mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
do lat 17
w szpadzie
sezon 2009/2010


TURNIEJ III z III

VII Międzynarodowy Turniej Szpadowy
O Trofeum Smoka Wawelskiego


23 stycznia 2010, Kraków

Zawodniczki i zawodnicy klubów gliwickich zdominowali zawody z cyklu Pucharu Polski juniorów młodszych, które jako VII Międzynarodowy Turniej Szpadowy O Trofeum Smoka Wawelskiego odbyły się w Krakowie.
W zawodach chłopięcych rządzili szpadziści Muszkietera Gliwice (czterech
w ósemce), a zwyciężył Jan Wenglarczyk, z kolei w zawodach dziewcząt
prym wiodły reprezentantki Piasta Gliwice (trzy w ósemce), a najlepsza była Jagoda Zagała.

SZPADA CHŁOPCÓW

Ćwiercfinały:
Jan Wenglarczyk
- Aleksander Staszulonek (obaj Muszkieter Gliwice) 15:13

Mateusz Wardziński (Piast Gliwice)
- Martin Kapral (Slowacja) 15:10

Tomasz Kruk (KKS Kraków)
- Konstanty Chadynow (UKS 46 Łódź) 15:9

Mateusz Antkiewicz
- Krzysztof Rokosz (obaj Muszkieter Gliwice) 13:9

Półfinały:
Wenglarczyk - Wardziński 15:11
Antkiewicz 15:12

Finał:
Wenglarczyk - Antkiewicz 15:11

Kolejność:
1 Jan Wenglarczyk (Muszkieter Gliwice)
2 Mateusz Antkiewicz (Muszkieter Gliwice)
3 Tomasz Kruk (KKS Kraków)
3 Mateusz Wardziński (Piast Gliwice)
5 Martin Kapral (Słowacja)
6 Konstanty Chadynow (UKS 46 Łódź)
7 Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice)
8 Krzysztof Rokosz (Muszkieter Gliwice)

Startowało 89 zawodników z Polski, Czech, Litwy i Słowacji.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT

Ćwiercfinały:
Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
- Apolonioa Żychiewicz (Piast Gliwice) 15:13

Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
- Marta Spodymek (Piast Gliwice) 15:4

Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
- Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin) 15:7

Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
- Magdalena Lużynska (AZS AWF Katowice) 15:14

Półfinały:
Strug - Pawlowska 15:10
Zagała - Mrochem 15:13

Finał:
Zagała - Strug 15:8

Kolejność:
1 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
2 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
3 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
3 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
5 Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)
6 Apolonioa Żychiewicz (Piast Gliwice)
7 Marta Spodymek (Piast Gliwice)
8 Magdalena Lużynska (AZS AWF Katowice)

Startowało 112 zawodniczek z Polski, Białorusi, Czech, Litwy i Słowacji.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski