mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LUTEGO  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Ogólnopolski
turniej
w
szermierce


X Turniej z Okazji Dnia Dziecka
i XIX Memoriał Franciszka Polnika


Radlin, 12-13 czerwca 2010

13 czerwca 2010

Jagoda Zagała (Piast Gliwice), Justyna Jagiełko i Maria Gajówka (obie Pałac Młodzieży Katowice) triumfowały w turnieju szpadowym z Okazji Dnia Dziecka zorganizowanym w Radlinie. Zwycięstwa odniosły odpowiednio
w kategorii juniorek młodszych, młodziczek i dzieci.

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 17

Finał:
Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
- Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice) 15:10

Kolejność:
1 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
2 Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Mirosława Gojny (TS Górnik Radlin)
3 Natalia Pisarska (TS Górnik Radlin)
5 Aleksandra Stachurska (TS Górnik Radlin)
6 Adrianna Szolke (Pałac Młodzieży Katowice)
7 Wiktoria Strójwąs (TS Górnik Radlin)
8 Michalina Rucińska (Pałac Młodzieży Katowice)

Startowało 38 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 14

Finał:
Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
- Anna Mroszczak (RMKS Rybnik) 12:11

Kolejność:
1 Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
2 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
3 Aleksandra Obońska (WLKS Kmicic Częstochowa)
3 Aleksandra Zimnoch (AZS AWF Katowice)
5 Dorota Rożniecka (TG Sokół Mielec)
6 Gabriela Jarosz (SKS Radomyśl Wielki)
7 Weronika Skorupa (UKS Trójka Radlin)
8 Olga Przybyła (Pałac Młodzieży Katowice)

Startowało 45 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 11

Finał:
Maria Gajówka (Pałac Młodzieży Katowice)
- Julia Krycz (Piast Gliwice) 8:7

Kolejność:
1 Maria Gajówka (Pałac Młodzieży Katowice)
2 Julia Krycz (Piast Gliwice)
3 Joanna Czardybon (AKS Mikołów)
3 Barbara Rożniecka (TG Sokół Mielec)
5 Wiktoria Skrzypczak (MKS Kusy Szczecin)
6 Weronika Bednarz (UKS Jedynka Laszki)
7 Anna Marcinkowska UKS Kukułki Katowice)
8 Patrycja Mrochem (AZS AWF Katowice)

Startowały 23 zawodniczki.

Pełne wyniki >>

12 czerwca 2010

Sebastian Majgier (Piast Gliwice) w stawce siedemnastolatków, Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice) w gronie młodzików i Damian Michalak (UKS Start Opole) wśród jedenastolatków to zwycięzcy radlińskiego XIX Memoriału Franciszka Polnika i X turnieju szpadowego chłopców z okazji Dnia Dziecka.

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 17

Finał:
Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
- Mateusz Rok (TS Górnik Radlin) 15:12

Kolejność:
1 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
2 Mateusz Rok (TS Górnik Radlin)
3 Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik)
3 Marek Zabawa (TS Górnik Radlin)
5 Ignacy Mielniczek (KKS Kraków)
6 Krystian Fajkis (RMKS Rybnik)
7 Krzysztof Mirek (AZS AWF Kraków)
8 Patryk Szopa (KKS Kraków)
9 Jakub Ciurko (TS Górnik Radlin)

Startowało 29 zawodników.

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 14


Podium młodzików.
Foto Wojciech Worobiec

Finał:
Piotr Kapała - Marcin Nikiel (obaj UKS Kosynier Gliwice) 12:11

Kolejność:
1 Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice)
2 Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice)
3 Maciej Bielec (AZS AWF Wrocław)
3 Bartosz Staszulonek (UKS Kosynier Gliwice)
5 Jerzy Nawrocki (AZS AWF Wrocław)
6 Kasper Chyrek (MDK Nr 1 Bytom)
7 Marek Daniszewski (SKS Muszkieter Gliwice)
8 Wojciech Myśliwiec (AKS Mikołów)

Startowało 41 zawodników.

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 11

Finał:
Damian Michalak (UKS Start Opole)
- Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki) 8:3

Kolejność:
1 Damian Michalak (UKS Start Opole)
2 Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki)
3 Jędrzej Lisiak (UKS Irwin Manieczki)
3 Michał Rachwalik (UKS Start Opole)
5 Filip Ralko (UKS Start Opole)
6 Ryszard Kałuziński (RMKS Rybnik)
7 Michał Bar (Piast Gliwice)
8 Sebastian Hauder (UKS Trójka Radlin)

Startowało 29 zawodników.





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski