mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2018
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Ogólnopolski
turniej
w szpadzie
do lat 12, 14 i 17


IV drużynowy turniej O Puchar Marszałka Województwa Opolskiego

w szpadzie dziewcząt i chłopców

Opole, 6 czerwca 2009

SZPADA CHŁOPCÓW

Chłopcy rocznik 1992-94

Kolejność:
1 St. Szerm. Legia Warszawa
(Seweryn Brzozowski, Bartłomiej Galiński, Artur Łuczyński)

2 KKS Kraków
(Szczepan Budek, Tomasz Kruk, Michał Schab)

3 Muszkieter Gliwice
(Mateusz Antkiewicz, Krzysztof Rokosz, Aleksander Staszulonek, Bartek Strzałkowski)

4 UKS Start I Opole
5 Górnik Radlin
6 UKS Start II Opole
7 Piast Gliwice
8 Flesz Świdnica
9 AZS AWF/Kukułki Katowice

Ćwierćfinały:
KKS Kraków – UKS Start II Opole 45:30
Muszkieter Gliwice – AZS AWF Katowice 45:20
UKS Start I Opole – Górnik Radlin 45:33
St.Szerm. Legia Warszawa – Piast Gliwice 45:42

Półfinały:
KKS Kraków – Muszkieter Gliwice 45:33
St.Szerm. Legia Warszawa – UKS Start I Opole 45:44

Finał:
St.Szerm. Legia Warszawa – KKS Kraków 45:41

O Miejcse 3:
Muszkieter Gliwice – UKS Start I Opole 45:42

O miejsca 5-8:
UKS Start II Opole – AZS AWF Katowice 45:41
Górnik Radlin – Piast Gliwice 45:43

O miejsce 5:
Górnik Radlin – UKS Start II Opole 45:43

O miejsca 7-9:
Piast Gliwice – AZS AWF Katowice 45:39
Piast Gliwice – Flesz Świdnica 45:32
Flesz Świdnica – AZS AWF Katowice 45:35

Chłopcy rocznik 1997-99

Kolejność:
1 AZS AWF I Wrocław
(Maciej Bielec, Piotr Lesiak, Jerzy Nawrocki)

2 UKS Start I Opole
( Paweł Boroń, Wiktor Miller, Marcin Skorupa, Filip Ralko)

3 Kosynier Gliwice
(Piotr Kapała, Marcin Nikiel, Bartosz Staszulonek, Michał Biały)

4 UKS Irwin I Manieczki
5 Muszkieter I Gliwice
6 UKS Trójka I Radlin
7 UKS Trójka II Radlin
8 UKS Start II Opole
9 AKS Mikołów
10 Dvikova Kaunas (Litwa)
11 AZS AWF II Wrocław
12 UKS Irwin II Manieczki
13 Muszkieter II Gliwice
14 MDK 1 Bytom

Ćwierćfinały:
AZS AWF I Wrocław – UKS Trójka II Radlin 35:24
UKS Irwin I Manieczki – UKS Trójka I Radlin 36:35
UKS Start I Opole – UKS Start II Opole 36:23
Kosynier Gliwice – Muszkieter I Gliwice 35:26

Półfinały:
AZS AWF I Wrocław – UKS Irwin I Manieczki 36:20
UKS Start I Gliwice – Kosynier Gliwice 36:33

Finał:
AZS AWF 1 Wrocław – UKS Start I Opole 36:26

O 3 miejsce:
Kosynier Gliwice – UKS Irwin I Manieczki 36:19

O miejsca 5-8:
UKS Trójka I Radlin – UKS Trójka II Radlin 36:30
Muszkieter I Gliwice – UKS Start II Opole 36:31

O miejsce 5
Muszkieter I Gliwice – UKS Trójka I Radlin
(spotkanie się nie odbyło z powodu zdekompletowania drużyny z Radlina)

O miejsce 7:
UKS Trójka II Radlin – UKS Start II Opole 36:34

O miejsca 9-16:
UKS Irwin II Manieczki – MDK 1 Bytom 36:33
AKS Mikołów – Muszkieter II Gliwice 36:31

O miejsca 9-12:
Dvikova Kaunas (Litwa) – UKS Irwin II Manieczki 36:22
AKS Mikołów – AZS AWF II Wrocław 36:25

O miejsce 9:
AKS Mikołów – Dvikova Kaunas (Litwa) 36:20

O miejsca 11:
AZS AWF II Wrocław – UKS Irwin II Manieczki 36:31

O miejsce 13:
Muszkieter II Gliwice – MDK 1 Bytom 36:20

SZPADA DZIEWCZĄT

Dziewczęta rocznik 1995-96

Kolejność:
1 MKS Kusy Szczecin
(Sandra Maćkowiak, Magdalena Wasyluk, Aleksandra Szklar)

2 AZS AWF Wrocław
(Martyna Błaszczyk, Barbara Rutz, Patrycja Wrona)

3 KKS Kraków (Jagoda Potiopa, Dorota Rowińska, Aleksandra Zamachowska)

4 UKS Start Opole
5 Florete Kaunas (Litwa)
6 Górnik II Radlin
7 UKS Trójka Radlin
8 Górnik I Radlin

Dziewczęta walczyły początkowo w dwóch grupach po cztery drużyny, każda z każdą, a następnie drużyny, które wygrały grupy walczyły o miejsca 1-2, drugie drużyny walczyły o miejsca 3-4, itd.

Grupa A
MKS Kusy Szczecin – UKS Start Opole 45:16
Górnik II Radlin – UKS Trójka Radlin 45:39
MKS Kusy Szczecin – Górnik II Radlin 45:17
UKS Start Opole – UKS Trójka Radlin 44:33
MKS Kusy Szczecin – UKS Trójka Radlin 45:18
UKS Start Opole – Górnik II Radlin 36:35

Grupa B
AZS AWF Wrocław – Górnik I Radlin 45:33
KKS Kraków – Florete Kaunas (Litwa) 45:22
AZS AWF Wrocław – Florete Kaunas (Litwa) 45:26
KKS Kraków – Górnik I Radlin 45:34
AZS AWF Wrocław – KKS Kraków 45:33
Florete Kaunas (Litwa) – Górnik I Radlin 45:37

Finał:
MKS Kusy Szczecin – AZS-AWF Wrocław 45:39

O miejsce 3:
KKS Kraków – UKS Start Opole 45:31

O miejsce 5:
Florete Kaunas (Litwa) – Górnik II Radlin 45:30

O miejsce 7:
UKS Trójka Radlin – Górnik I Radlin 45:21





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski