mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Turniej
satelitarny
Pucharu
Świata


Oslo Cup

Oslo, 8 listopada 2009

SZPADA KOBIET

Aleksandra Żurakowska (AZS AWF Warszawa) zajęła najwyższe, ósme miejsce spośród sześciu polskich szpadzistek, startujących w turnieju satelitarnym Pucharu Świata w Oslo

Ćwierćfinały:
Dagmar Baranikova (Słowacja) - Mary Cohen (Wielka Brytania) 15:11
Kristina Kuusk (Estonia) - Anne Marit Morvik (Norwegia) 15:4
Caroline Piasecka (Norwegia) - Kinka Barvestad (Szwecja) 15:13
Emma Samuelsson (Szwecja) - Aleksandra Żurakowska 15:12

Półfinały:
Kuusk - Baranikova 15:9
Samuelsson - Piasecka 15:13

Finał:
Kuusk - Samuelsson 15:11

Kolejność:
1 Kristina Kuusk (Estonia)
2 Emma Samuelsson (Szwecja)
3 Dagmar Baranikova (Słowacja)
3 Caroline Piasecka (Norwegia)
5 Kinka Barvestad (Szwecja)
6 Anne Marit Morvik (Norwegia)
7 Mary Cohen (Wielka Brytania)
8 Aleksandra Żurakowska (Polska, AZS AWF Warszawa)
-------------------------------------------------------------
9 Monika Johne (Polska, Polski Klub Szermierczy)
10 Katarzyna Lampkowska (Polska, Polski Klub Szermierczy)
14 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
17 Anna Pietrzak (Polska, AZS AWF Warszawa)
29 Agnieszka Malinowska (Polska, Polski Klub Szermierczy)

Startowało 35 zawodniczek.

Walki Polek
1/16

Aleksandra Żurakowska - Anna Pietrzak 15:12
Monika Johne - zwolniona
Katarzyna Lampkowska - Rakel Biornstad (Norwegia) 15:8
Ewa Nelip - Pia Klafstad (Norwegia) 15:8
Agnieszka Malinowska - Kristina Kuusk (Estonia) 10:15

1/8
Aleksandra Żurakowska - Fanni Lundgren (Norwegia) 15:9
Monika Johne - Mary Cohen (Wielka Brytania) 11:13
Katarzyna Lampkowska - Anne Marit Morvik (Norwegia) 12:13
Ewa Nelip - Emma Samuelsson (Szwecja) 9:15







IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski