mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Ogólnopolski
turniej
w szpadzie
do lat 12, 15,16 i 18


VII drużynowy turniej O Puchar Marszałka Województwa Opolskiego

2011

Opole, 3 czerwca 2012

DZIEWCZĘTA ur. 1995-97
(walczyło 11 drużyn w trzech grupach eliminacyjnych, a następnie zwyciężczynie grup walczyły o miejsca 1–3, drugie drużyny o miejsca 4–6, trzecie o miejsca 7–9, a czwarte o miejsca 10–11 każda z każdą.

Kolejność:
1 SKS Radomyśl Wielki
(Natalia Bytnar, Gabriela Jarosz, Paulina Wilaszek)
2 UKS Start I Opole
(Pamela Gnatowicz, Magdalena Jezierska, Aleksandra Jurkowska, Weronika Radecka)
3 KS Szpada I Wrocław
(Agnieszka Gryszka, Weronika Łuszcz, Patrycja Sarna)
4 KKS Kraków
(Iga Janecka, Natalia Krzemińska, Aleksandra Zamachowska)
5 TS Górnik I Radlin
(Oliwia Brewko, Mirosława Gojny, Paulina Ptaszyńska)
6 PTG Sokół 1893 Mielec
(Alicja Krakowska, Magdalena Pietruszka, Dorota Rożniecka)
7 UKS Sokolik Krosno
(Dominika Guzik, Agnieszka Kaczmarska, Julia Kolanko)
8 TS Górnik II Radlin
(Laura Boryczka, Sara Chmyłko, Wioletta Elias, Aleksandra Siwoń)
9 SKS Flesz Świdnica
(Katarzyna Łopuch, Katarzyna Oliwa, Anna Szymańska, Klaudia Wilamowska)
10 KS Szpada II Wrocław
(Oliwia Malowaniec, Barbara Piekarska, Olimpia Tomicka)
11 KS Szpada Szamotuły
(Helena Kałużyńska, Julia Sakowska, Monika Statucka)

Grupy eliminacyjne:

Grupa A

1 KS Szpada I Wrocław – 2 zwycięstwa
2 TD Górnik I Radlin – 1 zwycięstwo
3 SKS Flesz Świdnica – 0 zwycięstw

TS Górnik Radlin – KS Szpada I Wrocław 35:45
KS Szpada I Wrocław – SKS Flesz Świdnica 45:19
TS Górnik I Radlin – SKS Flesz Świdnica 45:28

Grupa B
1 UKS start Opole – 3 zwycięstwa
2 PTG Sokół 1893 Mielec – 2 zwycięstwa
3 TS Górnik II Radlin – 1 zwycięstwo
4 KS Szpada Szamotuły – 0 zwycięstw

PTG Sokół 1893 Mielec – KS Szpada Szamotuły 45:23
UKS Start Opole – TS Górnik II Radlin 45-41
PTG Sokół 1893 Mielec – TS Górnik II Radlin 45:30
UKS Start Opole – KS Szpada Szamotuły 45:26
PTG Sokół 1893 Mielec – UKS Start Opole 39:45
TS Górnik II Radlin – Szpada Szamotuły 45:22

Grupa C
1 SKS Radomyśl Wielki – 2 zwycięstwa (index +13)
2 KKS Kraków – 2 zwycięstwa (index +9)
3 UKS Sokolik Krosno – 2 zwycięstwa (index +3)
4 KS Szpada II Wrocław – 0 zwycięstw

SKS Radomyśl Wielki – KS Szpada II Wrocław 45:38
KKS Kraków – UKS Sokolik Krosno 43:44
SKS Radomyśl Wielki – UKS Sokolik Krosno 45:36
KKS Kraków – KS Szpada II Wrocław 45:38
SKS Radomyśl Wielki – KKS Kraków 42:45
UKS Sokolik Krosno – KS Szpada II Wrocław 45:34

Grupy finałowe:

O miejsca 1–3:

1 SKS Radomyśl Wielki – 2 zwycięstwa – I miejsce
2 UKS Start Opole – 1 zwycięstwo – II miejsce
3 KS Szpada I Wrocław – 0 zwycięstw – III miejsce

KS Szpada I Wrocław – UKS Start Opole 34:37
UKS Start Opole – SKS Radomyśl Wielki 31:45
KS Szpada I Wrocław – SKS Radomyśl Wielki 39:45

O miejsca 4–6:
1 KKS Kraków – 2 zwycięstwa – IV miejsce
2 TS Górnik I Radlin – 1 zwycięstwo – V miejsce
3 PTG Sokół 1893 Mielec – 0 zwycięstw – VI miejsce

TS Górnik I Radlin – PTG Sokół 1893 Mielec 45:41
PTG Sokół 1893 Mielec – KKS Kraków 24:45
TS Górnik I Radlin – KKS Kraków 42:45

O miejsca 7–9:
1 UKS Sokolik Krosno – 2 zwycięstwa – VII miejsce
2 TS Górnik II Radlin – 1 zwycięstwo – VIII miejsce
3 SKS Flesz Świdnica – 0 zwycięstw – IX miejsce

SKS Flesz Świdnica – TS Górnik II Radlin 44:45
TS Górnik II Radlin – UKS Sokolik Krosno 37:45
SKS Flesz Świdnica – UKS Sokolik Krosno 28:45

O miejsca 10–11:
1 KS Szpada II Wrocław – 1 zwycięstwo – X miejsce
2 KS Szpada Szamotuły – 0 zwycięstw – XI miejsce

KS Szpada Szamotuły – KS Szpada II Wrocław 23:45

CHŁOPCY ur. 1999-2000
(walczyło osiem drużyn w dwóch grupach po cztery, każda z każdą w grupie, a następnie zwycięzcy grup walczyli o I miejsce, drugie drużyny o III miejsce, trzecie o V miejsce, a czwarte o VII miejsce)

Kolejność:
1 KKS Kraków
(Iwo Janecki, Franciszek Koc, Aleksander Siudak)
2 RMKS Rybnik
(Jarosław Fajkis, Ryszard Kałuziński, Tomasz Wąsiewicz, Jakub Wypchoł)
3 UKS Start Opole
(Damian Michalak, Michał Rachwalik, Filip Ralko, Paweł Kolczyk)
4 UKS Irwin Manieczki
(Piotr Dudziak, Wojciech Kolańczyk, Jędrzej Lisiak)
5 UKS Trójka Radlin
(Paweł Bochynek, Sebastian Hauder, Przemysław Kotulski, Sebastian Śmieja)
6 UKS MDK Olimp Lubin
(Grzegorz Kazimierczak, Piotr Kołpa, Paweł Romaniec)
7 UKS Kosynier I Gliwice
(Maciej Borycka, Kacper Cebo, Karol Piotrowski)
8 KS Szpada Szamotuły
(Kajetan Bączkowski, Mikołaj Jaworski, Eryk Nadolny)

Grupy eliminacyjne:

Grupa A

1 RMKS Rybnik – 3 zwycięstwa
2 UKS Start Opole – 2 zwycięstwa
3 UKS MDK Olimp Lubin – 1 zwycięstwo
4 KS Szpada Szamotuły – 0 zwycięstw

UKS Start Opole – KS Szpada Szamotuły 36:17
RMKS Rybnik – UKS MDK Olimp Lubin 36:23
UKS Start Opole – UKS MDK Olimp Lubin 36:29
RMKS Rybnik – KS Szpada Szamotuły 36:17
UKS Start Opole – RMKS Rybnik 35:36
UKS MDK Olimp Lubin – KS Szpada Szamotuły 36:25

Grupa B
1. KKS Kraków – 3 zwycięstwa
2. UKS Irwin Manieczki – 2 zwycięstwa
3. UKS Trójka Radlin – 1 zwycięstwo
4. UKS kosynier Gliwice – 0 zwycięstw

Wyniki spotkań:
UKS Irwin Manieczki – UKS Kosynier Gliwice 36:14
KKS Kraków – UKS Trójka Radlin 36:32
UKS Irwin Manieczki – UKS Trójka Radlin 35:30
KKS Kraków – UKS Kosynier Gliwice 36:12
UKS Irwin Manieczki – KKS Kraków 28:36
UKS Trójka Radlin – UKS Kosynier Gliwice 36:27

Finał:
KKS Kraków – RMKS Rybnik 36:29

O 3 miejsce:
UKS Start Opole – UKS Irwin Manieczki 35:28

O 5 miejsce:
UKS Trójka Radlin – UKS MDK Olimp Lubin 36:35

O 7 miejsce:
UKS Kosynier Gliwice – KS Szpada Szamotuły 36:28

CHŁOPCY ur. 1996-1998
(walczyło jedenaście drużyn wg tabeli z 16 drużyn)

Kolejność:
1 KS Szpada Wrocław
(Maciej Bielec, Piotr Lesiak, Jerzy Nawrocki, Michała Opałka)
2 UKS Start Opole
(Wiktor Miller, Błażej Szymański, Aleksander Wiśniowski)
3 Piast Gliwice
(Bartosz Staszulonek, Patryk Szlama, Jakub Turek)
4 KKS Kraków
(Karol Budek, Marcin Krzyścin, Patryk Szopa)
5 Muszkieter I Gliwice
(Piotr Kapała, Marcin Nikiel, Michał Nikiel)
6 RMKS Rybnik
(Marcin Hunt, Kacper Kordas, Przemysław Trzepizur)
7 TS Górnik Radlin
(Kamil Cichaczewski, Jakub Ciurko, Marek Radecki)
8 Muszkieter II Gliwice
(Konrad Antoniak, Bartłomiej Cichaczewski, Marek Daniszewski)
9 UKS MDK Olimp Lubin
(Damian Kłusek, Szymon Perdjon, Kamil Tuszkiewicz)
10 Bytomskie Towarzystwo Szermiercze
(Marek Mamot, Adam Mazur, Artur Tyński)
11 UKS Start II Opole
(Piotr Korpal, Adam Łukosik, Marcin Skorupa, Jacek Suchanek)

T1-16:
KS Szpada Wrocław – UKS Start II Opole 45:20
RMKS Rybnik – Bytomskie Towarzystwo Szermiercze 45:21
TS Górnik Radlin – UKS MDK Olimp Lubin 45:23

T1-8:
Piast Gliwice – Muszkieter II Gliwice 45:35
KS Szpada Wrocław – Muszkieter I Gliwice 45:36
KKS Kraków – RMKS Rybnik 42:41
UKS Start I Opole – TS Górnik Radlin 45:39

Półfinały:
KS Szpada Wrocław – Piast Gliwice 45:43
UKS Start I Opole – KKS Kraków 45:35

Finał:
KS Szpada Wrocław – UKS Start I Opole 42:41

O 3 miejsce:
Piast Gliwice – KKS Kraków 45:22

T5-8:
Muszkieter I Gliwice – Muszkieter II Gliwice 45:32
RMKS Rybnik – TS Górnik Radlin 45:40

O 5 miejsce:
Muszkieter I Gliwice – RMKS Rybnik 45:34

O 7 miejsce:
TS Górnik Radlin – Muszkieter II Gliwice 45:40

T9-16:
UKS MDK Olimp Lubin - Bytomskie Towarzystwo Szermiercze 45:39

O 10 miejsce:
Bytomskie Towarzystwo Szermiercze – UKS Start II Opole 45:43

CHŁOPCY ur. 1993-1995
(walczyły cztery drużyny, każda z każdą)

Kolejność:
1 Muszkieter Gliwice
(Mateusz Antkiewicz, Jan Kapała, Jan Wenglarczyk) – 3 zwycięstwa
2 TS Górnik Radlin
(Mateusz Rok, Tomasz Smoleń, Marek Zabawa) – 2 zwycięstwa
3 KKS Kraków
(Felix Fraś, Tadeusz Koc, Bartłomiej Staszczak) – 1 zwycięstwo
4 UKS Start Opole
(Jacek Malisz, Marcin Michalak, Oskar Miller) – 0 zwycięstw

Muszkieter Gliwice – KKS Kraków 45:41
UKS Start Opole – TS Górnik Radlin 28:45
Muszkieter Gliwice – TS Górnik Radlin 45:37
UKS Start Opole – KKS Kraków 30:45
Muszkieter Gliwice – UKS Start Opole 45:35
TS Górnik Radlin – KKS Kraków 45:35



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski