mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Ogólnopolski turniej szermierczy
w szpadzie
do lat 11, 14 i 16


Turniej Szermierczy z Okazji Dnia Edukacji Narodowej
oraz III Memoriał Pawła Ratajczaka


Radlin, 11 października 2009

Edukacja następców srebrnej drużyny
Drugiego dnia turnieju szpadowego z Okazji Dnia Edukacji Narodowej rywalizowali chłopcy. W poszczegółnych mategoriach, od dzieci przez młodzików po juniorów młodszych triumfowali: Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki), Patryk Szlama (Piast Gliwice) i Mateusz Antkiewicz (Muszkieter Gliwice).

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 11

Finał:
Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki) - Damian Michalak (UKS Start Opole) 8:3

Kolejność
1 Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki)
2 Damian Michalak (UKS Start Opole)
3 Bartłomiej Cichaczewski (UKS Trójka Radlin)
3 Kacper Kordas (RMKS Rybnik)
5 Piotr Rodzynkiewicz (KKS Kraków)
6 Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice)
7 Bartłomiej Fryc (Pałac Młodzieży Tarnów)
8 Krzysztof Pala (AZS AWF Kraków)

Startowało 61 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 14

Finał:
Patryk Szlama (Piast Gliwice) - Maciej Bielec (AZS AWF Wrocław) 10:5

Kolejność
1 Patryk Szlama (Piast Gliwice)
2 Maciej Bielec (AZS AWF Wrocław)
3 Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice)
3 Michał Opałka (AZS AWF Wrocław
5 Dawid Sowa (Muszkieter Gliwice)
6 Jakub Turek (Piast Gliwice)
7 Przemysław Trzepizur (RMKS Rybnik)
8 Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice)

Startowało 72 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 16

Finał:
Mateusz Antkiewicz - Krzysztof Rokosz (obaj Muszkieter Gliwice) 15:11

Kolejność
1 Mateusz Antkiewicz
2 Krzysztof Rokosz (obaj Muszkieter Gliwice)
3 Filip Dobrowolski (Zerwikaptur Kraków)
3 Felix Fraś (KKS Kraków)
5 Przemysław Stankiewicz (UKS MDK Olimp Lubin)
6 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
7 Oskar Miller (UKS Start Opole)
8 Mateusz Rok (TS Górnik Radlin)

Startowało 49 zawodników.

Pełne wyniki >>

Raddlin, 10 października 2009

W Radlinie wiatr od morza
W pierwszym dniu szpadowego turnieju Z Okazji Dnia Edukacji Narodowej rozgrywanego w tradycyjnie w Radlinie rywalizowały dziewczęta. W trzech grupach wiekowych - do lat 11, 14 i 16 - triumfowały odpowiednio: Wiktoria Skrzypczak, Anna Stanuch (obie MKS Kusy Szczecin) i Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław).

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 11

Finał:
Wiktoria Skrzypczak
- Weronika Rabczewska (obie MKS Kusy Szczecin) 8:6

Kolejność:
1 Wiktoria Skrzypczak
2 Weronika Rabczewska (obie MKS Kusy Szczecin)
3 Izabela Konwicka (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
3 Wiktoria Zamachowska (KKS Kraków)
5 Patrycja Sereda (UKS Jedynka Laszki)
6 Aleksandra Stanuch (MKS Kusy Szczecin)
7 Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice)
8 Natalia Juraszek (UKS Sokolik Krosno)

Startowały 52 zawodniczki

Pełne wyniki >>


SZPADA DZIEWCZĄT do lat 14

Finał:
Anna Stanuch (MKS Kusy Szczecin)
- Natalia Szydło (RMKS Rybnik) 7:6

Kolejność:
1 Anna Stanuch (MKS Kusy Szczecin)
2 Natalia Szydło (RMKS Rybnik)
3 Michalina Rucińska
3 Adrianna Szolke (obie Pałac Młodzieży Katowice)
5 Paulina Ptaszyńska (UKS Trójka Radlin)
6 Kinga Majnusz (Piast Gliwice)
7 Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
8 Zuzanna Widawska (WLKS Kmicic Częstochowa)

Startowały 63 zawodniczki

Pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 16

Finał:
Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław)
- Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) 15:7

Kolejność:
1 Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław)
2 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
3 Martyna Błaszczyk (AZS AWF Wrocław)
3 Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice)
5 Julia Górecka (AZS AWF Katowice)
6 Teresa Kozłowska (AKS Mikołów)
6 Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin)
8 Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)

Startowało 59 zawodniczek.

Pełne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski