mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Uhlmann Cup

16 listopada 2008, Laupheim

SZPADA

Pokorny w gazie, Polacy poza szesnastką

Tym razem start polskich szpadzistów nie wypadł tak okazale jak w poprzednich zawodach Pucharu Świata do lat 20. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się w Laupheim awansować do najlepszej szesnastki. Za to równą formę utrzymuje Czech Richard Pokorny, który wygrywając Uhlmann Cup, zaliczył drugie kolejne zwycięstwo w PŚ juniorów.

Ćwierćfinały:
Richard Pokorny (Czechy) - Luca Ferraris (Włochy) 15:12
Anton Samuelsson (Szwecja) - Alexandre Bardenet (Francja) 15:14
Jarosław Ponomarienko (Ukraina) - Flavio Da Silva Souza (Szwajcaria) 15:14
Anton Adamow (Rosja) - Mark Hanzwikkel (Węgry) 15:10

Półfinały:
Pokorny - Samuelsson 15:14
Ponomarienko - Adamow 15:11

Finał:
Pokorny - Ponomarienko 15:14

Kolejność:
1 Richard Pokorny (Czechy)
2 Jarosław Ponomarienko (Ukraina)
3 Anton Adamow (Rosja)
3 Anton Samuelsson (Szwecja)
5 Flavio Da Silva Souza (Szwajcaria)
6 Luca Ferraris (Włochy)
7 Mark Hanzwikkel (Węgry)
8 Alexandre Bardenet (Francja)
----------------------------------------------------------
18 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice)
23 Mateusz Nycz (Polska, Piast Gliwice)
48 Piotr Maciejczyk (Polska, AZS AWF Kraków)
55 Filip Broniszewski (Polska, Muszkieter Gliwice)
82 Wojciech Sworowski (Polska, RMKS Rybnik)
88 Jan Sobiecki (Polska, AZS AWF Kraków)
90 Rafał Szwalbe (Polska, AZS AWF Warszawa)
91 Paweł Krawczyk (Polska, Muszkieter Gliwice)
108 Marcel Baś (Polska, Muszkieter Gliwice)
117 Piotr Szczeciński (Polska, Piast Gliwice)
145 Andrzej Pacek (Polska, Legia Warszawa)


Startowało 160 zawodników.

Walki Polaków
1/32

Łukasz Rokosz - Piotr Maciejczyk 15:9
Mateusz Nycz - Daniel Budai (Węgry) 15:13
Filip Broniszewski - Riccardo Schiavina (Włochy) 9:15

1/16
Łukasz Rokosz - Jarosław Ponomarienko (Ukraina) 10:15
Mateusz Nycz - Virgile Marchal (Francja) 12:15

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski