mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
do lat 20
we florecie
sezon 2013


XII Turniej O Kirys Jana III Sobieskiego

TURNIEJ III z III

2011 - 2012

Gdańsk, 6 grudnia 2013

122 zawodników stanęło na starcie rozegranego po raz dwunasty floretowego turnieju O Kirys Jana III Sobieskiego, zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Polski dwudziestolatków. We florecie kobiet po raz drugi w karierze triumfowała Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), a we florecie mężczyzn zwyciężył niespodziewanie Ludwik de Bazelaire (AZS AWF Warszawa).

FLORET KOBIET:

Ćwierćfinały:
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:8

Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
- Sandra Sulik (Budowlani Toruń) 15:4

Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
- Beata Żurowska (Wrocławianie) 15:13

Adrianna Frąckowiak - Aleksandra Frąckowiak (obie Wrocławianie) 15:8

Półfinały:
Gołębiowska - Frąckowiak 15:7
Długosz - Chrzanowska 15:10

Finał:
Gołębiowska - Długosz 11:10

Kolejność:
1 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
3 Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
3 Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie)
5 Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie)
6 Beata Żurowska (Wrocławianie)
7Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
8 Sandra Sulik (Budowlani Toruń)

Startowało 60 zawodniczek.

FLORET MĘZCZYZN

Ćwierćfinały:
Ludwik de Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
- Patryk Choiński (Budowlani Toruń) 15:8

Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Kasper Paluszkiewicz (AZS AWF Poznań) 15:9

Szymon Kozłowski (AZS AWF Poznań)
- Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie) 15:1

Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Bartosz Małecki (AZS AWF Poznań) 15:12

Półfinały:
de Bazelaire - Kozłowski 15:9
Siess - Gryglewski 15:13

Finał: de Bazelaire - Siess 15:10

Kolejność:
1 Ludwik de Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
2 Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Szymon Kozłowski (AZS AWF Poznań)
3 Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie)
6 Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
7 Bartosz Małecki (AZS AWF Poznań)
8 Kasper Paluszkiewicz (AZS AWF Poznań)

Startowało 62 zawodników.





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski