mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Héraklész Junior Világkupa

4 stycznia 2009, Budapeszt

Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa), wielokrotna medalistka mistrzostw Europy juniorów, stanęła na podium drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Budapeszcie. Polka zajęła trzecie miejsce, ulegając w półfinale Estonce Erice Kirpu. Niezłe jedenaste miejsce wywalczyła Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław). Zwyciężyła Rosjanka Wioletta Kołobowa. Gorzej natomiast niż szpadzistki zaprezentowały się szablistki. Najlepsza z nich - Magdalena Pasternak (Polska, Kolejarz 24 Katowice) była dopiero dziewiętnasta.

SZPADA KOBIET

Ćwierćfinały:
Susannah Scanlan (USA) - Gabriela Vacinova (Czechy) 15 :10
Wioletta Kołobowa (Rosja) - Johanna Bergdahl (Szwecja) 15 :12
Ewa Nelip - Julia Bielajewa (Estonia) 15:14
Erika Kirpu (Estonia) - Margherita Guzzi (Włochy) 15:8

Półfinały:
Kołobowa - Scanlan 15:9
Kirpu - Nelip 15:10

Finał:
Kołobowa - Kirpu 15:12

Kolejność:
1 Wioletta Kołobowa (Rosja)
2 Erika Kirpu (Estonia)
3 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
3 Susannah Scanlan (USA)
5 Margherita Guzzi (Włochy)
6 Johanna Bergdahl (Szwecja)
7 Gabriela Vacinova (Czechy)
8 Julia Bielajewa (Estonia)
-----------------------------------------------------------------
11 Katarzyna Dąbrowa (Polska, AZS AWF Wrocław)
23 Martyna Szymańska (Polska, AZS AWF Katowice)
33 Dominika Mosler (Polska, AZS AWF Katowice)
61 Ewelina Paciorkiewicz (Polska, Legia Warszawa)
65 Anna Pietrzak (Polska, AZS AWF Warszawa)
85 Anna Polis (Polska, AZS AWF Katowice)
93 Aleksandra Żurakowska (Polska, AZS AWF Warszawa)
94 Julita Głowacka (Polska, AZS AWF Katowice)
97 Natalia Królak (Polska, Legia Warszawa)
108 Olga Mizera (Polska, D’Artagnan Ursynów)

Startowały 153 zawodniczki.

Walki Polek:
1/64

Ewa Nelip - Anna-Riikka Penttinen (Finlandia) 15:2
Katarzyna Dąbrowa - Kelly Borne (Holandia) 15:13
Martyna Szymańska - Julita Głowacka 15:12
Dominika Mosler - zwolniona
Ewelina Paciorkiewicz - Karina Sieber (Niemcy) 15:13
Anna Pietrzak - Adriana Lidia Rosu (Rumunia) 10:15
Anna Polis - Kata Mihaly (Węgry) 12:15
Aleksandra Żurakowska - Julia Bukłowa (Estonia) 7:15
Natalia Królak - Nina Westman (Szwecja)12:15
Olga Mizera - Sofia Stuermer (Niemcy) 6:15

1/32
Ewa Nelip - Melinda Mancinelli (Włochy) 15:12
Katarzyna Dąbrowa - Zsofia Fath (Węgry) 15:6
Martyna Szymańska - Emily D’Agostino (USA) 15:12
Dominika Mosler - Lucrezia Elvo (Włochy) 13:15
Ewelina Paciorkiewicz - Francesca Bassa (USA) 14:15

1/16
Ewa Nelip - Michaela Kock (Finlandia) 15:8
Katarzyna Dąbrowa - Gabriela Vacinova (Czechy)13:15
Martyna Szymańska - Beatrice Brockmann (Niemcy) 12:15

1/8
Ewa Nelip - Jana Zwieriewa (Rosja) 15:13


SZABLA KOBIET

Finał:
Caterina Navarria (Włochy) - Iryna Krawczuk (Ukraina) 15:10

Kolejność:
1 Caterina Navarria (Włochy)
2 Iryna Krawczuk (Ukraina)
3 Reka Peto (Węgry)
3 Olga Teleżkina (Rosja)
5 Dora Damu (Węgry)
6 Daria Borowkowa
7 Julia Gawriłowa (obie Rosja)
8 Monica Aksamit (USA)
---------------------------------------------------------------------
19 Magdalena Pasternak (Polska, Kolejarz 24 Katowice)
25 Matylda Ostojska (Polska, Dragon Łódź)
29 Marta Stefańska (Polska, AZS AWF Warszawa)
32 Magdalena Mejer (Polska, KKSz Konin)
36 Kaja Kłodawska (Polska, Dragon Łódź)
52 Katarzyna Kędziora (Polska, OŚ AZS Poznań)
65 Katarzyna Rak (Polska, TMS Sosnowiec)
72 Marta Puda (Polska, TMS Sosnowiec)
75 Katarzyna Szczypińska (Polska, TMS Sosnowiec)
78 Martyna Wątora (Polska, AZS AWF Warszawa)
94 Karolina Walczak (Polska, TMS Sosnowiec)
95 Paulina Kałka (Polska, MKS Kusy Szczecin)

Startowało 95 zawodniczek.

Walki Polek:
1/64

Magdalena Pasternak - zwolniona
Matylda Ostojska - zwolniona
Marta Stefańska - zwolniona
Magdalena Mejer - Tiki Kastor (USA) 15:12
Kaja Kłodawska - zwolniona
Katarzyna Kędziora - zwolniona
Katarzyna Rak - Jasmin Buehrle (Niemcy) 2:15
Marta Puda - Anna Juhasz (Węgry) 10:15
Katarzyna Szczypińska - Jutta Buchhorn (Niemcy) 14:15

1/32
Magdalena Pasternak - Jasmin Buehrle (Niemcy) 15:10
Matylda Ostojska - Julia Mikulik (Węgry) 15:7
Marta Stefańska - Kaja Kłodawska 15:14
Magdalena Mejer - Wiktoria Kowalewa 15:14
Katarzyna Kędziora - Olga Teleżkina (Rosja) 11:15

1/16
Magdalena Pasternak - Daria Borowkowa (Rosja) 8:15
Matylda Ostojska - Caterina Navarria (Włochy) 13:15
Marta Stefańska - Olga Teleżkina (Rosja) 10:15
Magdalena Mejer - Julia Gawriłowa (Rosja) 4:15





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski