mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Würth-Junioren-Weltcup

Künzelsau, 10 stycznia 2010

SZABLA KOBIET

Polskie szablistki startujace w Würth-Junioren-Weltcup nie spisały się lepiej od kolegów. Najlepsza z nich - Marta Puda (TMS Sosnowiec) zajęła 17 miejsce. Wygrała Rosjanka Dina Galiakbarowa.

Ćwiercfinały:
Lea Scholten (Niemcy) - Alina Komaszuk (Ukraina) 15:13
Dina Galiakbarowa (Rosja) - Marion Stoltz (Francja) 15:9
Aleksandra Szatałowa - Anna Illarioniowa (obie Rosja) 15:7
Alexandra Bujdoso (Niemcy) - Sandra Marcos (Hiszpania) 15:5

Półfinały:
Galiakbarowa - Scholten 15:5
Bujdoso - Szatałowa 15:5

Finał:
Galiakbarowa - Bujdoso 15:14

Kolejność:
1 Dina Galiakbarowa (Rosja)
2 Alexandra Bujdoso (Niemcy)
3 Lea Scholten (Niemcy)
3 Aleksandra Szatałowa (Rosja)
5 Sandra Marcos (Hiszpania)
6 Anna Illarioniowa (Rosja)
7 Alina Komaszuk (Ukraina)
8 Marion Stoltz (Francja)
--------------------------------------------------
17 Marta Puda (Polska, TMS Sosnowiec)
35 Angelika Wątor (Polska, TMS Sosnowiec)
40 Magdalena Pasternak (Polska, AZS AWF Katowice)
48 Martyna Wątora (Polska, AZS AWF Warszawa)
56 Nicola Szumilas (Polska, AZS AWF Warszawa)
57 Weronika Maciejewska (Polska, KKSz Konin)
64 Marta Stefańska (Polska, AZS AWF Warszawa)
72 Kaja Kłodawska (Polska, Dragon Łódź)
88 Małgorzata Turek (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startrowały 92 zawodniczki.

Walki Polek:
1/32

Marta Puda - Elodie Laffaile (Francja) 15:6
Angelika Wątor - Nora Garam (Wegry) 13:15
Magdalena Pasternak - Alexandra Bujdoso (Niemcy) 9:15
Martyna Wątora - Skyla Powers (USA) 12:15
Nicola Szumilas - Laura Reguigne (Francja) 14:15
Weronika Maciejewska - Petra Nagy (Wegry) 5:115
Marta Stefańska - Ann-Sophie Kindler (Niemcy) 5:15

1/16
Marta Puda - Alina Komaszuk (Ukraina) 11:15

Künzelsau, 9 stycznia 2010

SZABLA MĘŻCZYZN

Nadal nie mogą się przebić wyżej w klasyfikacjach turniejów Pucharu
Świata juniorów polscy szabliści. Najwyżej notowanym naszym reprezentantem w Würth-Junioren-Weltcup, rozegranym w Künzelsau,
był Adam Sęczek (UKS Victor Warszawa) – 21. Wygrał Niemiec Benedikt Wagner.

Półfinały:
Benedikt Wagner (Niemcy) - Riccardo Nuccio (Włochy) 15:5
Florian Lehnert (Niemcy) - Trofim Wieliki (Rosja) 15:12

Finał:
Wagner - Lehnert 15:3

Kolejnośc:
1 Benedikt Wagner (Niemcy)
2 Florian Lehnert (Niemcy)
3 Trofim Wieliki (Rosja)
3 Riccardo Nuccio (Włochy)
5 Aleksander Ochocki (USA)
6 Stefano Scepi (Włochy)
7 Baptiste Gans (Francja)
8 Matyas Szabo (Wegry)
------------------------------------------------------------
21 Adam Sęczek (Polska, UKS Victor Warszawa)
30 Mateusz Jasiński (Polska, AZS AWF Warszawa)
37 Jakub Kacprzak (Polaks, KKSz Konin)
43 Piotr Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
62 Maciej Regulewski (Polska, TMS Sosnowiec)
91 Kamil Marzec (Polska, TMS Sosnowiec)
91 Marcin Marciniak (Polska, OŚ AZS Poznań)
94 Krystian Stępień (Polska, OŚ AZS Poznań)
97 Ryszard Szymik (Polska, Pałac Młodzieży Katowice)

Startowało 100 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Adam Sęczek - Jean-Noel Gos (Szwajcaria) 15:6
Mateusz Jasiński - Jakub Kacprzak 15:8
Piotr Koniusz - Aleksander Ochocki (USA) 8:15
Maciej Regulewski - Evan Prochniak (USA) 9:15

1/16
Adam Sęczek - Hakan Yildirim (Turcja) 14:15
Mateusz Jasiński - Benedikt Wagner (Niemcy) 2:15





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski