mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  MAJA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
Mistrzostwa
Europy
w szermierce
do lat 20


Odense, 1 listopada 2009

SZABLA KOBIET

Mógł być medal, a nawet dwa, bo były ku temu uzasadnione oczekiwania, skończyło się natomiast na jednym miejscu - siódmym Katarzyny Kędziory
- w finałowej ósemce. Polka przegrała niezwykle zacięty, żeby nie powiedzieć dramatyczny pojedynek ćwierćfinałowy z Włoszką Lukrecją Sinigaglią tylko jednym trafieniem i tyle właśnie dzieliło ją od podium. Z pewnością nie zaspokoiła swojej ambicji Matylda Ostojska (Dragon Łódź). W końcówce walki 1/8 finału dała się ograć Węgierce Kacie Verhelyi, choć wydawało się, że kontroluje sytuację. Mistrzynią Europy została Rosella Gregorio (Włochy) przed Mihalą Bulicą (Rumunia), Rosjanką Anną Łarionową i drugą Włoszką Lucrezią Sinigaglią.


Podium szablistek.
Foto Tomasz Malanowski

Ćwierćfinały:
Anna Łarionowa (Rosja) - Alexandra Bujdoso (Niemcy) 15:10
Michaela Bulica (Rumunia) - Kata Verhelyi (Węgry) 15:13
Rosella Gregorio (Włochy) - Marina Paizi (Grecja) 7:15
Lucrezia Sinigaglia (Włochy) - Katarzyna Kędziora 15:14

Półfinały:
Bulica - Illarionowa 15:10
Gregorio - Sinigaglia 15:9

Finał:
Gregorio - Bulica 15:7

Kolejność:
1 Rosella Gregorio (Włochy)
2 Michaela Bulica (Rumunia)
3 Anna Illarionowa (Rosja)
3 Lucrezia Sinigaglia (Włochy)
5 Alexandra Bujdoso (Niemcy)
6 Kata Verhelyi (Węgry)
7 Katarzyna Kędziora (Polska, OŚ AZS Poznań)
8 Marina Paizi (Grecja)
------------------------------------------------------
10 Matylda Ostojska (Polska, Dragon Łódź)
14 Marta Puda (Polska, TMS Sosnowiec)
17 Martyna Wątora (Polska, AZS AWF Warszawa)

Walki Polek
1/16

Katarzyna Kędziora - Lucia Martin-Portugues (Hiszpania) 15:6
Matylda Ostojska - Caterina Navarria (Włochy) 15:8
Marta Puda - Petra Nagy (Węgry) 15:10
Martyna Wątora - Marina Paizi (Grecja) 10:15

1/8
Katarzyna Kędziora - Dora Damu (Rumunia) 15:10
Matylda Ostojska - Kata Verhelyi (Węgry) 13:15
Marta Puda - Rosella Gregorio (Włochy) 13:15

FLORET MĘŻCZYZN

Podobną do poznańskiej szablistki szansę na podium miał florecista gdańskiego Sietomu Filip Płocharski. Podobną tylko do połowy pojedynku z Grekiem Nakisem, bo jego przeciwnik osiągnął już wtedy wyraźną przewagę i wygrał w zasadzie niezagrożony. Żal, że dwie rundy wcześniej doszło do bratobójczej walki gdańszczanina z reprezentacyjnym kolegą - Maciejem Włoskiem (Budowlani Toruń). Kosztowała ona obu bardzo wiele wysiłku
i chyba się odbiła na formie Płocharskiego w ćwierćfinale.

Pewnym powodem do satysfakcji może być fakt, że polscy trenerzy wprowadzili do dzisiejszych finałów męskiego floretu aż trzech zawodników. W gronie ośmiu najlepszych znalazł się oprócz prowadzonego przez Łukasza Szymańskiego Filipa Płocharskiego także ósmy Jamie Fitzgerald z Wielkiej Brytanii, który jest podopiecznym trenera Macieja Wojtkowiaka i przede wszystkim srebrny medalista Adre Sanita (Niemcy) szkolony przez trenera Artura Wotyczkę. Na najwyższym stopniu stanął reprezentant Italii Daniele Garozzo lepszy w finale od Niemca Andre Sanity. Trzecim miejscem podzieli się Hans Joachim Lecocq (Belgia) i Nakis Theodoros (Grecja).


Podium florecistów.
Foto Tomasz Malanowski

Ćwierćfinały:
Daniele Garozzo (Włochy) - Dimitrij Komisarow (Rosja) 15:13
Nakis Theodoros (Grecja) - Filip Płocharski 15:8
Andre Sanita (Niemcy) - Jamie Fitzgerald (Wielka Brytania) 15:10
Hans Joachim Lecocq (Belgia) - Robert Gatai (Węgry) 15:12

Półfinały:
Garozzo - Nakis 15:6
Sanita - Lecocq 15:11

Finał:
Garozzo - Sanita 15:13

Kolejność:
1 Daniele Garozzo (Włochy)
2 Andre Sanita (Niemcy)
3 Hans Joachim Lecocq (Belgia)
3 Nakis Theodoros (Grecja)
5 Dimitrij Komisarow (Rosja)
6 Robert Gatai (Węgry)
7 Filip Płocharski (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Jamie Fitzgerald (Wielka Brytania)
-------------------------------------------------------
24 Maciej Włosek (Polska, Budowlani Toruń)
31 Piotr Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
35 Michał Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Walki Polaków
1/32

Filip Płocharski - Samuel Campiche (Szwajcaria) 15:7
Maciej Włosek - Pytyr Kolesnikow (Ukraina) 15:6
Piotr Janda - Aleksander Łukaszewicz (Białoruś) 14:13
Michał Janda - Viktor Wozniak (Austria) 14:15

1/16
Filip Płocharski - Maciej Włosek 15:13
Piotr Janda - Taras Telnicz (Ukraina) 6:15

1/8
Filip Płocharski - Roman Kuc (Rosja) 15:11





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski