mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Polski
w szabli
sezon 2008/2009


48 Turniej O Złotą Klingę Redakcji Polska Dziennik Łódzki

TURNIEJ II z IV

W drugim turnieju Pucharu Polski bieżącego sezonu, rozegranym w Łodzi jako 48 Turniej O Złotą Klingę Redakcji Polska Dziennik Łódzki, dominowali szermierze wielkopolscy. Zawody mężczyzn wygrał Mateusz Górski (KKSz Konin), a na podium stanęło jeszcze jego dwóch kolegów klubowych. Podobnego wyczynu dokonały poznańskie szablistki z OŚ AZS, które również zajęły trzy miejsca na podium, a zwyciężyła Bogna Jóźwiak.

SZABLA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Jakub Broniarczyk (KKSz Konin)
- Jakub Ceranowicz (AZS AWF Katowice) 15:10

Mateusz Górski (KKSz Konin)
- Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec) 15:7

Patryk Pałasz (KKSz Konin)
- Grzegorz Dominik (TMS Sosnowiec) 15:14

Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)
- Łukasz Gal (KKSz Konin) 15:7

Półfinały:
Górski - Broniarczyk 15:8
Koniusz - Pałasz 15:6

Finał:
Górski - Koniusz 15:12

Kolejność:
1 Mateusz Górski (KKSz Konin)
2 Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)
3 Jakub Broniarczyk
3 Patryk Pałasz
5 Łukasz Gal (wszyscy KKSz Konin)
6 Jakub Ceranowicz (AZS AWF Katowice)
7 Damian Skubiszewski
8 Grzegorz Dominik (obaj TMS Sosnowiec)

Startowało 38 zawodników.

SZABLA KOBIET

Ćwierćfinały:
Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań)
- Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)

Agnieszka Zdrojewska (OŚ AZS Poznań)
- Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa) 15:14

Marta Wątor (TMS Sosnowiec)
- Karolina Budna (KKSz Konin) 15:10

Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
- Irena Więckowska (AZS AWF Warszawa) 15:10

Półfinały:
Jóźwiak - Zdrojewska 15:9
Kędziora - Wątor 15:11

Finał:
Jóźwiak - Kędziora 15:11

Kolejność:
1 Bogna Jóźwiak
2 Katarzyna Kędziora (obie OŚ AZS Poznań)
3 Marta Wątor (TMS Sosnowiec)
3 Agnieszka Zdrojewska (OŚ AZS Poznań)
5 Irena Więckowska (AZS AWF Warszawa)
6 Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)
7 Karolina Budna (KKSz Konin)
8 Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)

Startowało 28 zawodniczek.



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski