| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Puchar
świata
w
szermierce
Koblencja, 16-17 maja 2009
SZABLA KOBIET
Znakomite drugie miejsce w turnieju Pucharu Świata szablistek w Koblencji zajęła Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa)! Polka dopiero w finale musiała uznać wyższość Francuzki Leonore Perrus. Dobrą dwunasta lokatę zajęła inna z zawodniczek stołecznego klubu - Izabela Sajewicz. Pozostałe nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na miejscach od 20 do 74.
Ćwierćfinały:
Leonore Perrus (Francja) - Reka Benko (Węgry) 15:8
Carole Vergne (Francja) - Anna Limbach (Niemcy) 15:5
Aleksandra Socha - Seira Nakayama (Japonia) 15:7
Alexandra Bujdoso (Niemcy) - Bianca Pascu (Rumunia) 15:12
Półfinały:
Perrus - Vergne 15:14
Socha - Bujdoso 15:14
Finał:
Perrus - Socha 15:12
Kolejność:
1 Leonore Perrus (Francja)
2 Aleksandra Socha (Polska, AZS AWF Warszawa)
3 Carole Vergne (Francja)
3 Alexandra Bujdoso (Niemcy)
5 Seira Nakayama (Japonia)
6 Reka Benko (Węgry)
7 Anna Limbach (Niemcy)
8 Bianca Pascu (Rumunia)
--------------------------------------------------------------
12 Izabela Sajewicz (Polska, AZS AWF Warszawa)
20 Irena Więckowska (Polska, AZS AWF Warszawa)
24 Małgorzata Kozaczuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
26 Marta Wątor (Polska, TMS Sosnowiec)
31 Lidia Sołtys (Polska, TMS Sosnowiec)
36 Karolina Budna (Polska, KKSz Konin)
45 Marta Puda (Polska, TMS Sosnowiec)
74 Kaja Kłodawska (Polska, Dragon Łódź)
Startowały 82 zawodniczki.
Walki Polek
1/32
Aleksandra Socha - Eileen Grench (Panama) 15:13
Izabela Sajewicz - Veronica Ricotta (Włochy) 15:9
Irena Więckowska - Jessica Lacheta (Wielka Brytania) 15:7
Małgorzata Kozaczuk - Dora Damu (Węgry) 15:8
Marta Wątor - Sandra Marcos (Hiszpania) 15:10
Lidia Sołtys - Lucia Martin-Portugues (Hiszpania) 15:10
Karolina Budna - Bianca Pascu (Rumunia) 9:15
Marta Puda - Margarita Tschomakov (Niemcy) 9:15
1/16
Aleksandra Socha - Marta Wątor 15:11
Izabela Sajewicz - Charlotte Lembach (Niemcy) 15:11
Irena Więckowska - Margarita Tschomakov (Niemcy) 14:15
Małgorzata Kozaczuk - Reka Benko (Węgry) 4:15
Lidia Sołtys - Solenne Mary (Francja) 13:15
1/8
Aleksandra Socha - Julie Berengier (Francja) 15:13
Izabela Sajewicz - Leonore Perrus (Francja) 9:15
|
|
|
|