mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Turniej
satelitarny
Pucharu
Świata


Amsterdam, 14 listopada 2009

SZABLA MĘŻCZYZN

Czwórka szablistów stołecznego AZS AWF bardzo udanie wystąpiła
w satelitarnym turnieju Pucharu Świata w Amsterdamie. Zawody wygrał Bartłomiej Olejnik, a Filip Cieszkowski i Marcin Kościelniakowski zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce.

Półfinały:
Bartłomiej Olejnik - Alexander O’Connell (Wielka Brytania) 15:13
Anthony Crutchett (Wielka Brytania) - 15:11

Finał:
Olejnik - Crutchett 15:9

Kolejność:
1 Bartłomiej Olejnik (Polska, AZS AWF Warszawa)
2 Anthony Crutchett (Wielka Brytania)
3 Lucian Dina (Rumunia)
3 Alexander O’Connell (Wielka Brytania)
5 Filip Cieszkowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
6 Marcin Kościelniakowski (Polska, AZS AWF Warszawa)

7 Owen McNamee (Irlandia)
8 Marco Festa (Włochy)
------------------------------------------------------------
15 Michał Kosman (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 43 zawodników.

Walki Polaków
1/16

Bartłomiej Olejnik – Bela Roesink (Holandia) 15:5
Filip Cieszkowski - Constantin Moeller (Niemcy) 15:3
Marcin Kościelniakowski - Mika Roman (Finlandia) 15:5
Michał Kosman - Olli Mahlamaki (Finlandia) 15:12

1/8
Bartłomiej Olejnik – Stephen Concannon (Irlandia) 15:9
Filip Cieszkowski - Mircea Florentyn Zanfirescu (Rumunia) 15:12
Marcin Kościelniakowski - Danny Ryan (Wielka Brytania) 15:8
Michał Kosman - Alexander O’Connell (Wielka Brytania) 9:15


1/4
Bartłomiej Olejnik – Marco Festa (Włochy) 15:6
Filip Cieszkowski - Lician Dina (Rumunia) 8:15
Marcin Kościelniakowski - Anthony Crutchett (Wielka Brytania) 11:15





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski