mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMO¦CI  KWIETNIA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALI¦CI IO
MISTRZOWIE ¦WIATA
POLSCY MEDALI¦CI M¦
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALI¦CI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIˇŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
XXV LETNIA UNIWERSJADA - BELGRAD 2009



REPREZENTACJA - PROGRAM

2 lipca 2009, Belgrad

Ewa Nelip mistrzyni± Uniwersjady!
Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa, University of Notre Dame) zdobyła złoty medal w turnieju szpadowym kobiet XXV Uniwersjady, która rozpoczęła się w Belgradzie. Polka pokonała w finale Rumunkę Simonę Deac 15:13. Jeszcze dwie nasze Reprezentantki – Dominika Mosler (AZS AWF Katowice, AWF Katowice) i Katarzyna D±browa (AZS AWF Wrocław, SPWS Wrocław) zdołały awansować do najlepszej szesnastki. Startuj±cy też dzisiaj szabli¶ci przegrali solidarnie swoje pucharowe pojedynki w 1/16 finału i żaden z nich nawet nie zbliżył się do strefy medalowej. Zwyciężył Chińczyk Jingzhi Wang, pokonuj±c w finale Białorusina Aleksandra Bujkiewicza 15:14.


Półfinałowy pojedynek Ewy Nelip z Japonk± Nakano Nozomi.
Foto Copyright © 2006 Universiade Belgrade 2009

SZPADA KOBIET

Ćwierćfinały:
Ewa Nelip - Olena Krzywicka (Ukraina) 15:9
Nakano Nozomi (Japonia) - Jana Zwieriewa (Rosja) 13:9
Simona Deac (Rumunia) - Gulia Rizzi (Włochy) 15:9
Olga Koczniewa (Rosja) - Noam Mills (Izrael) 15:11

Półfinały:
Nelip - Nozomi 15:11
Deac - Koczniewa 15:14

Finał:
Nelip - Deac 15:13

Kolejno¶ć:
1 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa, University of Notre Dame)
2 Simona Deac (Rumunia)
3 Olga Koczniewa (Rosja)
3 Nakano Nozomi (Japonia)
5 Olena Krzywicka (Ukraina)
6 Noam Mills (Izrael)
7 Gulia Rizzi (Włochy)
8 Jana Zwieriewa (Rosja)
-------------------------------------------------------------------------------
12 Dominika Mosler (Polska, AZS AWF Katowice, AWF Katowice)
14 Katarzyna D±browa (Polska, AZS AWF Wrocław, SPWS Wrocław)
36 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków, Politechnika Krakowska)

Startowały 64 zawodniczki.

Walki Polek:
1/32

Ewa Nelip - Martian Olexova (Czechy) 15:12
Dominika Mosler - Aleksandra Smietanina (Łotwa) 15:9
Katarzyna D±browa - Jamilia Jusunbajewa (Kazachstan) 15:8
Renata Knapik - Francesca Boscarelli (Włochy) 11:15

1/16
Ewa Nelip - Ayaka Shimookawa (Japonia) 15:2
Dominika Mosler - Shin Hee Pyo (Korea Południowa) 9:8
Katarzyna D±browa - Anfisa Poczkałowa (Ukraina) 15:13

1/8
Ewa Nelip - Maria Navarria (Włochy) 15:13
Dominika Mosler - Olena Krzywicka (Ukraina) 11:13
Katarzyna D±browa - Anfisa Poczkałowa (Ukraina) 15:13

SZABLA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Aleksander Bujkiewicz (Białoru¶) - Gil Gu Bon (Korea Południiowa) 15:14
Luigi Samele (Włochy) - Tiberiu Dolniceanu (Rumunia) 15:7
Zhong Man (Chiny) - Beniamin Reszetnikow (Rosja) 15:9
Jingzhi Wang (Chiny) - Dmytro Pundyk (Ukraina) 15:6

Półfinały:
Bujkiewicz - Samele 15:11
Wang - Man 15:8

Finał:
Wang - Bujkiewicz 15:14

Kolejno¶ć:
1 Jingzhi Wang (Chiny)
2 Aleksander Bujkiewicz (Białoru¶)
3 Luigi Samele (Włochy)
3 Zhong Man (Chiny)
5 Gil Gu Bon (Korea Południiowa)
6 Tiberiu Dolniceanu (Rumunia)
7 Beniamin Reszetnikow (Rosja)
8 Dmytro Pundyk (Ukraina)
-------------------------------------------------------------
25 Patryk Pałasz (Polska, KKSz Konin, AH-E ŁódĽ)
27 Adam Skrodzki (Polska, AZS AWF Katowice, AWF Katowice)
29 Marcin Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice, AWF Katowice)
33 Adrian Stanisławski (Polska, KKSz Konin, PWSZ Konin)

Startowało 48 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Patryk Pałasz - zwolniony
Adam Skrodzki - Csanad Gemesi (Węgry) 15:11
Marcin Koniusz - Xiao Liu (Chiny) 15:4
Adrian Stanisławski - Jae Kim Sang (Korea Południowa) 8:15

1/16
Patryk Pałasz - Aleksander Bujkiewicz (Białoru¶) 5:15
Adam Skrodzki - Luigi Samele (Włochy) 6:15
Marcin Koniusz - Jingzhi Wang (Chiny) 11:15










IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ¦WIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ¦WIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski