiąty w Kopenhadze) pokonał w turnieju Tomasza Ciepłego (AZS AWF Poznań). Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się awansować bodaj do najlepszej szesnastki, a najwyżej był sklasyfikowany
- na 18 miejscu - Michał Majewski (AZS AWF Warszawa).

Ćwierćfinały:
Tomer Or (Izrael) - Guy De Lamballerie (Francja)15:13
Jianfei Ma (Chiny) - Jeremy Cadot (Francja) 15:12
Richard Kruse (Wielka Brytania) - Liangliang Zhang (Chiny) 15:13
Tommaso Lari (Włochy) - Aleksander Stukalin (Rosja) 15:14

Półfinały:
Or - Ma 15:12
Kruse - Lari 15:12

Finał:
Kruse - Or 15:6

Kolejność:
1 Richard Kruse (Wielka Brytania)
2 Tomer Or (Izrael)
3 Jianfei Ma (Chiny)
3 Tommaso Lari (Włochy)
5 Liangliang Zhang (Chiny)
6 Jeremy Cadot
7 Guy De Lamballerie (obaj Francja)
8 Aleksander Stukalin (Rosja)
--------------------------------------------------------------
18 Michał Majewski (Polska, AZS AWF Warszawa)
22 Tomasz Ciepły (Polska, AZS AWF Poznań)
24 Leszek Rajski (Polska, Wrocławianie)
27 Marcin Zawada (Polska, AZS AWF Warszawa)
35 Radosław Glonek (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 88 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Michał Majewski - Wiaczesław Pozdniakow (Rosja) 15:9
Tomasz Ciepły - Kasper Peterson (Dania) 15:8
Leszek Rajski - Hua Li (Chiny) 15:9
Marcin Zawada - Andriej Dejew (Rosja) 11:10
Radosław Glonek - Siu Lun Cheung (Hongkong) 9:15

1/16
Michał Majewski - Pierrick Saint Bonnet (Francja) 13:15
Tomasz Ciepły - Laurence Halsted (Wielka Brytania) 8:15
Leszek Rajski - Liangliang Zhang (Chiny) 9:15
Marcin Zawada - Richard Kruse (Wielak Brytania) 13:15




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski