mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Leszno, 29 listopada 2009

Również w kategorii mężczyzn za sprawą reprezentantów Włoch turniej Pucharu Świata we florecie juniorów w Lesznie miał wymagająca obsadę. Dość powiedzieć, że z finałowej ósemki ostatnich mistrzostw Europy
w Odense stanęło na starcie trzech - z mistrzem Europy Daniele Garozzo na czele. Jednak nie on odegrał w zawodach pierwszoplanową rolę. W półfinale musiał uznać wyższość swego rodaka Francesco Trani, a ponieważ ten
w finale spotkał rodaka - Edoardo Luperi - przeto już przed rozpoczęciem decydującej rozgrywki wiadomo było, że turniej zakończy się włoską wiktorią, i to podwójną. Z Polaków najwyżej zaszedł Damian Koper
z poznańskiego AZS AWF, który zajął bardzo dobre ósme miejsce.
W najlepszej szesnastce zmieściło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów - Maciej Włosek (Budowlani Toruń) i Michał Janda
(Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Zwyciężył ostatecznie Luperi.

FLORET MĘŻCZYZN

Pełne wyniki >>
Full results >>

Ćwiercrfinały:
Alaa El Din El Sayed (Egipt) - Robert Gatai (Węgry) 12:11
Edoardo Luperi - Michele Di Francisca (obaj Włochy) 15:13
Daniele Garozzo (Włochy) - Daniel Steiner (Węgry) 15:14
Frencesco Trani (Włochy) - Damian Koper 15:12

Półfinały:
Luperi - El Sayed 15:12
Trani - Garozzo 15:7

Finał:
Luperi - Trani 15:10

Kolejność:
1 Edoardo Luperi (Włochy)
2 Frencesco Trani (Włochy)
3 Alaa El Din El Sayed (Egipt)
3 Daniele Garozzo (Włochy)
5 Robert Gatai (Węgry)
6 Michele Di Francisca (Włochy)
7 Daniel Steiner (Węgry)
8 Damian Koper (Polska, AZS AWF Poznań)
------------------------------------------------------
14 Maciej Włosek (Polska, Budowlani Toruń)
16 Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
22 Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
27 Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
29 Maciej Czajkowski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32 Jakub Surwiłło (Polska, AZS AWF Warszawa)
38 Oskar Metza (Polska, AZS AWF Poznań)
39 Mikołaj Smura (Polska, AZS AWF Poznań)
40 Mateusz Ulanowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
42 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
46 Mikołaj Basiński (Polska, AZS AWF Poznań)
47 Jakub Koler (Polska, MKS Kusy Szczecin)
49 Robert Gajda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
51 Miłosz Nuckowski (Wrocławianie)
55 Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
60 Szymon Kozłowski (Polska, Budowlani Toruń)
64 Dawid Taczkowski (Polska, AZS AWF Poznań)
65 Rafał Wiśniewski (Polska, AZS AWF Poznań)
68 Patryk Kolak (Polska, IKS Jamalex Leszno)
69 Michał Kosicki (Polska, Budowlani Toruń)

Startowało 76 zawodników.

Pełne wyniki >>
Full results >>

Walki Polaków:
1/32

Maciej Włosek - Sven Syuehler (Austria) 15:11
Michał Janda - Igor Rzewuski (Ukraina) 15:9
Damian Koper - Jan Krejcik (Czechy) 15:8
Filip Płocharski - Artur Zechu (Ukraina) 15:4
Piotr Janda - Jakub Joniak (Słowacja) 15:12
Maciej Czajkowski - Mikołaj Smura 15:12
Jakub Surwiłło - Aleksander Drobyszew (Rosja) 15:11
Oskar Metza - Aleksander Łukaszewicz (Białoruś) 10:15
Mateusz Ulanowski - Andras Szeremi (Węgry) 7:15
Krystian Gryglewski - Steffen Thalmann (Niemcy) 13:15
Mikołaj Basiński - Mate Hari (Węgry) 9:15
Jakub Koler - Edoardo Luperi (Włochy) 6:15
Robert Gajda - Davide Nigrone (Włochy) 9:15
Miłosz Nuckowski - Lorenzo Nista (Włochy) 12:13
Mateusz Knitter - Filippo Guerra (Włochy) 10:15
Szymon Kozłowski - Andrea Petrignani (Włochy) 10:15

1/16
Maciej Włosek - Dominik Wolgemuth (Austria) 15:11
Michał Janda - Davide Nigrone (Włochy) 15:10
Damian Koper - Aleksander Czupenicz (Czechy) 15:10
Filip Płocharski - Lorenzo Nista (Włochy) 8:15
Piotr Janda - Daniele Garozzo (Włochy) 7:15
Maciej Czajkowski - Robert Gatai (Węgry) 11:15
Jakub Surwiłło - Edoardo Luperi (Włochy) 7:15

1/8
Maciej Włosek - Alaa El Din El Sayed (Egipt)
Michał Janda - Francesco Trani (Włochy)
Damian Koper - Filippo Guerra (Włochy) 15:10


Leszno, 28 listopada 2009

Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) druga, Emilia Rygielska (Budowlani Toruń) trzecia, a Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) szósta! Polskie florecistki podtrzymały tym samym dobrą passę występów w leszczyńskim turnieju Pucharu Świata do lat 20, co jest tym cenniejsze, że dokonały tego w znacznie silniejszej niż rok temu konkurencji, o czym świadczyć może choćby wyprzedzenie koalicji medalistek z Odense ze świeżo upieczoną mistrzynią Europy juniorek Beatrice Monaco, wiecemistrzynią Olgą Rachele Calissi (obie Włochy)
i brązową medalistka Marią Udreą z Rumunii. Tak właśnie mogło i miało być podczas niedawnego czempionatu! Brawo!

FLORET KOBIET

Pełne wyniki >>
Full results >>

Ćwierćfinały:
Martina Pasucci - Alice Volpi (obie Włochy) 15:9
Maria Udrea (Rumunia) - Stefania Straniero (Włochy) 15:0
Emilia Rygielska - Monika Paliszewska 15:10
Marta Łyczbińska - Beatrice Monaco (Włochy) 15:9

Półfinały:
Pasucci - Udrea 15:9
M. Łyczbińska - Rygielska 15:6

Finał:
Pasucci - M. Łyczbińska 15:4

Kolejność:
1 Martina Pasucci (Włochy)
2 Marta Łyczbińska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Emilia Rygielska (Polska, Budowalni Toruń)

3 Maria Udrea (Rumunia)
5 Stefania Straniero (Włochy)
6 Monika Paliszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Alice Volpi (Włochy)
8 Beatrice Monaco (Włochy)
--------------------------------------------------------
9 Martyna Jelińska (Polska, Budowalni Toruń)
15 Marta Hausman (Polska, Budowalni Toruń)
19 Hanna Łyczbińska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
21 Aleksandra Breś (Polska, AZS AWF Warszawa)
27 Zuzanna Sobczak (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
28 Marta Ciesielska (Polska, AZS AWF Poznań)
31 Katarzyna Gutowska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
33 Dagmara Toboła (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
37 Natalia Gołebiowska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
38 Maria Kurdelska (Polska, AZS AWF Poznań)
41 Dominika Kurowska (Polska, Wrocławianie)
43 Patrycja Sarnowska (Polska, Budowalni Toruń)
58 Anna Szczygioł (Polska, UKS Floret Ruda Śląska)
59 Ewa Siedlik (Polska, AZS AWF Poznań)
62 Iwona Olbromska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
70 Aleksandra Gospodarowicz (Polska, Polonia 1912 Leszno)
73 Barbara Jędrzejewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
85 Agnieszka Kajka (Polska, D'Artagnan Ursynów)
91 Joanna Szypułowska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
93 Halina Ptak (Polska, MKS Kusy Szczecin)
95 Zuzanna Madajczyk (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
97 Monika Leszkowicz (Polska, MKS Kusy Szczecin)

Startowało 98 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Marta Łyczbińska - Katerina Deordiewa (Ukraina) 12:7
Emilia Rygielska - Maria Ludovica Priori (Włochy) 15:6
Monika Paliszewska - Hannah Fenger (Niemcy) 13:7
Martyna Jelińska - Iwona Olbromska 15:7
Marta Hausman - Katerina Jakubcova (Czechy) 15:5
Hanna Łyczbińska - Lisa Milanese (Włochy) 15:14
Marta Ciesielska - Dominika Kurowska 14:9
Aleksandra Breś - Waleria Ogrodnik (Ukraina) 15:7
Zuzanna Sobczak - Christiane Roemer (Niemcy) 14:9
Marta Ciesielska - Dominika Kurowska 14:9
Katarzyna Gutowska - Svenja Stauch (Niemcy) 15:12
Dagmara Toboła - Iman Kulhanek (Holandia) 14:15
Natalia Gołebiowska - Kim Weiss (Austria) 4:8
Maria Kurdelska - Martina Pasucci (Włochy) 7:15
Patrycja Sarowska - Alice Volpi (Włochy) 6:15
Anna Szczygioł - Stefania Straniero (Włochy) 5:15
Ewa Siedlik - Violetta Piergiacomi (Włochy) 5:15

1/16
Marta Łyczbińska - Anne Sauer (Niemcy) 6:5
Emilia Rygielska - Kim Weiss (Austria) 15:6
Monika Paliszewska - Katarzyna Gutowska 15:7
Martyna Jelińska - Aleksandra Sinita (Ukraina) 14:6
Marta Hausman - Franziska Schmits (Niemcy) 15:5
Hanna Łyczbińska - Alice Volpi (Włochy) 12:15
Marta Ciesielska - Stefania Straniero (Włochy) 5:15
Aleksandra Breś - Maria Udrea (Rumunia) 6:11
Zuzanna Sobczak - Valentina Vianello (Włochy) 13:15

1/8
Marta Łyczbińska - Marta Hausman 14:3
Emilia Rygielska - Michala Cellerova (Słowacja) 15:8
Monika Paliszewska - Stephanie Romanus (Niemcy) 15:13
Martyna Jelińska - Maria Udrea (Rumunia) 9:12

Startowało 98 zawodniczek.

Pełne wyniki >>
Full results >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski