mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2018
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
świata
w
szermierce


Tournoi Nancy Uranga

Hawana, 8-9 czerwca 2009

FLORET KOBIET

9 czerwca 2009

Polskie florecistki między sobą rozegrały finał turnieju Pucharu Świata Tournoi Nancy Uranga rozegranego w Hawanie. Spotkały się w nim Sylwia Gruchała i Małgorzata Wojtkowiak (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Wygrała ta pierwsza 15:7. Nawet jeśli obsada zawodów nie jest pełna i brak czołowych zawodniczek (zwłaszcza włoskich), to wygrać w ten sposób
z Rosjankami, Francuzkami, Niemkami czy Węgierkami nie jest wcale łatwo.
A wiec brawo dla Polek. Obyśmy je częściej widywali na najwyższych stopniach podium.

Ćwierćfinały:
Sylwia Gruchała - Kamilla Gafurcjanowa (Rosja) 12:10
Gabriella Varga (Węgry) - Corrine Maitrejean (Francja)15:8
Małgorzata Wojtkowiak - Olga Łobyncewa (Rosja) 15:12
Julia Birjukowa (Rosja) - Magdalena Knop 15:5

Półfinały:
Gruchała - Varga 15:1
Wojtkowiak - Birjukowa 9:8

Finał:
Gruchała - Wojtkowiak 15:7

Kolejność:
1 Sylwia Gruchała (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Małgorzata Wojtkowiak (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

3 Julia Birjukowa (Rosja)
3 Gabriella Varga (Węgry)
5 Corrine Maitrejean (Francja)
6 Olga Łobyncewa
7 Kamilla Gafurcjanowa (obie Rosja)
8 Magdalena Knop (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
--------------------------------------------------------------------------
17 Katarzyna Kryczało (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
18 Martyna Synoradzka (Polska, AZS AWF Poznań)
21 Karolina Chlewińska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
22 Agata Kantorska (Polska, AZS AWF Poznań)

Startowało 47 zawodniczek.

Walki Polek
1/16

Sylwia Gruchała - Alely Hernandez (Meksyk) 15:5
Małgorzata Wojtkowiak - Luisa M. Parrilla (Portoryko) 15:11
Magdalena Knop - Martyna Synoradzka 15:11
Katarzyna Kryczało - Indra Angad-Gaur (Holandia) 4:15
Karolina Chlewińska - Astryd Guyart (Francja) 4:15
Agata Kantorska - Wirginie Ujlaky (Francja) 9:15

1/8
Sylwia Gruchała - Indra Angad-Gaur (Holandia) 15:5
Małgorzata Wojtkowiak - Melanie Moumas (Francja) 15:4




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski