mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017


II Memoriał Fechtmistrza Jana Nowaka

Poznań, 14 listopada 2009

W pierwszym dniu poznańskiego Europejskiego Festiwalu Szermierki, rozgrywanego też jako II Memoriał Jana Nowaka rywalizowali floreciści i szpadzistki - oba rodzaje broni w dwóch kategoriach - do lat 11 i 14. Zwycięstwa odnieśli: Filip Kubiak (AZS AWF Poznań), Wiktoria Skrzypczak (MKS Kusy Szczecin), Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno) i Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław).

FLORET CHŁOPCÓW do lat 11


Foto Marta Machnicka

Finał:
Filip Kubiak (AZS AWF Poznań)
- Krystian Jasiński (AZS AWF Warszawa) 3:1

Kolejność:
1 Filip Kubiak (AZS AWF Poznań)
2 Krystian Jasiński (AZS AWF Warszawa)
3 Kirył Bulda (Mińsk Białoruski)
3 Wojciech Sidoruk (MKS Kusy Szczecin)
5 Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk)
6 Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań)
7 Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk)
8 Adrian Wojtkowiak (IKS Jamalex Leszno)

Startowało 93 zawodników.

Pełne wyniki >>

FLORET CHŁOPCÓW do lat 14


Foto Marta Machnicka

Finał:
Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
- Michał Kotleszka (Wrocławianie) 12:6

Kolejność:
1 Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
2 Michał Kotleszka (Wrocławianie)
3 Patryk Choiński (Budowalni Toruń)
3 Dawid Kasprzyk (Warta-Muszkieterowie Poznań)
5 Alex Garbat (Warta-Muszkieterowie Poznań)
6 Hubert Swatowski (MKS Kusy Szczecin)
7 Kasper Paluszkiewicz (AZS AWF Poznań)
8 Bartosz Żurawski (Budowalni Toruń)

Startowało 87 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 11


Foto Marta Machnicka

Finał:
Wiktoria Skrzypczak (MKS Kusy Szczecin)
- Zofia Bronikowska (Warta-Muszkietrowie Poznań) 4:1

Kolejność:
1 Wiktoria Skrzypczak (MKS Kusy Szczecin)
2 Zofia Bronikowska (Warta-Muszkietrowie Poznań)
3 Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie Poznań)
3 Dominika Pałka (Warta-Muszkieterowie Poznań)
5 Aleksandra Stanuch (MKS Kusy Szczecin)
6 Weronika Rabczewska (MKS Kusy Szczecin)
7 Iga Franckiewicz (Kolejarz Wrocław)
8 Julia Rak (Kolejarz Wrocław)

Startowało 20 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 14


Foto Marta Machnicka

Finał:
Barbara Rutz
- Martyna Błaszczyk (obie AZS AWF Wrocław) 12:10

Kolejność:
1 Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław)
2 Martyna Błaszczyk (AZS AWF Wrocław)
3 Lidia Burkacka (Pałac Młodzieży Syrena)
3 Michalina Rucińska (Pałac Młodzieży Katowice)
5 Agnieszka Gryszka (AZS AWF Wrocław)
6 Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin)
7 Sandra Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
8 Aleksandra Jurkowska (UKS Start Opole)

Startowały 54 zawodniczki.

Pełne wyniki >>






IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski