mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
świata
w
szermierce


England Cup

SZABLA KOBIET

Londyn, 31 stycznia 2010


Aleksandra Socha odebrała trofeum za drugie miejsce.
Foto Robert Kirby

Fantastycznie spisały się polskie szablsitki w turnieju Pucharu Świata England Cup w Londynie. Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) i Irena Więckowska (OŚ AZS Poznań) ustapiłły pola tylko mistrzyni olimpijskiej z Aten i Pekinu, Amerykance Mariel Zagunis, zajmując drugie i trzecie miejsce.
W najlepszej szesnastce stawki 104 zawodniczek znalazły się jeszcze trzy inne Polki: Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań), Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok) i Marta Wątor (TMS Sosnowiec).




Finał Zagunis - Socha w trzech odsłonach...
Foto Robert Kirby

Ćwierćfinały:
Aleksandra Socha - Paola Guarneri (Włochy) 15:11
Irena Więckowska - Gioia Marzocca (Włochy) 15:8
Min Zhu - Hong Ni (obie Chiny) 15:10
Mariel Zagunis - Dagmara Woźniak (obie USA) 15:11

Półfinały:
Socha - Więckowska 15:13
Zagunis - Zhu 15:8

Finał:
Zagunis - Socha 15:7

Kolejność:
1 Mariel Zagunis (USA)
2 Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa)
3 Irena Więckowska (OŚ AZS Poznań)

3 Min Zhu (Chiny)
5 Hong Ni (Chiny)
6 Dagmara Woźniak (USA)
7 Gioia Marzocca (Włochy)
8 Paola Guarneri (Włochy)
--------------------------------------------
10 Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań)
15 Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)
16 Marta Wątor (TMS Sosnowiec)
26 Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
39 Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
58 Lidia Sołtys (TMS Sosnowiec)
60 Izabela Sajewicz (AZS AWF Warszawa)
71 Agnieszka Zdrojewska (OŚ AZS Poznań)

Startowały 104 zawodniczki.

Walki Polek:
1/32

Aleksandra Socha - Zsofia Luczati (Węgry) 15:4
Irena Więckowska - Roberta Elefante (Włochy) 15:12
Bogna Jóźwiak - Izabela Sajewicz 15:7
Anna Ciwoniuk - Xiaodong Chen (Chiny) 15:14
Marta Wątor - Daria Schneider (USA) 15:12
Matylda Ostojska - Wai Sum Au Yeung (Hongkong) 15:6
Katarzyna Kędziora - Paola Guarneri (Włochy) 10:15
Lidia Sołtys - Stefanie Kubissa (Niemcy) 12:15

1/16
Aleksandra Socha - Irene Di Transo (Włochy) 15:11
Irena Więckowska - Irene Vecchi (Włochy) 15:8
Bogna Jóźwiak - Xue Gao (Chiny) 15:8
Anna Ciwoniuk - Livia Stagni (Wlochy) 15:11
Marta Wątor - Anna Varhelyi (Węgry) 15:14
Matylda Ostojska - Hong Ni (Chiny) 11:15

1/8
Aleksandra Socha - Ilaria Bianco (Włochy) 15:13
Irena Więckowska - Alejandra Benitez (Wenezuela) 15:5
Bogna Jóźwiak - Gioia Marzocca (Włochy) 13:15
Anna Ciwoniuk - Mariel Zagunis (USA) 5:15
Marta Wątor - Dagmara Woźniak (USA) 4:15






IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski