mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Héraklész Junior Világkupa

5 stycznia 2009, Budapeszt

Najlepszy wynik w czasie trzydniowych zmagań w Pucharze Heraklesa okazał się dziełem Mateusza Nycza, szpadzisty gliwickiego Piasta, który zajął w stawce 186 rywali drugie miejsce! Polak dopiero w finale uległ Ukraińcowi Anatolijowi Herejowi. Nieomal równie wysoko zaszedł w turnieju szablistów Michał Gal (KKSz Konin), kończąc zawody na miejscu trzecim. Zespołowo szabliści spisali się zresztą najlepiej ze wszystkich rodzajów broni, albowiem w ósemce był jeszcze Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec),
a tuż za, na miejscu dziewiątym, uplasował się jego klubowy kolega Damian Skubiszewski. Zwyciężył Wegier Aron Szilagyi.

SZPADA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Federico Magni (Włochy) - James Kaull (USA) 15:10
Mateusz Nycz - Davide Massera (Włochy) 15:8
Jarosław Ponomarienko (Ukraina) - Daniel Budai (Węgry) 15:11
Anatolij Herej (Ukraina) - Jonathan Yergler (USA) 15:10

Półfinały:
Nycz - Magni 15:11
Hurej - Ponomarienko 15:9

Finał:
Herej - Nycz 15:7

Kolejność:
1 Anatolij Herej (Ukraina)
2 Mateusz Nycz (Polska, Piast Gliwice)
3 Federico Magni (Włochy)
3 Jarosław Ponomarienko (Ukraina)
5 James Kaull (USA)
6 Daniel Budai (Węgry)
7 Davide Massera (Włochy)
8 Jonathan Yergler (USA)
--------------------------------------------------------------
14 Filip Broniszewski (Polska, Muszkieter Gliwice)
24 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice)
32 Marcel Baś (Polska, Muszkieter Gliwice)
71 Paweł Krawczyk (Polska, Muszkieter Gliwice)
82 Jan Sobiecki (Polska, AZS AWF Kraków)
85 Andrzej Kusch (Polska, KKS Kraków)
104 Piotr Maciejczyk (Polska, Piast Gliwice)
131 Szczepan Budek (Polska, KKS Kraków)
143 Wojciech Sworowski (Polska, RMKS Rybnik)
160 Józef Pordes (Polska, KKS Kraków)
173 Rafał Szwalbe (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 187 zawodników.

Walki Polaków:
1/64

Mateusz Nycz - Edgar Matthew (Wielka Brytania) 15:6
Filip Broniszewski - Iwan Zafirow (Bułgaria) 15:9
Łukasz Rokosz - Riccardo Schiavina (Włochy) 15:13
Marcel Baś - David Zupancic (Słowenia) 15:9
Paweł Krawczyk - James Allen (Wielka Brytania) 9:15
Jan Sobiecki - Matthijs De Vries (Holandia) 14:15
Andrzej Kusch - Peter Soos (Węgry) 9:15
Piotr Maciejczyk - Filip Tymoszenko (Rosja) 9:15

1/32
Mateusz Nycz - Bert De Mets (Belgia) 15:14
Filip Broniszewski - Jakim Vonen (Norwegia) 15:12
Łukasz Rokosz - Artur Serock (Niemcy) 15:11
Marcel Baś - Aidar Jarulin (Rosja) 15 :9

1/16
Mateusz Nycz - Francesco Concilio (Włochy) 15:11
Filip Broniszewski - James Allen (Wielka Brytania) 15:6
Łukasz Rokosz - Jonathan Yergler (USA) 10:15
Marcel Baś - Luca Ferraris (Włochy) 11 :15

1/8
Mateusz Nycz - Luca Ferraris (Włochy) 15:11
Filip Broniszewski - Daniel Budai (Węgry) 9:15


SZABLA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Borys Sawicz (Rosja) - Daryl Homer (USA) 15:1
Aron Szilagyi (Węgry) - Maciej Regulewski 15:14
Barron Nydam (USA) - Benedikt Wagner (Niemcy) 15:12
Michał Gal - Fabrizio Marino (Włochy) 15:12

Półfinały:
Szilagyi - Sawicz 15:14
Nydam - Gal 15:13

Finał:
Szilagyi - Nydam 15:11

Kolejność:
1 Aron Szilagyi (Węgry)
2 Barron Nydam (USA)
3 Michał Gal (Polska, KKSz Konin)
3 Borys Sawicz (Rosja)
5 Fabrizio Marino (Włochy)
6 Benedikt Wagner (Niemcy)
7 Daryl Homer (USA)
8 Maciej Regulewski (Polska, TMS Sosnowiec)
-------------------------------------------------------------
9 Damian Skubiszewski (Polska, TMS Sosnowiec)
28 Jan Wojnowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
35 Szymon Żelechowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
38 Jakub Kacprzak (Polska, KKSz Konin)
71 Mariusz Wróbel (Polska, AZS AWF Warszawa)
81 Bartosz Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
82 Bartosz Mazur (Polska, TMS Sosnowiec)
89 Marcin Kościelniakowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
122 Kamil Więch (Polska, AZS AWF Warszawa)
125 Mateusz Jasiński (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 125 zawodników.

Walki Polaków:
1/64

Michał Gal - Andriej Trinkal (Ukraina) 15:13
Maciej Regulewski - zwolniony
Damian Skubiszewski - zwolniony
Jan Wojnowski - Thomas Kolasa (USA) 15:12
Szymon Żelechowski - zwolniony
Jakub Kacprzak - Tamas Noszeda (Wegry) 15:10
Mariusz Wróbel - Agoston Soproni Szabo (Węgry) 11:15
Bartosz Koniusz - Trofim Wieliki (Rosja) 6:15
Bartosz Mazur - Sebastian Schroedter (Niemcy) 10:15
Marcin Kościelniakowski - Bence Gemesi (Węgry) 9:15

1/32
Michał Gal - Ilia Motorin (Rosja) 15:13
Maciej Regulewski - Florian Lehnert (Niemcy) 15:11
Damian Skubiszewski - Władimir Kostenko (Rosja) 15:13
Jan Wojnowski - Francesco Brusca (Wlochy) 15:5
Szymon Żelechowski - Agoston Soproni Szabo (Węgry) 14:15
Jakub Kacprzak - Stanisław Timofiejew (Rosja) 10:15

1/16
Michał Gal - Valentin Staller (USA) 15:13
Maciej Regulewski - Avery Zuck (USA) 15:11
Damian Skubiszewski - Bence Csaba (Węgry) 15:9
Jan Wojnowski - Fabrizio Marino (Włochy) 9:15

1/8
Michał Gal - Joseph Polossifakis (Kanada) 15:12
Maciej Regulewski - Adrian Bąk (USA) 15:8
Damian Skubiszewski - Daryl Homer (USA) 9:15







IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski