| | | WIADOMOŚCI KWIETNIA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| BELFAST 2009 >
REPREZENTACJA > - PROGRAM > - MEDALE POLAKÓW >
Belfast, 5 kwietnia 2009
Niemal do ostatniej chwili pojedynku ćwierćfinałowego pomiędzy Martyną Jelińską (Budowlani Toruń) a Amerykanką Nizinghą Prescod ważyła się sprawa awansu do półfinału. Dopiero w samej końcówce tej niezwykle zażartej walki rywalka polskiej florecistki zadała decydujące trafienia, wygrywając ostatecznie różnicą trzech punktów. Dla Martyny Jelińskiej pociechą może być to, że przegrała z późniejszą mistrzynią świata. Finał był wewnętrzną sprawą Amerykanek, jako że rywalką Prescod w walce o złoty medal była jej koleżanka z reprezentacji USA Lee Kiefer. Trzecie miejsce zajęły wspólnie: AliceVolpi (Włochy) i Weronika Ławrenowa (Rosja).
Mariusz Wróbel, szablista stołecznego AZS AWF, również dotarł w turnieju chłopców do ćwierćfinału. Gdyby wygrał pojedynek z Węgrem Ferencem Valkaiem, stanąłby na podium. Jednak rywal okazał się wyraźnie mocniejszy, co udokumentował przewagą sześciu trafień. Miejsce Polaka w finałowej ósemce należy jednak potraktować jako sukces. Pozostali dwaj nasi reprezentanci zajęli lokaty w trzeciej i czwartej dziesiątce. Mistrzem świata został Kamil Ibrachimow (Rosja), srebrny medal wywalczył Matthias Willau (Austria), brązowe zaś Węgier Ferenc Valkai i Ukrainiec Jewgienij Stacenko.
SZABLA CHŁOPCÓW
Ćwierćfinały:
Ferenc Valkai (Węgry) - Mariusz Wróbel 15:9
Matthias Willau (Austria) - Jurij Cap (Ukraina) 15:13
Kamil Ibrachimow (Rosja) - Enrico Berre’ (Włochy) 15:12
Jewgienij Stacenko (Ukraina) - Jun Mo Sung (Korea) 15:12
Półfinały:
Willau - Valkai 15:9
Ibrachimow - Stacenko 15:9
Finał:
Ibrachimow - Willau 15:9
Kolejność:
1 Kamil Ibrachimow (Rosja)
2 Matthias Willau (Austria)
3 Ferenc Valkai (Węgry)
3 Jewgienij Stacenko (Ukraina)
5 Jurij Cap (Ukraina)
6 Enrico Berre’ (Włochy)
7 Mariusz Wróbel (Polska, AZS AWF Warszawa)
8 Jun Mo Sung (Korea Południowa)
-----------------------------------------------------------
26 Adam Sęczek (Polska, UKS Victor Warszawa)
35 Piotr Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
Startowało 52 zawodników.
Walki Polaków:
1/32
Mariusz Wróbel - Jie Wu (Chiny) 15:14
Adam Sęczek - Robert Goossens (Holandia) 15:6
Piotr Koniusz - Christian Lopez (Portoryko) 12:15
1/16
Mariusz Wróbel - Tomasso Saviozzi (Włochy) 15:11
Adam Sęczek - Jewgienij Stacenko (Ukraina) 8:15
1/8
Mariusz Wróbel - Curtis Miller (Wielka Brytania) 15:14
FLORET DZIEWCZĄT
Ćwierćfinały:
Alice Volpi (Włochy) - Wiktoria Aleksiejewa (Rosja) 15:7
Lee Kiefer (USA) - Iman Kulhanek (Holandia) 15:13
Nizingha Prescod (USA) - Martyna Jelińska 8:5
Min Leong Kim (Korea) - Weronika Ławrenowa (Rosja) 15:13
Półfinały:
Kiefer - Volpi 15:7
Prescod - Ławrenowa 15:14
Finał:
Prescod - Kiefer 15:6
Kolejność:
1 Nizingha Prescod
2 Lee Kiefer (obie USA)
3 Alice Volpi (Włochy)
3 Weronika Ławrenowa (Rosja)
5 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
6 Wiktoria Aleksiejewa (Rosja)
7 Jeong Min Kim (Korea Południowa)
8 Iman Kulhanek (Holandia)
--------------------------------------------------------
15 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
28 Marta Ciesielska (Polska, AZS AWF Poznań)
Startowało 68 zawodniczek.
Walki Polek:
1/32
Martyna Jelińska - zwolniona
Marta Ciesielska - Charlotte Krause (Niemcy) 11:10
Marta Hausman - Nicole Walzhofer (Austria) 15:6
1/16
Martyna Jelińska - Inke Nehl (Niemcy) 15:5
Marta Hausman - Natasha Gollan (Niemcy) 15:9
Marta Ciesielska - Alime Raszydowa (Rosja) 4:15
1/8
Martyna Jelińska - Olivia Wohlgemuth (Austria) 15:6
Marta Hausman - Nizingha Prescod (USA) 7:15
|
|
|
|