mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
do lat 20
we florecie
sezon 2009/2010


VIII turniej O Kirys Jana III Sobieskiego

TURNIEJ III z III

FLORET MĘŻCZYZN

Niewiele brakowało, aby w finale zawodów Pucharu Polski juniorów we florecie rozegranym w Gdańsku jako VIII Turniej O Kirys Jana III Sobieskiego spotkali się bliźniacy - Piotr i Michał Jandowie (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), ale przeszkodził im w tym Maciej Włosek (Budowlani Toruń). Został potem srogo za to "ukarany" przez Piotra, który mszcząc półfinałową porażkę swego brata Michała, pokonał Macieja Włoska w finale bezdyskusyjnie 15:10.
W dotychczas rozegranych turniejach cyklu dwukrotnie dochodziło do finału Maciej Włosek - Piotr Janda i dwukrotnie górą był ten pierwszy. Tym razem role się odwróciły, ale w ostatecznym rozrachunku to jednak Maciej Włosek okazał się najlepszym florecistą Pucharu Polski juniorów. Obok gdańskich braci i torunianina, na podium w Gdański stanął jeszcze Damian Koper (AZS AWF Poznań).


Finał Maciej Włosek - Piotr Janda.
Foto T.Skwarczynski/gymo.com

Ćwiercfinały:
Piotr Janda
- Filip Płocharski (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Damian Koper (AZS AWF Poznań)
- Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań) 15:6

Michał Janda ( Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Maciej Czajkowski (Budowlani Toruń) 15:14

Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
- Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa) 15:10

Półfinały:
P. Janda - Koper 15:12
Włosek - M. Janda 15:9

Finał:
P. Janda - Włosek 15:10

Kolejność:
1 Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
3 Damian Koper (AZS AWF Poznań)
3 Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Maciej Czajkowski (Budowlani Toruń)
6 Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
7 Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa)

Startowało 56 zawodników.

Pełne wyniki >>

FLORET KOBIET

Żadna z rywalek nie przeszkodziła natomiast w siostrzanej rozgrywce Marcie i Hannie Łyczbińskim (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Bliźniaczki spotkały się
w finale turnieju O Kirys Jana III Sobieskiego i tym razem lepsza była Marta. Na całkowitym opanowaniu podium przez reprezentantki Sietomu nie pozwoliła Emilia Rygielska (Budowlani Toruń), która stanęła na trzecim jego stopniu wraz z Iwoną Olbromską (Sietom). Skład finałowej ósemki mógłby zreszta sugerować, że mieliśmy do czynienia z mistrzostwami Pomorza, a nie turniejem Pucharu Polski, bo znalazło się w niej sześć gdańszczanek
i dwie torunianki.


Podium florecistek pomorskie...
Foto T.Skwarczynski/gymo.com

Ćwiercfinały:
Hanna Łyczbińska
- Katarzyna Gutowska (obiej Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7

Iwona Olbromska
- Monika Paliszewska (obiej Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:8

Marta Łyczbińska
- Barbara Jędrzejewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6

Emilia Rygielska
- Martyna Jelińska (obie Budowlani Toruń) 14:13

Półfinały:
H. Łyczbińska - Olbromska 15:5
M. Łyczbińska - Rygielska 15:7

Finał:
M. Łyczbińska - H. Łyczbińska 13:12

Kolejność:
1 Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Emilia Rygielska (Budowlani Toruń)
5 Katarzyna Gutowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
7 Barbara Jędrzejewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 57 zawodniczek.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski