mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


O Puchar Dunaju

Bratysława, 15 lutegu 2009

Polscy szpadziści startujący w turnieju o Puchar Dunaju zaliczanym do cyklu Pucharu Europy kadetów choć nie zdobyli miejsca na podium, to jednak zaprezentowali się bardzo dobrze. Czterech zdołało awansować do finałowej ósemki, a najwyżej został w niej sklasyfikowany Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa), przed rokiem trzeci w tych zawodach. Dziewczęta z kolei miały w „ósemce” tylko jedną przedstawicielkę – Justynę Kacę (AZS AWF Wrocław).

SZPADA CHŁOPCÓW

Ćwierćfinały
Csego Nagy (Węgry,) - Krzysztof Rokosz 15:6
Laurent Clenin (Szwajcaria, ) - Jan Ćwik 15:4
Louis Bourgeois (Szwajcaria, ) - Tomasz Szczepanowski 15:11
Szablocs Bojte (Węgry, ) - Michał Mężyk 15:6

Półfinały:
Clenin - Nagy 15:14
Bojte - Bourgeois 15:14

Finał:
Bojte - Clenin (kontuzja Clenina)

Kolejność:
1 Szabolcs Bojte (Węgry, BVSC)
2 Laurent Clenin (Szwajcaria, CE Biel/Bienne)
3 Louis Bourgeois (Szwajcaria, SE Geneve)
3 Csego Nagy (Węgry, BHSE)
5 Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa)
6 Jan Ćwik (KKS Kraków)
7 Krzysztof Rokosz (Muszkieter Gliwice)
8 Michał Mężyk (Górnik Radlin)

------------------------------------------------
11 Mikołaj Smółka (AZS AWF Katowice)
13 Szczepan Budek (KKS Kraków)
24 Maciej Kotas (RMKS Rybnik)
31 Michał Schab (KKS Kraków)
36 Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice)
47 Bartłomiej Galiński (StSzerm Legia Warszawa)
47 Bartłomiej Ogórek (Muszkieter Gliwice)
51 Seweryn Brzozowski (StSzerm Legia Warszawa)
52 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
54 Grzegorz Guenther (Start Opole)
57 Maksymilian Kuźniar (KKS Kraków)
66 Józef Pordes (KKS Kraków)
68 Felix Fraś (KKS Kraków)
75 Tomasz Kruk (KKS Kraków)
78 Jakub Kowalcze (Start Opole)
85 Jan Wenglarczyk (Piast Gliwice)
87 Arkadiusz Jędrzejewski (AZS AWF Katowice)
92 Paweł Mika (Górnik Radlin)
108 Zachariasz Kłosek (RMKS Rybnik)
108 Tomasz Pełka (KKS Kraków)
119 Jacek Malisz (Start Opole)
120 Krystian Fajkis (RMKS Rybnik)
125 Marek Zabawa (Górnik Radlin)
127 Tomasz Wróblewski (Górnik Radlin)
128 Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik)
129 Mateusz Rok (Górnik Radlin)
130 Marcin Łasewicki (Górnik Radlin)
135 Maciej Gryt (RMKS Rybnik)

Startowało 146 zawodników.

Kompletne wyniki >>
Wyniki nie zostały jeszcze poprawione przez organizatorów.

SZPADA DZIEWCZĄT

Ćwierćfinały
Andrea Kosztyu (Węgry, Vasas) - Justyna Kaca 15:10
Dorina Budai (Węgry, BHSE) - Toncica Topic (Chorwacja, MK Split) 15:8
Daria Strelnikow - Mikhal Shimanovich (obie Izrael, Maccabi Maalot) 15:14
Reka Buzgo - Zsofia Csaszar (obie Węgry, MTK) 15:14

Półfinały:
Budai - Kosztyu 15:11
Strelnikow - Buzgo 15:7

Finał:
Strelnikow - Budai 15:13

Kolejność:
1 Daria Strelnikow (Izrael, Maccabi Maalot)
2 Dorina Budai (Węgry, BHSE)
3 Reka Buzgo (Węgry, MTK)
3 Andrea Kosztyu (Węgry, Vasas)
5 Zsofia Csaszar (Węgry, MTK)
6 Mikhal Shimanovich (Izrael, Maccabi Maalot)
7 Toncica Topic (Chorwacja, MK Split)
8 Justyna Kaca (AZS AWF Wrocław)
---------------------------------------------
12 Monika Karpezo (UKS Gocław 75)
13 Patrycja Pilecka (AZS AWF Wrocław)
17 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
22 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
23 Karolina Marcinkowska AZS AWF Wrocław)
26 Małgorzata Bedryj (Górnik Radlin)
28 Agnieszka Malinowska (PKSZ Warszawa)
29 Aleksandra Galińska (Legia Warszawa)
31 Bożena Szklar (MKS Kusy Szczecin)
33 Kamila Pytka (UKS Gocław 75)
35 Mirosława Moskwa (Górnik Radlin)
37 Julia Jurecka (AZS AWF Wrocław)
40 Hanna Jarosz (AZS AWF Wrocław)
45 Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)
47 Marta Myka (D’Artagnan Ursynów)
48 Marta Vogt (MKS Kusy Szczecin)
51 Aleksandra Rubin (AZS AWF Katowice)
54 Magdalena Lużyńska (AZS AWF Wrocław)
55 Anna Ridzewska (Piast Gliwice)
60 Martyna Błaszczyk (AZS AWF Wrocław)
61 Patrycja Wrona (AZS AWF Wrocław)
62 Agnieszka Soszyńska (UKS Gocław 75)
64 Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław)
66 Katarzyna Hawrylewicz (Piast Gliwice)
69 Aleksandra Szklar (MKS Kusy Szczecin)
71 Magdalena Pawłowska (Legia Warszawa)
73 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
75 Magdalena Nycz (Piast Gliwice)
82 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
85 Kamila Nagielska (Górnik Radlin)
90 Sandra Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
96 Paulina Łukasz (UKS Gocław 75)
100 Olga Kisiel (AZS AWF Warszawa)
103 Nicole Gudel (MKS Kusy Szczecin)
106 Julia Taszka (Górnik Radlin)
118 Marta Kopocz (Górnik Radlin)
122 Wiktoria Strójwąs (Górnik Radlin)
126 Klaudia Jędrzejewska (AZS AWF Katowice)
134 Natalia Pisarska (Górnik Radlin)
135 Paulina Michalewicz (Piast Gliwice)
139 Agata Spindel (MDK Bytom)
141 Sara Pytka (UKS Gocław 75)
142 Agata Jaświn (Górnik Radlin)
143 Karolina Krakowczyk (Górnik Radlin)
146 Aleksandra Symonides (UKS Gocław 75)

Startowało 149 zawodniczek.

Kompletne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski