mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
do lat 17
w szpadzie
sezon 2008/2009


TURNIEJ III z III

VI Międzynarodowy Turniej Szpadowy
O Trofeum Smoka Wawelskiego


25 stycznia 2009, Kraków

W drugim dniu turnieju szpadowego O Trofeum Smoka Wawelskiego walczyły dziewczęta. W poszczególnych kategoriach triumfowały: Kamila Strug AZS AWF Wrocław), Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin) i Węgierka Kinga Kucsera.

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 17

Ćwierćfinały:
Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
- Marta Spodymek (Piast Gliwice) 15:6

Marta Myka (D’Artagnan Ursynów)
- Berenika Marczyńska (Kolejarz Wrocław) 15:8

Mirosława Moskwa (Górnik Radlin)
- Olga Kisiel (AZS AWF Warszawa) 15:10

Paulina Matlauskaite (Florete, Litwa)
- Karolina Marcinkowska (AZS AWF Wrocław) 15:10

Półfinały:
Strug - Myka 15:11
Matlauskaite - Moskwa 15:11

Finał:
Strug - Matlauskaite 15:10

Kolejność:
1 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
2 Paulina Matlauskaite (Florete, Litwa)
3 Mirosława Moskwa (Górnik Radlin)
3 Marta Myka (D’Artagnan Ursynów)
5 Karolina Marcinkowska (AZS AWF Wrocław)
6 Marta Spodymek (Piast Gliwice)
7 Olga Kisiel (AZS AWF Warszawa)
8 Berenika Marczyńska (Kolejarz Wrocław)

Startowały 82 zawodniczki.

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 14

Ćwierćfinały:
Dorota Rowińska (KKS Kraków)
- Włada Charkowa (Dynamo Użgorod, Ukraina) 12:7

Magdena Kader Aghova (FC Karlin, Czechy)
- Julia Górecka (AZS AWF Katowice) 12:9

Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin)
- Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) 12:7

Natalia Bytnar (SKS Radomyśl Wielki)
- Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków) 12:10

Półfinały:
Rowińska - Kader 12:10
Szklar - Bytnar 12:5

Finał:
Szklar - Rowińska 11:10

Kolejność:
1 Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin)
2 Dorota Rowińska (KKS Kraków)
3 Natalia Bytnar (SKS Radomyśl Wielki)
3 Magdena Kader Aghova (FC Karlin, Czechy)
5 Julia Górecka (AZS AWF Katowice)
6 Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
7 Wlada Charkowa (Dynamo Użgorod, Ukraina)
8 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)

Startowało 70 zawodniczek.

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 11

Ćwierćfinały:
Kinga Kucsera (Wegry)
- Joanna Przeniosło (AZS AWF Kraków) 10:8

Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
- Aleksandra Obońska (WKS Kmicic Częstochowa) 6:5

Jagoda Potiopa (KKS Kraków)
- Izabela Konwicka (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) 10:2

Paulina Wilaszek (SKS Radomysl Wielki)
- Wiktoria Zamachowska (KKS Kraków) 10:5

Półfinały:
Kucsera - Jagiełko 8:7
Potiopa - Wilaszek 10:7

Finał:
Kucsera - Potiopa 10:5

Kolejność:
1 Kinga Kucsera (Wegry)
2 Jagoda Potiopa (KKS Kraków)
3 Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Paulina Wilaszek (SKS Radomysl Wielki)
5 Wiktoria Zamachowska (KKS Kraków)
6 Izabela Konwicka (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
7 Aleksandra Obońska (WKS Kmicic Częstochowa)
8 Joanna Przeniosło (AZS AWF Kraków)

Startowało 70 zawodniczek.

24 stycznia 2009, Kraków

Turniej szpadowy O Trofeum Smoka Wawelskiego zamyka cykl Pucharu Polski juniorów młodszych. Ostatnie, trzecie zawody chłopców wygrał pewnie Tomasz Szczepanowski ze stołecznej Punty, pokonując w finale Szczepana Budka, reprezentanta krakowskiego KKS. Zmaganiom siedemnastolatków towarzyszyły turnieje dla młodszych szpadzistów - w kategorii młodzików i dzieci do lat 12. W nich zwycięstwa odnieśli: Sebastian Majgier (Pisat Gliwice) i Piotr Kapała (Kosynier Gliwice).

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 17

Ćwierćfinały:
Szczepan Budek
- Józef Pordes (obaj KKS Kraków) 15:3

Grzegorz Guenther (Start Opole)
- Michał Mężyk (Górnik Radlin) 15:12

Michał Schab (KKS Kraków)
- Jan Wenglarczyk (Piast Gliwice) 15:12

Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa)
- Bartłomiej Galiński (Legia Warszawa) 15:13

Półfinały:
Budek - Guenther 15:13
Szczepanowski - Schab 15:6

Finał:
Szczepanowski - Budek 15:6

Kolejność:
1 Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa)
2 Szczepan Budek (KKS Kraków)
3 Grzegorz Guenther (Start Opole)
3 Michał Schab (KKS Kraków)
5 Jan Wenglarczyk (Piast Gliwice)
6 Michał Mężyk (Górnik Radlin)
7 Bartłomiej Galiński (Legia Warszawa)
8 Józef Pordes (KKS Kraków)

Startowało 80 zawodników.

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 14

Ćwierćfinały:
Jan Andrzejewski (Kolejarz Wrocław)
- Ondrej Ciganik (FC Karlin, Czechy) 12:7

Vaclav Hoskovec (FC Karlin, Czechy)
- Paweł Cieślik (Piast Gliwice) 12:10

Ignacy Mielniczek
- Mieszko Fraś (obaj KKS Kraków) 12:3

Sebastian Majgier
- Daniel Niestrój (obaj Piast Gliwice) 12:5

Półfinały:
Andrzejewski - Hoskovec 12:6
Majgier - Hoskovec 6:5

Finał:
Majgier - Andrzejewski 5:4

Kolejność:
1 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
2 Jan Andrzejewski (Kolejarz Wrocław)
3 Vaclav Hoskovec (FC Karlin, Czechy)
3 Ignacy Mielniczek
5 Mieszko Fraś (obaj KKS Kraków)
6 Daniel Niestrój (Piast Gliwice)
7 Ondrej Ciganik (FC Karlin, Czechy)
8 Paweł Cieślik (Piast Gliwice)

Startowało 53 zawodników.

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 11

Ćwierćfinały:
Piotr Kapała (Kosynier Gliwice)
- Krzysztof Szukalski (MKS Kusy Szczecin) 10:4

Tomasz Kosmol (Piast Gliwice)
- Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice) 10:3

Błażej Szymański (Start Opole)
- Michał Opałka (AZS AWF Wrocław) 10:7

Maciej Bielec
- Jerzy Nawrocki (obaj AZS AWF Wrocław) 10:6

Półfinały:
Kapała - Kosmol 10:5
Bielec - Szymański 10:6

Finał:
Kapała - Bielec 10:3

Kolejność:
1 Piotr Kapała (Kosynier Gliwice)
2 Maciej Bielec (AZS AWF Wrocław)
3 Tomasz Kosmol (Piast Gliwice)
3 Błażej Szymański (Start Opole)
5 Michał Opałka (AZS AWF Wrocław)
6 Krzysztof Szukalski (MKS Kusy Szczecin)
7 Jerzy Nawrocki (AZS AWF Wrocław)
8 Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice)

Startowało 100 zawodników.




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski