mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


Eislingen, 7-8 grudnia 2013

Dobre siódme miejsce w finałowej ósemce turnieju Pucharu Europy Kdetów zajęła Sylwia Matuszak, szablistka konińskiego KKSz. Zawody rozegrane
w Eislingen wygrała Francuzka Caroline Queroli. Szablistom poszło gorzej, bo najlepszy z nich, Mateusz Godlewski (także KKSz Konin), był dopiero 35. Triumfował Rosjanin Konstantin Łochanow. W turnieju drużynowym Polki zajęły 6 (pierwsza drużyna) i 22 miejsce (druga drużyna) zaś Polacy zajęli 4 (pierwsza drużyna) i 20 miejsce (druga drużyna).

SZABLA DZIEWCZĄT

Finał:
Caroline Queroli (Francja) - Alina Mosejko (Rosja) 15:13

Kolejność:
1 Caroline Queroli (Francja, 27 Paris LPR)
2 Alina Mosejko (Rosja)
3 Anastazja Koczetowa (Rosja)
3 Petra Zahonyi (Węgry, Karpati)
5 Zofia Pozdniakowa (Rosja)
6 Mirabella Kelecsenyi (Węgry, BVSC)
7 Sylwia Matuszak (Polska, KKSz Konin)
8 Regina O'Brien (USA)
----------------------------------------------------
32 Natalia Walas (Polska, TMS Sosnowiec)
44 Nadia Królikowska (Polska, TMS Sosnowiec)
45 Marta Mazurek (Polska, UKS 13 Białystok)
87 Martyna Tobiaszeswka (Polska, UKS 13 Białystok)
112 Agnieszka Sokołowska (Polska, UKS 13 Białystok)
156 Agata Marciniak (Polska, OŚ AZS Poznań)
162 Zuzanna Cieślar (Polska, TMS Sosnowiec)

Startowały 162 zawodniczki.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

SZABLA CHŁOPCÓW

Finał:
Konstantin Łochanow - Anatolij Kostenko (obaj Rosja) 15:7

Kolejność:
1 Konstantin Łochanow (Rosja)
2 Anatolij Kostenko (Rosja)
3 Dmitrij Sorokin (Rosja)
3 Iwan Ilin (Rosja)
5 Nikita Jakowienk (Rosja)
6 Calvin Liang (USA)
7 William Deary (Wielka Brytania, Truro Fencing Club)
8 Raoul Bonah (Niemcy, MR Königsbacher)
------------------------------------------------------
35 Mateusz Godlewski (Polska, KKSz Konin)
57 Michał Kisiel (Polska, UKS Victor Warszawa)
70 Karol Landemann (Polska, UKS Goclaw 75
83 Krzysztof Kaczkowski (Polska, TMS Sosnowiec)
96 Bartosz Strejza (Polska, KKSz Konin)
104 Patryk Jaskulski (Polska, KKSz Konin)
109 Dawid Ogły (Polska, KKSz Konin)
112 Mateusz Knez (Polska, AZS AWF Poznań)
118 Adrian Dzwoniarski (Polska, KKSz Konin)
143 Cezary Białecki (Polska, UKS Hajduczek Olsztyn)
160 Mateusz Prokopowicz (Polska, UKS 13 Białystok)

Startowało 164 zawodników.




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski