mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  KWIETNIA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Turniej
ogólnopolski
w szpadzie
do lat 12 i 15


II Memoriał Jerzego Janikowskiego


Jerzy Janikowski. Reprezentant Polski w szpadzie, trzykrotny indywidualny mistrz kraju (1977, 1981, 1983), wicemistrz świata juniorów (Madryt 1972), dwukrotny olimpijczyk (Monachium 1972-5 m, Montreal 1976-6 m.). Jako zawodnik związany był z klubem GKS Katowice, jako szkoleniowiec z AZS AWF Katowice, a pod koniec życia
z założonym przez siebie uczniowskim klubem sportowym Kukułki 33. Zmarł tragicznie w wieku 54 lat
21 grudnia 2006 roku.



W Katowicach odbył się II Memoriał Jerzego Janikowskiego czyli turniej szpadowy dla dzieci i młodzieży w kategorii dziewcząt i chłopców. Wśród piętnastolatków zwyciężyli: Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
i Sebastian Majgier (Piast Gliwice), zaś w gronie dwunastolatków najlepsi byli: Aleksandra Zimnoch (Pałac Młodzieży Katowice) i Maciej Bielec (AZS AWF Wrocław).

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 15


Od lewej stoją: Sebastian Majgier, Mateusz Rok, Paweł Cieślik, Marek Zabawa, Maciej Ponicki, Michał Rejner, Mikołaj Mroszczak. Na zdjęciu brak Huberta Wojtunia.
Foto PIAST

Półfinały:
Sebastian Majgier - Paweł Cieślik (obaj Piast Gliwice) 12:5
Mateusz Rok - Marek Zabawa (obaj Górnik Radlin) 7:6

Finał:
Majgier - Rok 12:9

Kolejność:
1 Sebastian Majgier
2 Mateusz Rok (Górnik Radlin)
3 Paweł Cieślik (Piast Gliwice)
3 Marek Zabawa (Górnik Radlin)
5 Hubert Wojtuń (UKS Sokolik Krosno)
6 Maciej Ponicki (DOSiR Sokolnia Chorzów)
7 Michał Rejner (MDK nr 1 Bytom)
8 Mikołaj Mroszczak (RMKS Rybnik)

Startowało 44 zawodników.

pełne wyniki >>

SZPADA CHŁOPCÓW do lat 12


Od lewej stoją: Maciej Bielec, Piotr Kapała, Piotr Lesiak, Marcin Skorupa, Wiktor Miller, Karol Fułat, Bartosz Staszulonek, Ryszard Kałauziński.
Foto PIAST

Półfinały:
Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice) - Marcin Skorupa (UKS Start Opole) 10:4
Maciej Bielec (AZS AWF Wrocław) - Piotr Lesiak (AZS AWF Wrocław) 4:3

Finał:
Bielec - Kapała 10:4

Kolejność:
1 Maciej Bielec (AZS AWF Wrocław)
2 Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice)
3 Piotr Lesiak (AZS AWF Wrocław)
3 Marcin Skorupa
5 Wiktor Miller (UKS Start Opole)
6 Karol Fułat (AKS Mikołów)
7 Bartosz Staszulonek (UKS Kosynier Gliwice)
8 Ryszard Kałauziński (RMKS Rybnik)

Startowało 67 zawodników.

pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 15


Od lewej stoją: Karolina Mrochem, Ewa Michla, Stella Klimek, Jagoda Zagała, Wiktoria Strójwąs, Karolina Szaro, Julia Górecka, Kinga Majnusz.
Foto PIAST

Półfinały:
Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice) - Stella Klimek (AZS AWF Katowice) 12:7
Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) - Jagoda Zagała (Piast Gliwice) 12:5

Finał:
Mrochem - Michla 12:7

Kolejność:
1 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
2 Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Stella Klimek (AZS AWF Katowice)
3 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
5 Wiktoria Strójwąs (Górnik Radlin)
6 Karolina Szaro (KKS Kraków)
7 Julia Górecka (AZS AWF Katowice)
8 Kinga Majnusz (Piast Gliwice)

Startowało 50 zawodniczek.

pełne wyniki >>

SZPADA DZIEWCZĄT do lat 12


Od lewej stoją: Aleksandra Zimnoch, Wiktoria Zamachowska, Justyna Jagiełko, Jagoda Potiopa, Agnieszka Rolek, Karolina Kucia, Klaudia Serwacka, Anna Mroszczak.
Foto PIAST

Półfinały:
Ewa Michla (Pałac Młodzieży Katowice) - Stella Klimek (AZS AWF Katowice) 12:7
Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) - Jagoda Zagała (Piast Gliwice) 12:5

Finał:
Mrochem - Michla 12:7

Kolejność:
1 Aleksandra Zimnoch (Pałac Młodzieży Katowice)
2 Wiktoria Zamachowska (KKS Kraków)
3 Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Jagoda Potiopa (KKS Kraków)
5 Agnieszka Rolek (Pałac Młodzieży Katowice)
6 Karolina Kucia (AZS AWF Katowice)
7 Klaudia Serwacka (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
8 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)

Startowało 50 zawodniczek.

pełne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski