| | | WIADOMOŚCI KWIETNIA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Międzynarodowy
turniej
szermierczy
do lat 11 i 13 i 15
XXXII Międzynarodowy Turniej
Szermierczy Dzieci
Challenge Wratislavia
www.challengewratislavia.pl
28 marca 2009
Turniej florecistów okazał się być do tej pory najliczniej obsadzonym rodzajem broni, stąd też o sukces było z pewnością jeszcze Polscy szermierze wywalczyli tylko dwa miejsca na podium. Drugi w kategorii jedenastolatków był Krystian Jasiński (AZS AWF Warszawa), a trzeci
w stawce piętnastolatków Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Zwycięstwa przypadły zawodnikom z Niemiec, Węgier i Rosji.
FLORET CHŁOPCÓW do lat 15
Półfinały:
Mark Parelmann (Niemcy, Mannheim-Neckarau) - Alexander Czupenicz (Czechy, Sokol Brno) 15:9
Ilia Diektariew (Rosja, Jarosław Fencing School) - Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:12
Finał:
Parelmann - Diektariew 6:5
Kolejność:
1 Mark Parelmann (Niemcy, Mannheim-Neckarau)
2 Ilia Diektariew (Rosja, Jarosław Fencing School)
3 Alexander Czupenicz (Czechy, Sokol Brno)
3 Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Danił Garusow (Rosja, Jarosław Fencing School)
6 Simon Mangold (Niemcy, Esslingen)
7 Tomass Rozenberg (Łotwa, Kleisti Ryga)
8 Kajetan Dłużyński (IKS Jamalex Leszno)
Startowało 123 zawodników.
pełne wyniki >>
FLORET CHŁOPCÓW do lat 13
Półfinały:
Daniel Dosa (Węgry, Torekves SE Budapeszt) - Renars Blumentals (Łotwa, SK Jugla Ryga) 12:2
Davis Lapins (Łotwa, SK Jugla Ryga) - Ciaran Veitenheimer (Niemcy, TSG 1862 Weinheim) 9:3
Finał:
Dosa - Lapins 12:10
Kolejność:
1 Daniel Dosa (Węgry, Torekves SE Budapeszt)
2 Davis Lapins (Łotwa, SK Jugla Ryga)
3 Ciaran Veitenheimer (Niemcy, TSG 1862 Weinheim)
3 Renars Blumentals (Łotwa, SK Jugla Ryga)
5 Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
6 Alen Skorak (Chorwacja, Fencing Club VMD Zagrzeb)
7 Bjoern Erik Weiner (Niemcy, TB Burgsteinfurt)
8 Andriej Matwiejew (Rosja, CSHSM Petersburg)
Startowało 143 zawodników.
pełne wyniki >>
FLORET CHŁOPCÓW do lat 11
Półfinały:
Bogdan Barmakow (Rosja, CSHSM Petersburg) - Lennart Werner (Niemcy, OSC Berlin) 3:1
Krystian Jasiński (AZS AWF Warszawa) - Christoffer Ejmyr (Szwecja, Vallentuna Fencing Club) 9:4
Finał:
Barmakow - Jasiński 15:8
Kolejność:
1 Bogdan Barmakow (Rosja, CSHSM Petersburg)
2 Krystian Jasiński (AZS AWF Warszawa)
3 Lennart Werner (Niemcy, OSC Berlin)
3 Christoffer Ejmyr (Szwecja, Vallentuna Fencing Club)
5 Tichon Worobjow (Rosja, CSHSM Petersburg)
6 Stanisław Tomczak (MKS Kusy Szczecin)
7 Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań)
8 Edvard Slepecec (Łotwa, Florete Ryga)
Startowało 110 zawodników.
pełne wyniki >>
|
|
|
|