mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LUTEGO  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Międzynarodowy
turniej
szermierczy
do lat 11,14 i 17


III Memoriał Fechmistrza Jana Nowaka

Poznań, 18-19 czerwca 2010

19 czerwca 2010

Drugi dzień festiwalowych zmagań w Poznaniu stał pod znakiem dziewczęcego floretu oraz chłopięcej szabli i szpady. W kategoriach juniorów młodszych, młodzików i dzieci zwyciężyły we florecie: Karina Olaru (Romanian Fencing, Rumunia), Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) i Zofia Bronikowska (Warta-Muszkieterowie Poznań) . W szabli chłopców: Artur Staszak (KKSz Konin), Maksymilian Pracz (OŚ AZS Poznań) i Jakub Burda (KKSz Konin). W szpadzie chłopców: Olle Wikstrom (Kalmar Faktklubb, Szwecja), Jakub Glezman (AZS Bydgoszcz) i Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice).

FLORET DZIEWCZĄT do lat 17

Finał:
Karina Olaru (Romanian Fencing, Rumunia)
- Barbara Miętka (Polonia Leszno) 15:10

Kolejność:
1 Karina Olaru (Romanian Fencing, Rumunia)
2 Barbara Miętka (Polonia Leszno)
3 Alexandra Bilica (Romanian Fencing, Rumunia)
3 Klara Remesova (Czechy)
5 Katarzyna Sinoracka (Budowlani Toruń)
6 Kinga Kosycarz (UKS De La Salle Gdańsk)
7 Aleksandra Kunicka (Zjednoczeni Pabianice)
8 Aleksandra Starz (MKS Kusy Szczecin)

Startowały 62 zawodniczki.

Pełne wyniki >>

FLORET DZIEWCZĄT do lat 14

Finał:
Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
- Maria Boldor (Romanian Fencing, Rumunia) 12:0

Kolejność:
1 Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2 Maria Boldor (Romanian Fencing, Rumunia)
3 Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
3 Beata Żurowska (Wrocławianie)
5 Julia Buraczewska (UKS De La Salle Gdańsk)
6 Katarzyna Jakubczak (D' Artagnan Ursynów)
7 Magdalena Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
8 FAdrianna Frąckowiak (Wrocławianie)

Startowało 31 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

FLORET DZIEWCZĄT do lat 11

Finał:
Zofia Bronikowska (Warta-Muszkieterowie Poznań)
- Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) 7:6

Kolejność:
1 Zofia Bronikowska (Warta-Muszkieterowie Poznań)
2 Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
3 Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
3 Sophia Werner (OSC Berlin, Niemcy)
5 Aleksandra Jeglińska (UKS De La Salle Gdańsk)
6 Wiktoria Krakowska (TG Sokół Mielec)
7 Dominika Pałka (Warta-Muszkieterowie Poznań)
8 Aruna Ramdhan (Scaramouche Hague)

Startowały 62 zawodniczki.

Pełne wyniki >>

SZABLA CHŁOPCÓW do lat 17

Finał:
Artur Staszak - Damian Dzwoniarski (obaj KKSz Konin) 15:3

Kolejność:
1 Artur Staszak (KKSz Konin)
2 Damian Dzwoniarski (KKSz Konin)
3 Kamil Goździk (KKSz Konin)
3 Stanisław Świerk (KKSz Konin)
5 Kewin Chorchowski (KKSz Konin)
6 Maciej Kobeszko (PTS Jagiellończyk Białystok)
7 Jan Fucik (Czechy)
8 Bartłomiej Kipper (OŚ AZS Poznań)

Startowało 18 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZABLA CHŁOPCÓW do lat 14

Finał:
Maksymilian Pracz (OŚ AZS Poznań)
- Kamil Siwek (KKSz Konin) 12:6

Kolejność:
1 Maksymilian Pracz (OŚ AZS Poznań)
2 Kamil Siwek (KKSz Konin)
3 Mateusz Knez (AZS AWF Poznań)
3 Krzysztof Woźny (KKSz Konin)
5 Kamil Groniecki (TMS Sosnowiec)
6 Bartosz Grześkowiak (AZS AWF Poznań)
7 Tomasz Osajda (KKSz Konin)
8 Mateusz Kawaliło (TMS Sosnowiec)

Startowało 33 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZABLA CHŁOPCÓW do lat 11

Finał:
Jakub Burda - Maciej Kołacz (obaj KKSz Konin) 8:2

Kolejność:
1 Jakub Burda (KKSz Konin)
2 Maciej Kołacz (KKSz Konin)
3 Łukasz Kupczyński (OŚ AZS Poznań)
3 Paweł Malinowski (PTS Jagiellończyk Białystok)
5 Piotr Kurzyna (PTS Jagiellończyk Białystok)
6 Paweł Ryczkowski (Dragon Łódź)
7 Anatol Broda (UKS Hajduczek Olsztyn)
8 Krystian Wysocki (KKSz Konin)

Startowało 17 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 17

Finał:
Olle Wikstrom (Kalmar Faktklubb, Szwecja)
- Marek Zabawa (TS Górnik Radlin) 15:10

Kolejność:
1 Olle Wikstrom (Kalmar Faktklubb, Szwecja)
2 Marek Zabawa (TS Górnik Radlin)
3 Jakub Mazurkiewicz (UKS Irwin Manieczki)
3 Sebastian Mermer (UKS 46 Łódź)
5 Tomasz Kasztelan (WLKS Kmicic Częstochowa)
6 Mikołaj Gadomski (ST AKkademia Szermierki Warszawa)
7 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
8 Maksymilian Wojtas (MKS Kusy Szczecin)

Startowało 26 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 14

Finał:
akub Glezman (AZS Bydgoszcz)
- Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice) 12:6

Kolejność:
1 Jakub Glezman (AZS Bydgoszcz)
2 Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice)
3 Michał Opałka (AZS AWF Wrocław)
3 Aleksander Wiśniowski (UKS Start Opole)
5 Hubert Swatowski (MKS Kusy Szczecin)
6 Filip Majkut (MKS Kusy Szczecin)
7 Piotr Lesiak (AZS AWF Wrocław)
8 Jakub Turek (Piast Gliwice)

Startowało 30 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 11

Finał:
Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice)
- Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki) 7:6

Kolejność:
1 Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice)
2 Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki)
3 Damian Michalik (UKS Start Opole)
3 Bartosz Władyka (MKS Kusy Szczecin)
5 Michał Rachwalik (UKS Start Opole)
6 Stanisław Tomczak (MKS Kusy Szczecin)
7 Bence Kazar (BVSE Bekescsaba, Węgry)
8 Wojciech Lubieniecki (TG Sokół Mielec)

Startowało 34 zawodników.

Pełne wyniki >>

18 czerwca 2010

W pierwszym dniu poznańskiego Europejskiego Festiwalu Szermierki walczyli w trzech kategoriach wiekowych floreciści, szablistki i szpadzistki.
W gronie juniorów młodszych zwyciężali odpowiednio: Szymon Kozłowski(Budowlani Toruń), Daria Kamińska (KKSz Konin) i Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin). Wśród młodzików pierwsze miejsca zajęli: Kolja Dahlin (Trekanten Copenhagen, Dania), Karolina Cieślar (TMS Sosnowiec) i Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin). Najlepszymi w najmłodszej grupie dzieci do lat 11 okazli się: Werner Lennart (OSC Berlin, Niemcy), Marta Mazurek (UKS 13 Białystok) i Agnieszka Kaczmarska(UKS Sokolik Krosno).

FLORET CHŁOPCÓW do lat 17

Finał:
Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
- Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław) 15:7

Kolejność:
1 Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
2 Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław)
3 Michał Popiel (Kolejarz Wrocław)
3 Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
5 Olle Wikstrom (Kalmar Faktklubb, Szwecja)
6 Bartosz Ciegielski (IKS Jamalex Leszno)
7 Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
8 Alex Garbat (Warta-Muszkieterowie Poznań)

Startowało 18 zawodników.

Pełne wyniki >>

FLORET CHŁOPCÓW do lat 14

Finał:
Kolja Dahlin - Thomas Berg (obaj Trekanten Copenhagen, Dania) 12:3

Kolejność:
1 Kolja Dahlin (Trekanten Copenhagen, Dania)
2 Thomas Berg (Trekanten Copenhagen, Dania)
3 Jakub Kalinowski (Wrocławianie)
3 Gustav Shaev (Trekanten Copenhagen, Dania)
5 Tor Boesen (Trekanten Copenhagen, Dania)
5 Kasper Paluszkiewicz (AZS AWF Poznań)
7 Kacper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
8 Tomasz Konieczny (AZS AWF Warszawa)

Startowało 41 zawodników.

Pełne wyniki >>

FLORET CHŁOPCÓW do lat 11

Finał:
Werner Lennart (OSC Berlin, Niemcy)
- Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań) 6:3

Kolejność:
1 Werner Lennart (OSC Berlin, Niemcy)
2 Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań)
3 Kacper Jakubowski (AZS Bydgoszcz)
3 Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk)
5 Rafał Wojnowski (Budowlani Toruń)
6 Mathias Danckwardt (Trekanten Copenhagen, Dania)
7 Filip Kubiak (AZS AWF Poznań)
8 Michał Koślicki (AZS Bydgoszcz)

Startowało 71 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZABLA DZIEWCZAT do lat 17

Finał:
Daria Kamińska - Gabriela Drygała (obie KKSz Konin) 15:13

Kolejność:
1 Daria Kamińska (KKSz Konin)
2 Gabriela Drygała (KKSz Konin)
3 Izabella Wasilewska (UKS 13 Białystok)
3 Urszula Reducha (UKS 13 Białystok)
5 Adrianna Konon (KKSz Konin)
6 Magdalena Nadworna (KKSz Konin)
7 Sandra Kwiatkowska (KKSz Konin)
8 Alicja Fabiszak (OŚ AZS Poznań)

Startowało 13 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZABLA DZIEWCZAT do lat 14

Finał:
Karolina Cieślar - Joanna Wątor (obie TMS Sosnowiec) 12:11

Kolejność:
1 Karolina Cieślar (TMS Sosnowiec)
2 Joanna Wątor (TMS Sosnowiec)
3 Nadia Królikowska (TMS Sosnowiec)
3 Anna Cios (TMS Sosnowiec)
5 Paulina Widera (TMS Sosnowiec)
6 Michalina Kostrzewa (KKSz Konin)
7 Martyna Trzmielewska (KKSz Konin)
8 Martyna Tobiaszewska (UKS 13 Bialystok)

Startowały 32 zawodniczki.

Pełne wyniki >>

SZABLA DZIEWCZĄT do lat 11

Finał:
Marta Mazurek (UKS 13 Białystok)
- Kinga Cołta (OŚ AZS Poznań) 8:4

Kolejność:
1 Marta Mazurek (UKS 13 Białystok)
2 Kinga Cołta (OŚ AZS Poznań)
3 Natalia Górowska (Dragon Łódź)
3 Oliwia Robak (KKSz Konin)
5 Natalia Walas (TMS Sosnowiec)
6 Julia Młynarczyk (AZS AWF Poznań)
7 Joanna Wesołowska (TMS Sosnowiec)
8 Emilia Popczyk (TMS Sosnowiec)

Startowało 19 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 17

Finał:
Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
- Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice) 15:12

Kolejność:
1 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
2 Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin)
3 Julia Jurecka (AZS AWF Wrocław)
5 Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław)
6 Natalia Bytnar (SKS Radomyśl Wielki)
7 A;leksandra Walczak (Warta-Muszkieterowie Poznań)
8 Martyna Błaszczyk (AZS AWF Wrocław)

Startowało 20 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 14

Finał:
Martyna Długosz - Anna Stanuch (obie MKS Kusy Szczecin) 8:5

Kolejność:
1 Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2 Anna Stanuch (MKS Kusy Szczecin)
3 Michalina Rucińska (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)
5 Aleksandra Obońska (WLSK Kmicic Częstochowa)
6 Oliwia Sroka (MKS Kusy Szczecin)
7 Augusta Spanger-Ries (Trekanten Copenhagen, Dania)
8 Julia Krzemińska (WLSK Kmicic Częstochowa)

Startowało 18 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 11

Finał:
Agnieszka Kaczmarska (UKS Sokolik Krosno)
- Wiktoria Skrzypczak (MKS Kusy Szczecin) 8:3

Kolejność:
1 Agnieszka Kaczmarska (UKS Sokolik Krosno)
2 Wiktoria Skrzypczak (MKS Kusy Szczecin)
3 Olimpia Tomicka (AZS AWF Wrocław)
3 Barbara Piekarska (AZS AWF Wrocław)
5 Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie Poznań)
6 Zofia Bronikowska (Warta-Muszkieterowie Poznań)
7 Rozalia Darda (MKS Kusy Szczecin)
8 Julia Kolanko (UKS Sokolik Krosno)

Startowało 29 zawodniczek.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski