mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Möbel Schott Dunlopillo Cup

29 listopada 2008, Tauberbishofsheim

SZPADA KOBIET

Dwie Polki tuż za podium

Piąte - Dominika Mosler (AZS AWF Katowice) i szóste miejsce - Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław) - zajęły polskie szpadzistki w kolejnym turnieju Pucharu Świata juniorek w szpadzie rozegranym w Tauberbishofsheim jako Möbel Schott Dunlopillo Cup. Obie nasze reprezentantki przegrały ćwierćfinałowej pojedynki z Amerykankami,
z których jedna - Courtney Hurley - zwyciężyła w całym turnieju.

Ćwierćfinały:
Courtney Hurley (USA)
- Dominika Mosler 15:10

Dina Bazarbayena (USA)
- Katarzyna Dąbrowa 15:11

Eugenia Seregina (Rosja)
- Laura Staehli (Szwajcaria) 15:8

Anfisa Poczkałowa (Ukraina)
- Jana Zwieriewa (Rosja) 15:14

Półfinał:
Hurley - Bazarbayena 15:9
Seregina - Poczkałowa 15:14

Finał:
Hurley - Seregina 15:11

Kolejność:
1 Courtney Hurley (USA)
2 Eugenia Seregina (Rosja)
3 Anfisa Poczkałowa (Ukraina)
3 Dina Bazarbayena (USA)
5 Dominika Mosler (Polska, AZS AWF Katowice)
6 Katarzyna Dąbrowa (Polska, AZS AWF Wrocław)

7 Jana Zwieriewa (Rosja)
8 Laura Staehli (Szwajcaria)
-----------------------------------------------------------
30 Anna Pietrzak (Polska, AZS AWF Warszawa)
38 Martyna Szymańska (Polska, AZS AWF Katowice)
40 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
49 Natalia Królak (Polska, Legia Warszawa)
77 Aleksandra Żurakowska (Polska, D’Artagnan Ursynów)
86 Sylwia Skorupka (Polska, Legia Warszawa)
87 Ewelina Paciorkiewicz (Polska, Legia Warszawa)
90 Olga Mizera (Polska, D’Artagnan Ursynów)
95 Katarzyna Chlebiej (Polska, Piast Gliwice)
97 Julita Głowacka (Polska, AZS AWF Katowice)

Startowało 119 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Dominika Mosler - Sofia Suermer (Niemcy) 15:8
Katarzyna Dąbrowa - Kamilla Batini (Włochy) 15:8
Anna Pietrzak - Sina Dostert (Niemcy) 15:10
Martyna Szymańska - Julia Zujkowa (Estonia) 12:15
Ewa Nelip - Daria Pożarowa (Rosja) 14:15
Natalia Królak - Margherita Guzzi (Włochy) 10:15

1/16
Dominika Mosler - Christiana Engel (Niemcy) 15:6
Katarzyna Dąbrowa - Hannah Safford (USA) 15:6
Anna Pietrzak - Julia Zujkowa (Estonia) 13:15

1/8
Dominika Mosler - Julia Zujkowa (Estonia) 15:11
Katarzyna Dąbrowa - Edina Bekefi (Węgry) 15:8





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski