mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Laupheim, 14 grudnia 2013

SZPADA KOBIET

Bardzo dobrze wystąpiły polskie szpadzistki w silnie obsadzonym turnieju Pucharu Świata juniorek - Uhlmann Cup - rozegranym w Laupheim.
Jagodzie Zagale z gliwickiego Piasta ledwie jednego trafienia zabrakło,
aby awansować do ścisłego finału i pozostało jej się cieszyć z trzeciego miejsca na podium. Tuż za finałową ósemką, na miejscach 11 i 13, ukończyły zawody: Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków) i Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin). Turniej wygrała Ukrainka Ksenia Pantelejewa, pogromczyni Zamachowskiej w półfinale.

Ćwierćfinały:
Daniela Chrapina (Rosja) - Kristin Werner (Niemcy) 15:9
Alexandra Louise Marie (Francja) - Anna Salminen (Finlandia) 15:11
Jagoda Zagała - Wioletta Chrapina (Rosja) 15:13
Ksenia Pantelejewa (Ukraina) - Wiktoria Kuzmienkowa (Rosja) 15:12

Półfinały:
Louise Marie - Chrapina D. 15:9
Pantelejewa - Zagała 15:14

Finał:
Pantelejewa - Louise Marie 15:8

Kolejność:
1 Ksenia Pantelejewa (Ukraina)
2 Alexandra Louise Marie (Francja)
3 Daniela Chrapina (Rosja)
3 Jagoda Zagała (Polska)
5 Wioletta Chrapina (Rosja)
6 Kristin Werner (Niemcy)
7 Anna Salminen (Finlandia)
8 Wiktoria Kuzmienkowa (Rosja)
-----------------------------------------------
11 Aleksandra Zamachowska (Polska)
13 Martyna Swatowska (Polska)
36 Anna Mroszczak (Polska)
38 Karolina Mrochem (Polska)
39 Barbara Rutz (Polska)
44 Kamila Pytka (Polska)
47 Justyna Jagiełko (Polska)
62 Paulina Wilaszek (Polska)
74 Stella Wilaszek (Polska)
82 Aleksandra Szklar (Polska)
84 Agnieszka Rolek (Polska)

Startowało 118 zawodniczek.

Tabela T64 >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski