mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LUTEGO  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Ogólnopolski
turniej
w szpadzie
do lat 11, 14 i 17


V drużynowy turniej O Puchar Marszałka Województwa Opolskiego

w szpadzie dziewcząt i chłopców

Opole, 5 czerwca 2010

Pełne wyniki >>

DZIEWCZĘTA 1995-96
Startowały cztery drużyny, które walczyły w jednej grupie każda z każdą.



Kolejność:
1 TG Sokół Mielec – 3 zwycięstwa
(Natalia Bytnar, Alicja Krakowska, Magdalena Pietruszka, Agata Stala)

2 UKS Start Opole – 2 zwycięstwa
(Pamela Gnatowicz, Małgorzata Jezierska, Aleksandra Jurkowska, Dominika Pędziszewska)

3 SKS Flesz Świdnica – 1 zwycięstwo
(Katarzyna Łopuch, Katarzyna Oliwa, Anna Szymańska)

4 UKS Trójka Radlin – 0 zwycięstw
(Wioletta Elias, Agnieszka Karwacka, Weronika Skorupa, Aleksandra Siwoń)

Mecze
TG Sokół Mielec – SKS Flesz Świdnica 45:33
UKS Start Opole – UKS Trójka Radlin 45:24

TG Sokół Mielec – UKS Trójka Radlin 45:25
UKS Start Opole – SKS Flesz Świdnica 41:29

TG Sokół Mielec – UKS Start Opole 44:27
SKS Flesz Świdnica – UKS Trójka Radlin 45:36

CHŁOPCY 1999 – 2000
Startowały cztery drużyny, które walczyły w jednej grupie każda z każdą,
do 36 punktów.



Kolejność:
1 UKS Start Opole – 3 zwycięstwa
(Damian Michalak, Michał Rachwalik, Filip Ralko)

2 KKS Kraków – 2 zwycięstwa
(Iwo Janecki, Franciszek Koc, Aleksander Siudak)

3 UKS Trójka Radlin – 1 zwycięstwo
(Paweł Bochynek, Sebastian Hauder, Robert Szajthauer)

4 UKS Kosynier Gliwice – 0 zwycięstw
(Kacper Cebo, Jakub Jeranek, Karol Piotrowski)

Mecze:
UKS Start Opole – UKS Kosynier Gliwice 36:12
KKS Kraków – UKS Trójka Radlin 36:33

UKS Start Opole – KKS Kraków 36:24
UKS Trójka Radlin – UKS Kosynier Gliwice 36:21

UKS Start Opole – UKS Trójka Radlin 36-:16
KKS Kraków – UKS Kosynier Gliwice 36:14

CHŁOPCY 1996-98
Startowało jedenaście drużyn, które zostały rozstawione w trzech grupach: dwie grupy po cztery drużyny, a jedna grupa liczyła trzy drużyny. Następnie drużyny z pierwszych miejsc w grupach walczyły o miejsca 1–3, drużyny, które w grupach zajęły drugie miejsca walczyły o miejsca 4–6, trzecie drużyny w grupach walczyły o miejsca 7–9, a czwarte w grupach o miejsca 10-11.



Kolejność:
1 KKS Kraków
(Karol Budek, Marcin Krzyścin, Patryk Szopa)

2 UKS Kosynier Gliwice
(Michał Biały, Piotr Kapała, Marcin Nikiel, Bartosz Staszulonek)

3 AZS AWF Wrocław
(Maciej Bielec, Piotr Lesiak, Michał Opałka, Jerzy Nawrocki)

4 UKS Start I Opole
(Paweł Boroń, Marcin Skorupa, Aleksander Wiśniowski)

5 UKS Trójka I Radlin
(Karol Blanik, Kamil Cichaczewski, Olivier Maj, Daniel Marcol)

6 UKS Trójka II Radlin
(Mikołaj Bochenek, Bartłomiej Cichaczewski, Marek Radecki, Tomasz Smoleń)

7 AZS AWF Kraków
(Bartosz Gołębiewski, Krzysztof Mirek, Krzysztof Pala, Jan Smusz)

8 Muszkieter I Gliwice
(Marek Daniszewski, Michał Nikiel, Szymon Pytlarz,)

9 Muszkieter II Gliwice (Konrad Antoniak, Tomasz Ćwieląg, Bartłomiej Petela, Kajetan Suchy)

10 UKS Start II Opole
(Ryszard Krawczyk, Wiktor Miller, Błażej Szymański)

11 AKS Mikołów
(Karol Fułat, Jakub Mikołajczyk, Wojciech Myśliwiec)

Grupa I:

Kolejność

1 UKS Kosynier Gliwice – 3 zwycięstwa
2 UKS Trójka I Radlin – 2 zwycięstwa
3 Muszkieter I Gliwice – 1 zwycięstwo
4 UKS Start II Opole – 0 zwycięstw

Mecze:
UKS Kosynier Gliwice – UKS Trójka I Radlin 45:39
UKS Kosynier Gliwice – Muszkieter I Gliwice 45:38
UKS Kosynier Gliwice – UKS Start II Opole 45:28

UKS Trójka I Radlin – Muszkieter I Gliwice 45:41
UKS Trójka I Radlin – UKS Start II Opole 45:24

Muszkieter I Gliwice – UKS Start II Opole 45:24

Grupa II:
1 AZS AWF Wrocław – 2 zwycięstwa
2 UKS Start I Opole – 1 zwycięstwo
3 AZS Kraków – 0 zwycięstw

AZS AWF Wrocław – UKS Start I Opole 45:40
AZS AWF Wrocław – AZS AWF Kraków 45:28

UKS Start I Opole – AZS AWF Kraków 45:35

Grupa III

Kolejność:

1 KKS Kraków – 3 zwycięstwa
2 UKS Trójka II Radlin – 2 zwycięstwa
3 Muszkieter II Gliwice – 1 zwycięstwo
4 AKS Mikołów – 0 zwycięstw

Mecze:
KKS Kraków – UKS Trójka II Radlin 45:22
KKS Kraków – Muszkieter II Gliwice 45:21
KKS Kraków – AKS Mikołów 45:29

UKS Trójka Radlin – Muszkieter II Gliwice 45:36
UKS Trójka Radlin – AKS Mikołów 45:35
Muszkieter II Gliwice – AKS Mikołów 45:36

O miejsca 1 – 3:
KKS Kraków – Kosynier Gliwice 45:44
KKS Kraków – AZS AWF Wrocław 45:42
UKS Kosynier Gliwice – AZS AWF Wrocław 45:41

O miejsca 4 – 6:
UKS Start I Opole – UKS Trójka I Radlin 45:33
UKS Start I Opole – UKS Trójka II Radlin 45:31
UKS Trójka I Radlin – UKS Trójka I Radlin 45:34

O miejsca 7 – 9:
AZS AWF Kraków – Muszkieter I Gliwice 45:44
AZS AWF Kraków – Muszkieter II Gliwice 43:33
Muszkieter I Gliwice – Muszkieter II Gliwice 45:17

O miejsca 10 – 11:
UKS Start II Opole – AKS Mikołów 45:28

CHŁOPCY 1993-95
Startowało pięć drużyn, które walczyły w jednej grupie każda z każdą.


Wszystkie zdjęcia Henryk Malisz

Kolejność:
1 Muszkieter I Gliwice – 4 zwycięstwa
(Mateusz Antkiewicz, Krzysztof Rokosz, Aleksander Staszulonek)

2 KKS Kraków – 3 zwycięstwa
(Mieszko Fraś, Ignacy Mielniczek, Bartłomiej Staszczak)

3 UKS Start I Opole – 2 zwycięstwa
(Jacek Malisz, Marcin Michalak, Oskar Miller, Piotr Punt)

4 Muszkieter II Gliwice – 1 zwycięstwo
(Łukasz Berwid, Jan Kapała, Bartek Strzałkowski)

5 UKS Start II Opole – 0 zwycięstw
(Marcin Głuchowski, Michał Mosion, Kamil Rodziewicz, Jakub Szymański)

Mecze:
Muszkieter I Gliwice – KKS Kraków 45:31
Muszkieter I Gliwice – UKS Start I Opole 45:33
Muszkieter I Gliwice – Muszkieter II Gliwice 45:24
Muszkieter I Opole – UKS Start II Opole 45:6

KKS Kraków – UKS Start I Opole 45:41
KKS Kraków – Muszkieter II Gliwice 45:43
KKS Kraków – UKS Start II Opole 45:10

UKS Start I Opole – Muszkieter II Gliwice 45:24
UKS Start I Opole – UKS Start II Opole 45:16

Muszkieter II Gliwice – UKS Start II Opole 45:17

Pełne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski