mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Allstar Pokal

10 stycznia 2009, Künzelsau

SZABLA MĘŻCZYZN

Znacznie gorzej niż pięc dni wcześniej w Budapeszcie wypadli polscy szabliści podczas kolejnego turnieju Pucharu Świata juniorów, rozegranego jako Allstar Pokal w niemieckim Künzelsau. Tylko dwóm udało się awnsować do najlepszej szesnastki zawodów. Wygrał Włoch Stefano Sbragia.

Półfinały:
Stefano Sbragia (Włochy) - Barron Nydam (USA) 15:12
Benedikt Wagner (Niemcy) - Sebestyen Puy (Węgry) 15:10

Finał:
Sbragia - Wagner 15:12

Kolejność:
1 Stefano Sbragia (Włochy)
2 Benedikt Wagner (Niemcy)
3 Sebestyen Puy (Węgry)
3 Barron Nydam (USA)
5 Enrico Navarria (Włochy)
6 Sebastian Schroedter (Niemcy)
7 Matyas Szabo (Rumunia)
8 Enrico Berre’ (Włochy)
---------------------------------------------------------------
11 Damian Skubiszewski (Polska, TMS Sosnowiec)
15 Sebastian Więch (Polska, AZS AWF Warszawa)
18 Jan Wojnowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
26 Jakub Kacprzak (Polska, KKSz Konin)
43 Bartosz Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
45 Bartosz Mazur (Polska, TMS Sosnowiec)
47 Przemysław Piński (Polska, AZS AWF Katowice)
64 Marcin Kościelniakowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
68 Szymon Żelechowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
73 Michał Gal (Polska, KKSz Konin)
96 Kacper Jaskólski (Polska, OŚ AZS Poznań)

Startowało 114 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Damian Skubiszewski - Przemysław Piński 15:11
Sebastian Więch - Aurelien Auguste Poggioli (Francja) 15:8
Jan Wojnowski - Lukas Galli (Austria) 15:10
Jakub Kacprzak - Bartosz Mazur 15:13
Bartosz Koniusz - Nils Eifler (Niemcy) 12:15
Marcin Kościelniakowski

1/16
Damian Skubiszewski - Sebastian Schroedter (Niemcy) 5:15
Sebastian Więch - Domonkos Soproni Szabo (Węgry) 15:7
Jan Wojnowski - Enrico Berre’ (Włochy) 13:15
Jakub Kacprzak - Sebestyen Puy (Węgry) 7:15

1/8
Damian Skubiszewski - Dan Berliner (USA) 15:12
Sebastian Więch - Sebestyen Puy (Węgry) 11:15






IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski