mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


Turniej O Puchar PBT
we florecie i szpadzie dziewcząt i chłopców

Budapeszt, 3 października 2009

FLORET DZIEWCZĄT

Piękny sukces odniosły polskie kadetki w turnieju Pucharu Europy Kadetów w Budapeszcie. Aż cztery ukończyły zawody w finałowej ósemce,
a najlepsza okazała się Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).
Na podium stanęła też jej klubowa koleżnka Natalia Gołębiowska.

Kolejność:
1 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Dorottya Szabo (Torekves, Węgry)
3 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Zsuzsa Varga (Csata, Węgry)
5 Karen Weis (Mannheimer Fechtklub, Niemcy)
6 Melinda Hajdu (UTE Budapeszt, Węgry)
7 Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
8 Zuzanna Majewska (MKS Kusy Szczecin)

-------------------------------------------
12 Marta Thiem (Budowlani Toruń)
14 Aleksandra Gospodarowicz (Polonia 1912 Leszno)
15 Laura Lewańczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
19 Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
31 Karolina Pachucka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32 Joanna Szypułowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
33 Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
34 Anna Korneluk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
38 Matylda Plucińska (AZS AWF Poznań)
40 Magda Bochenek (Budowlani Toruń)
52 Karolina Kućko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
53 Barbara Miętka (Polonia 1912 Leszno)
68 Jagoda Pietruszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
70 Hanna Żmijewska(Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
72 Agata Wasilczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
80 Karina Goc (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
83 Anna Jereczek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
86 Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
89 Wiktoria Jereczek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
94 Monika Leszkowicz (MKS Kusy Szczecin)
103 Julia Wąsowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
105 Katarzyna Kucharska (Polonia 1912 Leszno)
106 Karina Baron (Budowlani Toruń)
108 Katarzyna Jezierska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 130 zawodniczek.

FLORET CHŁOPCÓW

Dobrze wystąpił też w turnieju chłopców florecista gdańskiego Sietomu Krystian Gryglewski. Zajął w nim wysokie szóste miejsce.

Kolejność:
1 Kirył Lichagin (Rosja)
2 Mark Perelmann (FG Mannheim-Neckarau, Niemcy)
3 Adam Elkassas (USA)
3 Anton Sekow (Rosja)
5 Alexander Choupenitch (Sokol Brno, Czechy)
6 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Nikolas Szikela (KS Samorin, Słowacja)
8 Alexander Tsoronis (Fencing Club Trekanten, Dania)
--------------------------------------------------
40 Dawid Taczkowski (AZS AWF Poznań)
42 Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
48 Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
69 Oskar Metza (MKS Kusy szczecin)
83 Piotr Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
84 Dominik Jankowiak (AZS AWF Poznań)
111 Filip Żmijewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
114 Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
122 Bartosz Trznadel (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
124 Szymon Szewczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
139 Maciej Podralski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 168 zawodników.

SZPADA CHŁOPCÓW

W tych samych zawodach startowali także szpadziści, z których najwyżej, na 10 miejscu, został sklasyfikowany Michał Schab (KKS Kraków).

Kolejność:
1 Siergiej Bida (Dynamo Moskwa, Rosja)
2 Filippo Signani (Circolo Ravennat, Włochy)
3 Lucian Ciovica(LPS Craiova, Rumunia)
3 Aron Kanti (BHSE Budapeszt, Wegry)
5 Alexander Egelund (Hellerup Faetekl, Dania)
6 Balazs Vozar (BKLVE Budapeszt, Węgry)
7 Arion Abastado (Hellenic Fencing, Grecja)
8 Ondrej Ille (TJ Slavia UK Brati, Słowacja)
-------------------------------------
10 Michał Schab (KKS Kraków)
16 Tomasz Kruk (KKS Kraków)
22 Mieszko Fraś (KKS Kraków)
36 Jan Ćwik (KKS Kraków)
52 Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice)
53 Krzysztof Rokosz (Muszkieter Gliwice)
54 Maciej Brewczyk (RMKS Rybnik)
67 Krystian Fajkis (RMKS Rybnik)
77 Arkadiusz Jędrzejewski (AZS AWF Katowice)
83 Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik)
87 Hubert Wojtun (UKS Sokolik Krosno)
108 Piotr Punt (UKS Start Opole)
132 Jacek Malisz (UKS Start Opole)
146 Robert Strzałkowski (Muszkieter Gliwice)

Startowało 187 zawodników.

SZPADA DZIEWCZĄT

W turnieju szpadzistek startowały tylko dwie Polki, które zajęły odległe miejsca.

Kolejność:
1 Amalia Tataran (Rumunia)
2 Waleria Dwinina (Rosja)
3 Irina Lewin (Izrael)
3 Edina Szabó (Węgry)
5 Borbála Gonda (Węgry)
6 Isabella Suignani (Włochy)
7 Shirin Vollrath (Niemcy)
8 Enikõ Siklósi (Węgry)
---------------------------------------------------
65 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
123 Aleksandra Rubin (AZS AWF Katowice)

Startowało 157 zawodniczek.


IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski