mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
LXXXII indywidualne
i LV drużynowe
mistrzostwa Polski
w szermierce


Katowice, 20 maja 2012

Ostatnie tytuły tegorocznych mistrzostw Polski zdobyte. W szabli zadecydowało jedno trafienie i trzeba powiedzieć, że zabrakło go zawodnikom stołecznego AZS AWF, którzy goniąc azetesiaków z Katowic, wygrali dwie ostatnie walki meczu 17:10! W szpadzie powtórka z finału indywidualnego - znów konforntacja AZS AWF Kraków - KKS Kraków, tyle że o palmę pierwszeństwa rywalizował niespodziewanie drugi zespół AWF. I rywalizację tę wygrał. Brązowe medale wywalczyli w szabli sosnowiczanie (TMS), a w szpadzie AZS AWF Wrocław.

SZABLA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO

Mistrzowie startowali w składzie: Jakub Ceranowicz, Bartosz Koniusz, Marcin Koniusz, Adam Skrodzki.

Ćwierćfinały:
AZS AWF Katowice - TMS Sosnowiec II 45:27
TMS Sosnowiec - AZS AWF Katowice II 45:31
AZS AWF Warszawa - KKSZ Konin II 45:35
KKSZ Konin - UKS Victor Warszawa 45:38

Półfinały:
AZS AWF Katowice - TMS Sosnowiec 45:34
AZS AWF Warszawa - KKSZ Konin 45:37

O 3 miejsce:
TMS Sosnowiec - KKSZ Konin 45:35

Finał:
AZS AWF Katowice - AWF Warszawa 45:44

Kolejność:
1 AZS AWF Katowice
2 AZS AWF Warszawa
3 TMS Sosnowiec
4 KKSZ Konin
5 AZS AWF Katowice II
6 KKSZ Konin II
7 TMS Sosnowiec II
8 UKS Victor Warszawa
9 AZS AWF Warszawa II

Startowało 9 drużyn.

--------------------------------------------------------------------------------------

SZPADA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO

Mistrzowie walczyli w składzie: Michał Nowak, Jan Sobiecki, Michał Sobieraj, Wojciech Sworowski

Ćwierćfinały:
AZS AWF Kraków II - AZS AWF Kraków 44:41
Piast Gliwice - Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa 45:39
KKS Kraków - Muszkieter Gliwice 45:44
AZS AWF Wrocław - TS Górnik Radlin 44:41

Półfinały:
AZS AWF Kraków II - Piast Gliwice 45:41
KKS Kraków - AZS AWF Wrocław 45:44

O 3 miejsce:
AZS AWF Wrocław - Piast Gliwice 41:40

Finał:
AZS AWF Kraków II - KKS Kraków 45:40

Kolejność:
1 AZS AWF Kraków II
2 KKS Kraków
3 AZS AWF Wrocław
4 Piast Gliwice
5 AZS AWF Kraków
6 TS Górnik Radlin
7 Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa
8 Muszkieter Gliwice
9 MKS Kusy Szczecin
10 RMKS Rybnik
11 AZS AWF Wrocław II
12 Wrocławianie
13 Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa II
14 KKS Kraków II
15 AZS AWF Katowice

Startowało 15 drużyn.





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski