mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
w szabli
do lat 20
sezon 2009/2010


TURNIEJ III z III

Sosnowiec, 16 stycznia 2010

SZABLA MĘŻCZYZN

Finał turnieju szablowego Pucharu Polski juniorów btyła sprawą wielkopolsko-mazowiecką, jako że naprzeciw siebie stanęli Jakub Kacprzak (KKSz Konin) i Adam Sęczek (UKS Victor Warszawa). Lepsza była szabla wielkopolska - Kacprzak wygrał 15:9. Trzecie miejsca przypadły Piotrowi Koniuszowi (AZS AWF Katowice) i Mateuszowi Jasińskiemu (AZS AWF Warszawa).


Podium najlepszych szablistów turnieju.
Foto Wojciech Worobiec

Ćwiercfinały:
Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice)
- Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec) 15:9

Jakub Kacprzak (KKSz Konin)
- Bartosz Koniusz (AZS AWF Katowice) 15:13

Adam Sęczek (UKS Victor Warszawa)
- Bartłomiej Łysik (TMS Sosnowiec) 15:1

Mateusz Jasiński (AZS AWF Warszawa)
- Filip Jastrzębski (KKSz Konin) 15:8

Półfinały:
Kacprzak - P. Koniusz 15:12
Sęczek - Jasiński 15:7

Finał:
Kacprzak - Sęczek 15:9

Kolejność:
1 Jakub Kacprzak (KKSz Konin)
2 Adam Sęczek (UKS Victor Warszawa)
3 Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice)
3 Mateusz Jasiński (AZS AWF Warszawa)
5 Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec)
6 Filip Jastrzębski (KKSz Konin)
7 Bartosz Koniusz (AZS AWF Katowice)
8 Bartłomiej Łysik (TMS Sosnowiec)

Startowało 53 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZABLA KOBIET

Kolejność spodziewaną w turnieju szablistek, walczących o zwycięstwo w turnieju Pucharu Polski juniorek zaburzyła ćwierćfinałowa wygrana Angeliki Wątor (TMS Sosnowiec) z Matyldą Ostojską (AZS AWF Warszawa). W finale usiłowała ją zastąpic klubowa koleżanka Martyna Wątora, ale nie sprostała Katarzynie Kędziorze (OŚ AZS Poznań), przegrywając zdecydowanie 8:15. Trzecie miejsce dla Angeliki Wątor i Magdaleny Pasternak (AZS AWF Katowice).


Podium najlepszych szablistek turnieju.
Foto Wojciech Worobiec

Ćwiercfinały:
Angelika Wątor (TMS Sosnowiec)
- Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa) 15:14

Martyna Wątora
- Marta Stefańska (obie AZS AWF Warszawa) 15:10

Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
- Katarzyna Rak (TMS Sosnowiec) 15:6

Magdalena Pasternak (AZS AWFKatowice)
- Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa) 15:6

Półfinały:
Wątora - Wątor 15:13
Kędziora - Pasternak 15:5

Finał:
Kędziora - Wątora 15:8

Kolejność:
1 Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
2 Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)
3 Magdalena Pasternak (AZS AWFKatowice)
3 Angelika Wątor (TMS Sosnowiec)
5 Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
6 Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa)
7 Katarzyna Rak (TMS Sosnowiec)
8 Marta Stefańska (AZS AWF Warszawa)

Startowało 45 zawodniczek.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski