mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Héraklész Junior Világkupa

Budapeszt, 4 stycznia 2010

FLORET MĘŻCZYZN

Tylko Maciej Włosek (Budowlani Toruń) może być zadowolony z występu
w budapeszteńskim turnieju O Puchar Heraklesa. Polak zajął w nim doskonałe trzecie miejsce w bardzo silnej stawce prawie 180 zawodników. Reszta naszych florecistów przeciwnie - spisała się poniżej oczekiwań. Dotyczy to zwłaszcza reprezentantów na ostatnie mistrzostwa Europy juniorów. Z wyjątkiem może Piotra Jandy (Sietom AZS AWFiS Gdańsk),
który choć "tylko" piętnasty, zdołał wszakże pokonać w turnieju brązowego medalistę z Odense Greka Theodorosa Nakisa i mocnego (jak samo nazwisko wskazuje) Francuza Enzo Leforta. Najlepszy był Edoardo Luperi (Włochy), który w finale pokonał Rosjanina Dimitrja Komisarowa 15:9.
W zawodach nie wystartował z powodu choroby gdańszczanin Krystian Gryglewski, błędnie sklasyfikowany na ostatnim miejscu w oficjalnych wynikach zamieszczonych na stronie FIE.

Ćwierćfinały:
Dimitrj Komisarow (Rosja) - Antonin Buquet (Francja) 15:7
Maciej Włosek - Roman Kuc (Rosja) 15:8
Edoardo Luperi (Włochy) - Timur Arsłanow (Rosja) 15:9
Tommaso Lari (Włochy) - Vincent Simon (Francja) 15:9

Półfinały:
Komisarow - Włosek 15:8
Luperi - Lari 15:11

Finał:
Luperi - Komisarow 15:9

Kolejność:
1 Edoardo Luperi (Włochy)
2 Dimitrj Komisarow (Rosja)
3 Tommaso Lari (Włochy)
3 Maciej Włosek (Polska, Budowlani Toruń)
5 Timur Arsłanow (Rosja)
6 Antonin Buquet (Francja)
7 Roman Kuc (Rosja)
8 Vincent Simon (Francja)
--------------------------------------------------------------
15 Piotr Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
47 Michał Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
60 Maciej Czajkowski (Polska, Budowlani Toruń)
81 Damian Koper (Polska, AZS AWF Poznań)
84 Miłosz Nuckowski (Polska, Wrocławianie)
91 Mikołaj Smura (Polska, AZS AWF Poznań)
110 Mikołaj Basiński (Polska, AZS AWF Poznań)
139 Jakub Surwiłło (Polska, AZS AWF Warszawa)
143 Filip Płocharski (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
162 Oskar Metza (Polska, AZS AWF Poznań)

Startowało 178 zawodników.

Walki Polaków:
1/32:

Maciej Włosek - Siergiej Byk (Białoruś) 15:8
Piotr Janda - Theodoros Nakis (Grecja) 15:10
Michał Janda - Nikolaos Kontochristopoulos (Grecja) 12:15
Maciej Czajkowski -

1/16:
Maciej Włosek - Daniel Gomez (Meksyk) 15:13
Piotr Janda - Enzo Lefort (Francja) 15:14

1/8:
Maciej Włosek - Lorenzo Nista (Włochy) 9:8
Piotr Janda - Roman Kuc (Rosja) 8:15

SZPADA KOBIET

Również szpadzistki startujace w stolicy Węgier nie zaliczą turnieju do udanych. Najlepsza z nich Blanka Błach (AZS AWF Wrocław) była piętnasta. Reszta daleko. Zwyciężyła Amerykanka Courtney Hurley, bijąc w finale Szwedkę Johannę Bergdahl 15:10.

Ćwierćfinały:
Rossella Fiamingo (Włochy) - Edina Antal (Węgry) 12:11
Johanna Bergdahl (Szwecja) - Auriane Mallo (Francja) 15:8
Courtney Hurley (USA) - Dorina Budai (Węgry) 15:14
Brenda Briasco (Włochy) - Sina Dostert (Niemcy) 15:8

Półfinały:
Bergdahl - Fiamingo 15:12
Hurley - Briasco 15:8

Finał:
Hurley - Bergdahl 15:10

Kolejność:
1 Courtney Hurley (USA)
2 Johanna Bergdahl (Szwecja)
3 Rossella Fiamingo (Włochy)
3 Brenda Briasco (Włochy)
5 Dorina Budai (Węgry)
6 Sina Dostert (Niemcy)
7 Auriane Mallo (Francja)
8 Edina Antal (Węgry)
------------------------------------------------------
15 Blanka Błach (Polska, AZS AWF Wrocław)
22 Marta Vogt (Polska, MKS Kusy Szczecin)
46 Olga Mizera (Polska, D'Artagnan Ursynów)
49 Martyna Swatowska (Polska, MKS Kusy Szczecin)
55 Natalia Królak (Polska, St. Szerm. Legia Warszawa)
72 Marta Majcher (Polska, AZS AWF Katowice)
74 Marta Myka (Polska, D'Artagnan Ursynów)
82 Jagoda Zagała (Polska, Piast Gliwice)
96 Kamila Strug (Polska, AZS AWF Wrocław)
119 Karolina (Polska, AZS AWF Wrocław)
122 Katarzyna Chlebiej (Polska, Piast Gliwice)
123 Justyna Kaca (Polska, AZS AWF Wrocław)

Startowało 151 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Blanka Błach - Adele Mallet (Francja) 15:8
Marta Vogt - Cintia Safar (Węgry) 15:13
Olga Mizera - Clementine Fernandez (Francja) 9:15
Martyna Swatowska - Auriane Mallo (Francja) 14:15
Natalia Królak - Dorina Budai (Węgry) 8:15

1/16
Blanka Błach - Dzhoan Feybi Bezhura (Ukraina) 15:12
Marta Vogt - Courtney Hurley (USA) 6:15

1/8
Blanka Błach - Brenda Briasco (Włochy) 10:15



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski